Київ Країна Новини Суспільство

В Киеве презентовали документальный фильм «Мишени» о насилии против женщин

В Киеве презентовали документальный фильм «Мишени» о насилии против женщин

В Украине есть отдельные случаи, когда матерей насильно разлучают с детьми, и дети, которые могли бы жить с любящей мамой, оказываются в приютах. Причина – в дискриминационных и устаревших нормах законодательства (укр.).

Як передає NW, про це сьогодні йшлося під час презентації документального фільму «Мішені» у столичному кінотеатрі «Жовтень».

За словами організаторів, з одного боку – держава фінансує з бюджету програму замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), яка є способом лікування наркозалежності з доведеною ефективністю, а з іншого – як тільки жінка починає отримувати це лікування, вона фактично стає безправною. У неї соціальні служби можуть забрати дітей через дискримінаційну складову в Сімейному кодексі, який нам залишився у спадок від СРСР.

На презентації фільму експерти наголошували на необхідності скасувати застарілі норми законодавства, які порушують права людини

Про досвід роботи з пацієнтками замісної терапії, в яких забрали дітей, фахівців Гарячої Лінії та параюристок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» і розповідає документальний фільм «Мішені». А директор Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебідь докладно пояснила, з чим насправді приходиться стикатися жінкам у протистоянні з бюрократичною машиною  та байдужістю чиновників.

Учасники презентації зазначали, якщо в разі домашнього насильства жінка – учасниця програми ЗПТ  викликає поліцію, то це часто тільки погіршує її становище.

Медперсонал у пологових будинках мало обізнаний з таким методом лікування, як замісна терапія, тому доля матері й дитини вирішується, виходячи з некомпетентності та стереотипів.

Кадри з фільму про реальні життєві історії жінок, що зіштовхнулися з насиллям

Подібних випадків дуже багато, але, зазвичай, вони не набувають розголосу, бо жінки, які живуть з наркозалежністю, дуже закрита група. Це зумовлено, в першу чергу ставленням суспільств до них та їхніх проблем. За таких обставин справжнім порятунком можуть стати ініціативи громадських організацій, як, наприклад, Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ. Її персонал складають дружній лікар-нарколог, кваліфікований адвокат та оператори, які на власному досвіді знають, що таке наркозалежність, і змогли вирішити цю проблему. Консультації та дзвінки на за номером Гарячої Лінії 0-800-507-727 безкоштовні.

На жаль, пройти сім кіл бюрократичного пекла, щоб повернути дітей, і не зламатися, вдалося не всім…

Нагадаємо, раніше NW писав, що нещодавно представниця об’єднання «ВОНА» виступала у Комітеті ООН в Швейцарії та доповідала про проблеми людей, що вживають наркотики ін’єкційно.


18 Травня

Як Україна протистоїть ВІЛ

Ажіотаж в Україні: громадянам пояснили, що потрібно робити

Зеленський закликав до раціонального енергоспоживання на тлі підготовки до опалювального сезону

Україна та союзники мають «однакові цінності», але часто «різні погляди» на закінчення війни

наступ Росії може складатися з кількох хвиль, на Харківщині була перша

Мобілізація по-новому: що зміниться уже завтра

Київ просить США допомоги з визначенням цілей в Росії і скасувати обмеження бити американською зброєю

«Не бачу проблеми оновити дані» – Подоляк про чоловіків за кордоном і бронювання держслужбовців

Чому йдуть чоловіки? 6 причин, на які жінки не хочуть звертати уваги

Відключення світла: якою буде ситуація у Києві та області в суботу

Єрмак щодо Саміту миру у Швейцарії

17 Травня

Ощущения, что ваш брак висит на волоске: Советы, как сблизиться и выйти на новый уровень взаимопонимания

Заяви Кремля про взяття ЗСУ в “котел” у Часовому Яру- ІПСО на тлі візиту путіна в Китай

Стало відомо, які продукти подешевшали в Київській області

Міноборони Литви повідомило про пакет допомоги Україні

Безбарʼєрність та інклюзивність при відновленні країни. В Києві пройшов другий УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ