Актуально Думка Новини Політика У світі

Формула миру Зеленського – квінтесенція прагнення України до завершення війни і цілком реалістичний план подолання агресії РФ – Олександр Левченко

Формула миру Зеленського – квінтесенція прагнення України до завершення війни і цілком реалістичний план подолання агресії РФ – Олександр Левченко

Олександр Левченко, історик, дипломат, посол України в Хорватії та БіГ (2010-2017 рр.):

14 січня ц.р. у Давосі відбулася четверта зустріч радників глав держав та урядів з питань національної безпеки та міжнародних відносин щодо Української формули миру. Запропонована президентом В.Зеленським “Формула миру” – квінтесенція прагнення України до завершення війни, а також цілком реалістичний план подолання російської агресії. Четверта зустріч групи радників стала логічним продовженням третьої зустрічі на Мальті, що відбулася у жовтні минулого року. Тоді учасники заходу розглянули перші п’ять пунктів Формули. Зараз розглядалися наступні п’ять пунктів Формули, яка складається загалом з десяти.

Робота триває і цього разу до обговорення було залучено представників 81 країни та міжнародних організацій. У Давосі група радників працювала над наступними пунктами: виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічна безпека, недопущення ескалації та підтвердження закінчення війни. Офіційний Київ ще раз наголосив, що не погодиться на заморожений конфлікт. Адже це неприйнятно для українського суспільства і не сприятиме досягненню довготривалого справедливого миру. На зустрічі в Давосі учасники опрацьовували комплексний план подальших дій для реалізації “Формули миру”, а також присвятили увагу узгодженню формату проведення Глобального саміту миру.

Також у Давосі українська сторона розпочала двосторонні переговори з Румунією про укладення двосторонньої безпекової угоди. Румунія стала дев’ятою країною, яка розпочала з Україною двосторонні безпекові переговори. Безпекові гарантії з боку Бухаресту, зокрема, посилять оборону від російської агресії в Чорноморському регіоні, який стратегічно важливий і для України, і для багатьох країн Східної Європи. Консолідація держав-партнерів важлива для відбиття російського наступу та перешкоджання повторним нападам з боку РФ. Війна Москви проти Києва спричинила ряд негативних наслідків для європейської та світової економіки. Таким чином, безпекові гарантії для України допоможуть уникнути руйнівного впливу Росії і для багатьох інших країн. Зокрема, загроза російської агресії нависає і над іншими державами регіону, враховуючи намагання Кремля продовжувати спроби дестабілізації особливо Молдови.

Тож, надання гарантій безпеки Україні з боку Румунії створюють сприятливі безпекові умови для двох сусідніх країн одразу. Двосторонні безпекові переговори підтверджують непохитну підтримку незалежності й територіальної цілісності України, а також її європейського та євроатлантичного шляху з боку країн-партнерів. Підтримка України у боротьбі з агресором, який розпочав найбільшу війну в Європі з часів після Другої світової, важлива для збереження континентальної безпеки та недопущення розв’язання ще масштабнішої війни.

В той же час російське командування за будь-яку ціну продовжує прагнути перехопити ініціативу і досягти успіхів на українському фронті. Проте ці спроби залишаються безуспішними. Сили оборони України демонструють спроможність знищувати навіть віддалені і складні цілі на землі, на морі та в повітрі: штаби, кораблі, літаки. Важливою подією стало знищення ворожого літака А-50 і пошкодження іншого – Іл-22М11 над акваторією Азовського моря. А-50 – російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління, завдяки якому Росія керує атаками своєї ударної авіації та виявляє в небі українські літаки. Наразі це друга втрата або пошкодження А-50.

До цього аналогічний літак був виведений з ладу білоруськими партизанами на авіабазі Мачулищі у лютому минулого року. А-50 – це дуже складна і специфічна бойова авіаційна техніка. Ворог вже не спроможний компенсувати її втрати, враховуючи, що у арсеналі РФ їх всього налічується менше десятка одиниць, а нових Москва так і не навчилася виробляти. Інший літак Іл-22М11 – це захищений повітряний пункт управління, який діяв разом з А-50 під час ворожих повітряних атак проти України. Хоча він зміг приземлитися у палаючому стані на аеродромі, та відновленню вже не підлягає. Це також друга втрата Росією Іл-22М за час війни.

Перший такий літак збили бойовики ПВК “Вагнер” під час заколоту Пригожина влітку минулого року під час маршу на Москву. Знищений А-50 також можна назвати радаром повітряного базування, це літак, який сканує територію до 600 кілометрів, де бачить усі повітряні цілі. Водночас таких літаків в повітряному просторі часто працює по декілька. Це допомагає Росії виявляти повітряні цілі будь-якого типу на території України. Інформація в реальному часі передається на той самий Іл-22, на інші пункти управління. Крім того, відбулася найбільша одночасна ліквідація значної групи спеціалістів повітряно-космічних сил РФ, яких могло бути до 15 осіб висококваліфікованого льотного складу. Знищення та виведення з ладу згаданих двох літаків полегшить боротьбу у захисті повітряного простору України.


23 Лютого

Україна надіслала Польщі офіційну ноту через висипане українське збіжжя на кордоні – Зварич

У МОЗ анонсували об’єднання окремих медичних вишів

Спортивний арбітраж відхилив апеляцію Росії на рішення МОК про зупинку членства

На Київщині можна на п’ять років отримати безкоштовний будинок (Фото)

Зеленський в інтерв’ю популярному серед республіканців каналу Fox News заявив про «критичну важливість» допомоги США

Україна та МВФ на рівні експертів погодили 3-й перегляд програми розширеного фінансування

На Київщині з виправної колонії втік ув’язнений

Україна хоче змінити назви населених пунктів у Криму до деокупації

У новому списку санкцій проти РФ буде понад 500 юридичних і фізичних осіб – ЗМІ

22 Лютого

Павло Зібров привітав доньку з днем народження та поділився знімками із сімейного альбому

На Київщині показали неймовірне природне місце: як знайти (Фото)

Британія розширила санкції проти Росії – до списку потрапили виробники боєприпасів та електроніки

Музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни

Німецький парламент не підтримав надання Україні далекобійних ракет Taurus

влада Росії готує своїх громадян до «тривалої війни» із «колективним Заходом»

У Київській області можна безкоштовно замінити вікна: як це зробити

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ