Актуально Думка Новини У світі

Україна може досягти переваги над ворогом не кількістю солдат, а лише завдяки асиметричним діям – Олександр Левченко

Україна може досягти переваги над ворогом не кількістю солдат, а лише завдяки асиметричним діям – Олександр Левченко

Олександр Левченко, історик, дипломат, посол України в Хорватії та БіГ (2010-2017 рр.):

Україна продовжує боротьбу з могутнім російським агресором, який підтримується більшістю диктаторських режимів світу. Україну підтримує демократичний світ, який поки не може дати всю необхідну зброю, щоб нанести вирішальний удар російським військам на тимчасово окупованим територіях України, щоб вони забралися геть назад додому в Росію. Проте та допомога, що надходить Києву високо цінується українським народом.

ІТ-коаліція – це ще одна колективна ініціатива у рамках “Рамштайну”, на додаток до вже вже існуючих: артилерійської, танкової, авіаційної. ІТ-коаліція під керівництвом Естонії та Люксембургу об’єднала країни, які мають великий досвід у сфері кібербезпеки (Бельгія, Данія, Латвія, Литва). Невдовзі до групи приєднається також Ісландія. Україна може досягти переваги над ворогом не кількістю солдат, а лише завдяки асиметричним діям, заснованим на технологічних інноваціях. Нова ІТ-коаліція забезпечить необхідну цифрову основу для підтримки розгортання нових технологічних рішень в Україні. Україна фактично вже стала бойовим майданчиком для тестування передових воєнних технологій світу. Європейці проявляють солідарність з Україною. Країни ЄС узгодили 4-річний пакет фінансової допомоги Україні на суму €50 млрд.

Союзники надають Україні життєво необхідну допомогу, яка забезпечує стійкість нашої держави в умовах повномасштабної агресії Росії. Незважаючи на напружені дискусії, всі 27 країн ЄС змогли досягти згоди. Європейська єдність вкотре витримала тест на міцність. Кремль не дочекається моменту, коли союзники облишать допомогу Україні. Сьогодні Київ може розраховувати на збільшення постачання артилерійських снарядів і доведення показників виробництва до 1 млн на рік. Україна вдячна ЄС та відчуває себе приналежною до європейської спільноти. Між тим, угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан виступав проти надання Україні пакету фінансової допомоги ЄС. Зрозуміло, що таких дій від нього вимагає Кремль, який розуміє, що допомога у сумі 50 мільярдів євро значно зміцнить спроможність України протистояти російській агресії, тож був у чергове задіяний московський канал впливу, яким зараз став офіційний Будапешт. Крім того, Угорщина заявила, що виступає проти надання європейцями Україні зброї, так як це дає можливість Києву продовжувати війну, в якій гинуть люди.

План Орбана і його поплічників простий: терміново підписується мирна угода, а те що Росія прихопить українські території, що втричі більші ніж сама Угорщина, Будапешт не хвилює. Орбан і Сіярто грають у дурників – миротворців. Псевдопацифістські заклики окремих країн Європи до припинення передачі озброєнь Україні — це російська пропаганда, загорнута у благі наміри, насправді ж це приведе до ще більш кривавої війни. Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто під час свого виступу на міністерській зустрічі ОБСЄ у Скоп’є переконував, що постачання зброї Україні не приведе до миру, мотивуючи бажанням «зберегти життя угорців». Якби Будапешт беріг життя угорців у боротьбі з Османською імперією, то Угорщини просто б не стало. Сійярто заявив, що Угорщина «теж відчуває на собі цю війну», зокрема через підвищення цін на енергоносії та інфляцію.

Сіярто мабуть «забув», що інфляція присутня в угорській економіці вже багато років. А деякі моделі розвитку економіки у світі використовують інфляцію як фактор для економічного зростання. Та Сіярто мабуть неук у цих питаннях. А щоб хоч якось відчути подих війни він мав би хоч раз приїхати бодай до Києва, навіть не у прифронтові регіони, як це зробили більшість міністрів закордонних справ ЄС. Виявляється, Сіярто відчуває подих війни сидячи у Будапешті, який просто набитий величезною кількістю російських розвідників, тому що Угорщина є єдиною країною ЄС, яка не вигнала зі своєї території російських громадян, які займаються розвідувальною діяльністю. Також він зазначив, що на війні гинуть і представники угорської меншини: «ми не хочемо, щоб більше угорців загинули, але в загальному вигляді – ми не хочемо, щоб більше людей загинуло», – додав він. Для цього йому треба було б хоч раз звернутися до російського колеги Лаврова, з яким він проводить постійні зустрічі і попросити Москву повернути свою армію додому.

Проте Сіярто в розмовах з Лавровим мовчить, наче риба, наче води у рота набрав. Угорський міністр вбачає відновлення переговорного процесу між Україною та РФ єдиним правильним рішенням, повністю повторюючи російську позицію. Псевдо пацифістські заклики, які транслюють проросійські політики не несуть здорового глузду у собі. Натомість, публічні заяви про припинення військової підтримки України шкодять Європі. У випадку закінчення війни таким шляхом, можна очікувати не на мир, а на тимчасове перемир’я. Росія використає цей час, щоб відновити свої сили для наступного вторгнення, про що свідчить збільшення потужностей російського військово-промислового комплексу та тісна і продуктивна співпраця Москви з Іраном, Північною Кореєю та частково з Китаєм у питанні постачання озброєнь.

Зараз зрозуміло усім, крім Будапешту, що істинна перемога європейської демократії станеться лише тоді, коли Росія буде неспроможна на військову агресію у бік інших держав, перш за все, європейських.


18 Травня

Україна та союзники мають «однакові цінності», але часто «різні погляди» на закінчення війни

наступ Росії може складатися з кількох хвиль, на Харківщині була перша

Мобілізація по-новому: що зміниться уже завтра

Київ просить США допомоги з визначенням цілей в Росії і скасувати обмеження бити американською зброєю

«Не бачу проблеми оновити дані» – Подоляк про чоловіків за кордоном і бронювання держслужбовців

Чому йдуть чоловіки? 6 причин, на які жінки не хочуть звертати уваги

Відключення світла: якою буде ситуація у Києві та області в суботу

Єрмак щодо Саміту миру у Швейцарії

17 Травня

Ощущения, что ваш брак висит на волоске: Советы, как сблизиться и выйти на новый уровень взаимопонимания

Заяви Кремля про взяття ЗСУ в “котел” у Часовому Яру- ІПСО на тлі візиту путіна в Китай

Стало відомо, які продукти подешевшали в Київській області

Міноборони Литви повідомило про пакет допомоги Україні

Безбарʼєрність та інклюзивність при відновленні країни. В Києві пройшов другий УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС

Наталя Яресько: Росія має заплатити за знищення української енергетики із заморожених на Заході активів

Зеленський про кількох в.о. в уряді: «Треба це вирішувати»

Путін звинувачує Київ у нинішній ситуації на Харківщині та каже, що сили РФ не мають планів щодо Харкова

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ