Напад на бійців «Айдару»: правоохоронці затримали двох нападників
У центрі Кам’янського Дніпропетровської області група з шести невстановлених осіб напала на бійців 24-го окремого штурмового полку «Айдар». Інцидент стався під час перебування військовослужбовців поза виконанням службових обов’язків.
Про це розповідає NewsWeek
Правоохоронці затримали двох підозрюваних віком 37 та 41 року, обох — мешканців Кам’янського. Наразі встановлюється участь інших причетних до інциденту.
Хід інциденту
За даними розслідування, нападники спровокували конфлікт із військовослужбовцями. В ході сутички один із бійців отримав тілесні ушкодження. Один із затриманих кілька разів здійснив постріли з пістолета у бік військових, через що слідчі кваліфікують подію як хуліганство з використанням зброї та загрозою для життя захисників.
«Маємо сказати прямо: нападати на військових — небезпечно і безвідповідально. Йдеться про підготовлених, досвідчених штурмовиків, які мають повне законне право захищати себе у разі загрози. Під час цієї події військовослужбовці свідомо не застосували зброю, хоча закон дозволяє її використання для відбиття нападу», — зазначили в «Айдарі».
Правові наслідки та процесуальні дії
Наразі правоохоронні органи вирішують питання про оголошення підозр затриманим і обрання їм запобіжного заходу. Тривають першочергові слідчі дії, опитуються можливі свідки та збираються матеріали для кваліфікації правопорушення.
У заявах військового підрозділу наголошується, що бійці під час нападу не провокували конфлікту та займалися особистими справами. Ситуація перебуває на контролі правоохоронних органів, які вживають заходів для притягнення винних до відповідальності.
