Агропром Країна Події Публікації Суспільство

Как не попасть на удочку аферистов и не потерять свою землю

Как не попасть на удочку аферистов и не потерять свою землю

Недавно в Украине заработал рынок земли – бесспорно важное событие, которое должно было стать новым этапом в земельных отношениях украинцев. Но новшества принесли в себе как возможности, так и риски, особенно для жителей регионов, ведь многие преступники активизировались и пытаются присвоить чужие участки всевозможными нечестными способами. И теперь это сделать достаточно легко, ведь действие моратория на продажу земель сельхозпредприятий назначение было отменено, передает NW (укр.).

Земельна реформа, яка передбачає два етапи, що триватимуть впродовж наступних трьох років, розпочалася саме з дозволу на продаж землі фізичним особам-громадянам України. На сьогоднішній день в ухваленому законі прямо не регулюється питання процедури купівлі-продажу землі, та її вартість, як правило, визначається, виходячи з оцінки та договірноі вартості, яка була погоджена в результаті переговорів між сторонами, що дає можливість шахраям скуповувати землі за безцінь.

Саме таку схему обрала для себе організована група злочинців, яка працює у Бахмацькому районі Чернігівської області, що видає себе за представників ФГ МП «Горизонт» (код ЄДРПОУ 21404115) та пропонує власникам землі «солодкі умови» купівлі. Так, громадянки Білай Оксана та Літченко Тетяна, раніше засуджені на території Полтавської області та щодо яких вже було відкрито кілька кримінальних справ про крадіжки та шахрайство в особливо великих розмірах, продовжують свою нечесну діяльність на Чернігівщині. Раніше обидві жінки за допомогою махінацій привласнили 5 квартир у місті Полтава, та викрадали коштовну техніку, скориставшись довірою власників.

Найімовірніше, у планах рейдерів використання різних злочинних схем таких, як зміна власника через вільний доступ до земельного кадастру. Привласнені ділянки одразу перепродадуть, створюючи ланцюжок легітимної передачі права власності. Такі схеми важко оскаржити в суді, бо всі ланки законні, крім найпершої. Тобто, власникам бахмацькоі землі потрібно бути дуже пильними та ні в якому разі не передавати персональні дані, копії особистих документів, та не підписувати жодних розписок і договорів, аби не залишитися без своєї законної власності.

Іван Дорош


19 Травня

Форум Investman виходить на міжнародний рівень

як відбудовують Миколаївщину під час війни?

Зеленський закликав Польщу спільно протидіяти атакам Росії на газову інфраструктуру на заході України

МЗС РФ оголосило британського військового аташе персоною нон ґрата

«Це не наступ, це захист» – Зеленський щодо обмеження використовувати західну зброю для ударів по Росії

Тривалі відключення світла анонсували на Київщині: електропостачання не буде до 12 годин

Україна та Словенія підпишуть двосторонню безпекову угоду – Зеленський

Україна «має цифри» щодо чоловіків, які виїхали за кордон та не повернулися

Як запобігти появі зморшок у зоні декольте: 3 головні поради

Зміни в роботі громадського транспорту анонсували у Києві: маршрути

100-річний ювілей. Микола Береславський готував акт самоспалення, протестуючи проти русифікації

У Пентагоні розповіли, коли відбудеться наступне засідання «Рамштайну»

18 Травня

Як Україна протистоїть ВІЛ

Ажіотаж в Україні: громадянам пояснили, що потрібно робити

Зеленський закликав до раціонального енергоспоживання на тлі підготовки до опалювального сезону

Україна та союзники мають «однакові цінності», але часто «різні погляди» на закінчення війни

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ