Актуально Економіка Країна Публікації Технології

Инвестиции в украинские стартапы в 2019 году: полный обзор украинского венчурного и частного капитала

Инвестиции в украинские стартапы в 2019 году: полный обзор украинского венчурного и частного капитала

Українська асоціація венчурного капіталу та приватного капіталу (UVCA) та компанія «Делойт» в Україні  при підтримці Innovation DTEK презентували результати щорічного огляду ринку українського венчурного та приватного капіталу 2019 року, передає NW.

Як зазначається в презентації, протягом останніх років можна було спостерігати стабільне зростання українського інвестиційного ринку. Хоча спалах COVID-19 вніс деякі корективи у плани інвесторів та розвиток стартапів, розуміння тенденцій 2019 року буде корисним для гравців інвестиційного ринку, щоб керувати очікуваннями, підтримувати (і розвивати) свій бізнес у новій реальності.

Основне у 2019 році для інвестиційного ринку України:

Вперше обсяг інвестицій в українські стартапи та ІТ-компанії досяг півмільярдної позначки за рік. Загальний обсяг венчурних інвестицій в українські ІТ-компанії досяг $510 млн, що в півтора рази перевищує максимум 2018 року.

Кількість угод у 2019 році була майже такою ж, як і у 2018 році: 111 угод у порівнянні зі 115 у 2018 році.

У 2019 році об’єм М&А операцій (злиття та поглинання, – Ред.) збільшився у 18 разів. 15 угод M&A склали $460 млн, тоді як у 2018 році було 7 угод на суму $25,2 млн.

Зростання обсягу інвестицій бізнес-ангелів у 7 разів у 2019 році зрезультувало у $6.1 млн порівняно з $0,9 млн у 2018 році.

«Ми вперше проаналізували ситуацію щодо гендерного різноманіття (gender diversity) засновників стартапів, що залучили фінансування. Виявилося, що у 26% компаній серед засновників є жінки. Так, згідно з даними Crunchbase, у середньому в світі цей показник становить 19%. Я сподіваюся, що ця тенденція гендерної рівності в Україні укріпиться і жінки покажуть себе також ефективними антикризовими менеджерами», – зазначила CEO Української асоціації венчурного капіталу та приватного капіталу (UVCA) Ольга Афанасьєва.

2019 рік відзначився 29 виходами для українських інвесторів, при чому середній чек угоди зріс на 78% і склав $5,7 млн. Компанії, що розробляють програмне забезпечення, стали лідерами за кількістю угод та їх об’ємом, посунувши онлайновий сервіс на друге місце. Об’єм угод ТОП-10 виріс майже удвічі та склав $456 млн. 90% залучених інвестицій були капіталом зі США.

За оцінками експертів, Україна з кожним роком посилює свої позиції на міжнародній ІТ-арені, збільшуючи об’єм інвестицій, залучених по всьому світу, і стаючи домівкою для юнікорнів та R&D хабом для іноземних компаній.

«Із року в рік наш звіт демонструє зростання об’єму інвестицій на українському ринку. Незважаючи на те, що у 2019 році країна пройшла через вибори, інвестиції в низку галузей продовжували зростати. Зокрема у сфери, пов’язані з розробкою програмного забезпечення, хардверних продуктів та онлайн-сервісами. І хоча 2020 рік вносить свої корективи, звіт демонструє, що в Україні дійсно є значний потенціал для інвестування. Щойно економічна ситуація у світі стабілізується, Україна зможе похизуватися новим зростанням інвестицій. А поки ми всі маємо старанно працювати над вирішенням внутрішніх питань для підвищення довіри до нас та інвестиційної привабливості нашої країни», – підкреслив партнер та лідер групи з надання послуг клієнтам у сфері ТМТ «Делойт» в Україні Володимир Юмашев.


ТОП-10 угод 2019 року:

– Інвестиції у зростання (growth):

1.GitLab, $268 млн.

2.Grammarly, $90 млн.

3.People.ai, $60 млн.

4.JiJi.ng, $21 млн.

Раунд A:

1.Allset, $5 млн.

2.Unstoppable Domains, $4 млн.

3.MyCredit, $3 млн.

4.AllRight, $1,5 млн.

Посівні інвестиції:

1.PromoRepublic, $2,3 млн.

2.RetargetApp, $1,5 млн.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як український стартап Traces AI представив рішення, яке дозволяє знаходити людей, що контактували із зараженим на коронавірус.

Для довідки:

Українська асоціація венчурного та приватного капіталу UVCA формує напрямок розвитку сфери приватного капіталу, сприяючи інвестиційним можливостям України, представляючи інтереси інвесторів приватного капіталу перед розробниками політики та покращуючи інвестиційний і діловий клімат України. Асоціація створена для інформування про досягнення та можливості України і для всебічної підтримки інвесторів, починаючи від надання надійної інформації до встановлення міжнародних зв’язків на галузевому та урядовому рівнях. Як член Invest Europe ми об’єднуємо своїх членів з основними гравцями світового інвестиційного ринку.

«Делойт» в Україні входить до глобальної мережі компаній «Делойт», що надають послуги з аудиту, консалтингу, оподаткування, корпоративних фінансів, управління ризиками. Із сумою глобальних доходів у розмірі 46,2 мільярда доларів США за 2019 фінансовий рік компанія «Делойт» є найбільшою фірмою у світі з надання професійних послуг. Понад 312 тисяч співробітників «Делойт» працюють у понад 150 країнах світу.

Завдяки глобальній мережі «Делойт», а також більш ніж 25-річному досвіду роботи в Україні, компанія відкриває своїм клієнтам можливості світового класу та надає високоякісні послуги, які спрямовані на підтримку та комплексні інтегровані рішення щодо економічної діяльності клієнтів у галузях енергетики, природних ресурсів та видобувної промисловості, медико-біологічних наук та охорони здоров’я, технологій, медіа і телекомунікацій, споживчого, фінансового, державного та соціального секторів.

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України. Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядки електромобілів. Швидкий розвиток нових технологій, ринку альтернативної енергетики, технологій енергоефективності та енергозберігання, а також декарбонізація призвели до глобальної трансформації у світі. ДТЕК є частиною цієї глобальної трансформації. Її рушійна сила – Innovation DTEK.


30 Травня

Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією

29 Травня

Повістки у Києві та області отримають сімнадцятирічні: причини

Рік без Каховського водосховища: як виживає український південь

Вже 10 країн-членів НАТО зняли обмеження з використання наданої їх зброї Україні проти території РФ – Олександр Левченко

Посол США в НАТО анонсувала «нову мову» на саміті у Вашингтоні щодо членства України в Альянсі

Авто из Китая: чем лучше моделей из других стран?

Банк Raiffeisen заборонить вихідні перекази з Росії в доларах

Україна вже використала Storm Shadow для ударів по території РФ – радник Мінстратегпрому

Резерв+: троянський кінь, який підриває довіру до влади

Боррель вважає удари ЗСУ по Росії законними, якщо вони «пропорційні»

Гибель Алексея Навального в российской тюрьме: свидетельство преступного режима Путина

Як з користю застосувати часникові стрілки на городі: шкідники боятимуться

Фіала обіцяє надіслати десятки тисяч снарядів для ЗСУ у найближчі дні

У столичного посадовця знайшли незадеклароване майно на десятки мільйонів доларів

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня

Потрібні глобальні зусилля для проведення саміту миру за участю лідерів країн світу, яких Москві не обдурити – Олександр Левченко

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ