Події

Понад 700 ракет за зиму: підсумки роботи Повітряних сил у ППО

Понад 700 ракет за зиму: підсумки роботи Повітряних сил у ППО

Повітряні сили ЗСУ підбили підсумки оборони повітряного простору за зимовий період, який став одним із найважчих випробувань для системи протиповітряної оборони України. Протягом трьох місяців у взаємодії з іншими складовими Сил оборони відбито 14 масованих комбінованих атак противника.

Про це розповідає NewsWeek

Грудневі удари: сотні цілей підприцілом

У грудні 2025 року ворог здійснив чотири масштабні удари. Особливо інтенсивною була атака 6 грудня, у День Збройних сил України, коли було зафіксовано 704 повітряні цілі, серед яких 51 ракета. Подальші удари 13, 23 та 27 грудня включали від майже 500 до понад 670 повітряних цілей, створюючи надзвичайне навантаження на операторів ППО та суміжні підрозділи.

Січень–лютий: балістичні ракети, “Циркон” і масовані дрони

У січні 2026 року відзначилися інтенсивним застосуванням балістичних ракет. 9 січня основний удар було спрямовано на Київщину — зафіксовано 278 цілей. Також зафіксовано застосування балістичної ракети середньої дальності по Львівщині та використання гіперзвукових ракет “Циркон” 20 і 24 січня.

Лютий став місяцем пікових навантажень: 3 лютого ворог випустив 71 ракету в межах однієї операції — найбільше за зимовий період. 26 лютого відбулася масштабна дронова атака — у межах однієї хвилі зафіксовано 420 безпілотників.

Загалом за три місяці агресор застосував понад 700 ракет різних типів, зокрема “Іскандер-М”, “Кинджал”, “Циркон”, Х-22/Х-32, а також ракети систем С-300 і С-400, які заходять на ціль по балістичній траєкторії.

Попри безпрецедентні обсяги атак енергетичну інфраструктуру вдалося зберегти завдяки роботі зенітних ракетних військ, мобільних вогневих груп, радіотехнічних підрозділів, авіації та підрозділів безпілотних систем.

У відомстві наголосили на необхідності регулярних поставок ракет для ППО, авіації та іншого озброєння, оскільки противник готує нові атаки; бойова робота триває.

Поділитись: