Актуально Думка Події Політика Публікації Технології

Розвиток програми морських дронів Україною – це відповідь на агресію РФ у Чорному та Азовському морях – Олександр Левченко

Розвиток програми морських дронів Україною – це відповідь на агресію РФ у Чорному та Азовському морях – Олександр Левченко

Пора покласти край російському піратству у Чорному морі. Вихід Росії із зернової угоди не означає, що вона має право заблокувати проходження цивільних суден з невоєнними вантажами до українських портів. Це порушення свободи мореплавання, що діє з незапам’ятних часів і поважається усіма учасниками міжнародного співтовариства протягом довгого періоду історії, не говорячи про міжнародні конвенції з сучасного морського права. Агресивна Москва чомусь вирішила, що вона може встановлювати власні правила гри на міжнародній арені. Тому Київ закликав міжнародну спільноту приструнити Росію та підтримати ідеї проходу міжнародних суден до українських портів, використовуючи виключно територіальне море Туреччини, Болгарії, Румунії, до речі країн-членів НАТО, та України. Однак 13 серпня в районі турецьких територіальних вод патрульний корабель “Василій Биков” Чорноморського флоту РФ вдався до силової провокації проти суховантажного судна “SUKRU OKAN” під прапором Палау і з турецьким екіпажом, яке прямувало до українського порту Ізмаїл у верхів’ях Дунаю. Зі своїм виходом із “зернової угоди” Росія більше не має права здійснювати догляд суден, які прямують в українські порти. Силова провокація росіян проти судна “SUKRU OKAN” створювала фізичну небезпеку для його екіпажу та була посяганням на чужу власність. Провокації російського флоту в безпосередній близькості до територіальних вод Туреччини стали ворожим актом щодо цієї країни та НАТО загалом. Поведінка російського флоту щодо цивільних суден може розцінюватися як піратство та вимагає вирішення із залученням флоту міжнародної коаліції. Туреччина у зв’язку з інцидентом із судном “SUKRU OKAN” у Чорному морі попередила Москву уникати дій, які ведуть до ескалації напруженості в регіоні. Про це заявили у Директораті з комунікацій адміністрації президента Туреччини. У директораті наголосили: «Заяви про те, що «російські солдати здійснили рейд щодо турецького судна “SUKRU OKAN”, на що турецький уряд не відреагував», містять маніпуляції». Зазначається, що російську сторону було «належним чином попереджено, щоб вона не допускала таких спроб, що ведуть до ескалації напруженості в Чорному морі». У відомстві також вказали, що хоча власник судна “SUKRU OKAN” є турком, але судно йшло не під прапором Туреччини. 13 серпня ц.р. російські військові відкрили попереджувальний вогонь по суховантажному судну “SUKRU OKAN” під прапором Палау, що прямувало в український порт Ізмаїл. Міністерство закордонних справ України засудило провокативні дії РФ.

16 серпня ц.р. контейнеровоз “Joseph Schulte” вперше вирушив з Одеси до Босфору встановленим Україною “тимчасовим морським коридором”. “Тимчасовий морський коридор” встановлений Україною у порозумінні з Міжнародною морською організацією (ІМО) як альтернатива “зерновій угоді”, з якої вийшла РФ. “Joseph Schulte” вирушив у рейс рівно через місяць після останньої відправки судна в рамках угоди з РФ і засвідчив, що “зерновий коридор” можливий і без Москви. “Тимчасовий морський коридор” прокладений у територіальних водах (12-мильній зоні) України, Румунії, Болгарії і Туреччини, на які поширюється суверенітет цих держав. З виходом із “зернової угоди” Росія втратила повноваження доглядати судна, які рухаються новим морським коридором. Будь які провокації РФ проти суден, які курсують “тимчасовим морським коридором” будуть грубим порушенням міжнародного морського права і зазіханням на суверенітет прибережних держав.

Вантажне судно Joseph Schulte, яке вийшло з порта Одеса, прибуло до Стамбула 18 серпня і перетинуло протоку Босфор. Це судно стало першим, що скористалося українським коридором для експорту зерна Чорним морем. Судно Joseph Schulte під прапором Гонконгу вийшло з порту Одеси вранці у середу. Воно має на борту 30 тисяч тон вантажу (2 114 контейнерів), зокрема з продовольством. Судно Joseph Schulte належить компанії з морських послуг Bernhard Schulte Shipmanagement, яка входить до німецької групи Bernhard Schulte. Судно наразі перебуває в Мармуровому морі.

Минулого тижня Військово морські сили України оголосили про тимчасові коридори для торговельних суден, що прямують до або з чорноморських портів України. Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков уточнив, що коридор першочергово використовується для евакуації суден із українських портів Чорноморськ, Одеса та Південний, які були там на початок повномасштабного вторгнення Росії. Перед тим останнє судно з українським продовольством вийшло з порту Одеса 16 липня. 17 липня Кремль заявив про припинення зернової угоди і про можливість повернення до реалізації чорноморських домовленостей, як тільки російська частина зернової угоди буде виконана. Після цього Росія посилила атаки на регіон Одеси, зокрема на інфраструктуру портів.

Разом з тим, Служба безпеки України повідомила про успішне застосування морських дронів SeaBaby власної розробки. Розвиток програми морських дронів Україною – це відповідь на агресію РФ у Чорному та Азовському морях. Дії України на Чорному морі адекватні загрозам, які створює російський флот. Військово-морські сили України завчасно попередили, які саме об’єкти вважаються цілями. Всі уражені морськими дронами цілі є законними, відповідно до українського законодавства і норм міжнародного права. Морські дрони зарекомендували себе як успішний засіб ведення бойових дій: на їхньому рахунку ураження російських великого десантного корабля “Оленегорский горняк” поблизу Новоросійська, танкера SIG поруч з керченською протокою та пошкодження Керченського моста. Морські дрони спроможні діяти в усій акваторії Чорного моря, безпечних місць для російського флоту тепер тут більше не існує.


19 Травня

Україна «має цифри» щодо чоловіків, які виїхали за кордон та не повернулися

Як запобігти появі зморшок у зоні декольте: 3 головні поради

Зміни в роботі громадського транспорту анонсували у Києві: маршрути

100-річний ювілей. Микола Береславський готував акт самоспалення, протестуючи проти русифікації

У Пентагоні розповіли, коли відбудеться наступне засідання «Рамштайну»

18 Травня

Як Україна протистоїть ВІЛ

Ажіотаж в Україні: громадянам пояснили, що потрібно робити

Зеленський закликав до раціонального енергоспоживання на тлі підготовки до опалювального сезону

Україна та союзники мають «однакові цінності», але часто «різні погляди» на закінчення війни

наступ Росії може складатися з кількох хвиль, на Харківщині була перша

Мобілізація по-новому: що зміниться уже завтра

Київ просить США допомоги з визначенням цілей в Росії і скасувати обмеження бити американською зброєю

«Не бачу проблеми оновити дані» – Подоляк про чоловіків за кордоном і бронювання держслужбовців

Чому йдуть чоловіки? 6 причин, на які жінки не хочуть звертати уваги

Відключення світла: якою буде ситуація у Києві та області в суботу

Єрмак щодо Саміту миру у Швейцарії

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ