Країна Новини Події Політика У світі У фокусі

польські протестувальники висипали зерно із вантажного вагона

польські протестувальники висипали зерно із вантажного вагона

Польські протестувальники на пункті пропуску «Медика-Шегині» відкрили вантажний контейнер із сільськогосподарською продукцією – зерно висипалося на колію, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Протестувальники перекривали залізничну колію близько 15 хвилин, потім знову повернулися на трасу, де перекривають рух вантажного транспорту.

На 20 лютого у Польщі анонсували нову хвилю масових протестів фермерів. Раніше в ефірі Радіо Свобода речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив, що на ранок 20 лютого ДПСУ не мала підтвердження від польської сторони про повне блокування кордону. За його словами, з дев’яти пунктів пропуску для вантажівок були заблоковані шість.

«Нагадаю, це пункти пропуску Ягодин, Устилуг, Шегині, Рава-Руська, Краківець. Ще залишаються три напрямки (рух вантажівок на яких не заблокований фермерами – ред.)», – сказав Демченко.

Він додав, що це найбільші прикордонні переходи, через які перевозять вантаж як у бік Польщі, так і у бік України. Через них кордон можуть перетинати вантажівки вагою в понад 7,5 тонн, які перевозять вантажі як в бік Польщі, так і назад.

З-поміж тих пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, на яких не відбувається блокування руху вантажівок польськими фермерами, за словами Демченка, є певні особливості щодо пропуску. Рух ваговозів дозволений не на всіх пунктах пропуску.

«Кожен напрямок, кожен пункт пропуску має свої особливості щодо тих категорій транспорту, які вони можуть пропускати. Десь можуть перетинати кордон вантажні транспортні засоби вагою понад 7,5 тонн, тобто ваговози, які перевозять саме вантажі; десь можуть перетинати кордон тільки порожні вантажні транспортні засоби; а десь – вантажні транспортні засоби менше 7,5 тонн», – зазначив Андрій Демченко.

Читайте також: «Блокування кордону не має виправдання». У МЗС відреагували на дії польських протестувальників

Раніше на польському кордоні протестувальники 11 лютого вже висипали зерно з української вантажівки, яка прямувала до Литви.

За інформацією Державної прикордонної служби України, сукупно на усіх напрямках, на яких відбувається блокування, станом на ранок 20 лютого у чергах на території Польщі перебуває понад 2 500 вантажних транспортних засобів. Найбільше – біля пункту пропуску Краківець, 900 вантажівок, і навпроти пункту пропуску Ягодин – близько 600.

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Упродовж місяця вони планують блокувати всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.


21 Вересня

прем’єр Японії планує зустрітися з Зеленським у США

Зеленський підписав закон про збільшення бюджету на військові потреби

План перемоги України буде доступний усім країнам, його має бачити і Росія – Зеленський

Чи могли щось вдіяти українці в Росії, щоб спинити Путіна? Розповідь Валерія Семененка

Ви користуєтеся цими речами регулярно, не підозрюючи про їхню приховану небезпеку

йшлося про енергетику, виробництво ракет, дронів і РЕБ

Україна «активно» готується до низки зустрічей у США – Зеленський

«Мрію не чути сирен і вибухів». Що малюють діти-переселенці?

у Києві відкрили Офіс оборонних інновацій ЄС

20 Вересня

Крим — це Україна i центр ваги європейської архітектури безпеки – Олександр Левченко

У Франції заявили про завершення підготовки на Alphajet першої групи українських пілотів

як Росія використовує церкву в окупації

Норвегія оголосила про збільшення допомоги Україні

Єврокомісія надасть Україні кредит у розмірі до 35 млрд євро – фон дер Ляєн

«Чеські сни» примандрували у Львів і щодня ‒ мистецькі заходи

6 вагомих причин посадити на городі волоський горіх: навіщо він вам потрібен і що дасть окрім урожаю?

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ