Актуально Економіка Енергетика Київ Країна Публікації Суспільство

Київтеплоенерго запустило правову бомбу і хоче легалізувати схему ухилення від судових рішень – адвокат Вадим Чунжин

Київтеплоенерго запустило правову бомбу і хоче легалізувати схему ухилення від судових рішень – адвокат Вадим Чунжин

Про це на свій FB-сторінці заявив адвокат Вадим Чунжин, який має успішний досвід перемоги над КП «Київтеплоенерго» (далі КТЕ) в судах, передає NW.

За його словами, останні дії КТЕ, які намагаються відчайдушно зіскочити з рейок законності у прірву свавілля і відвертого саботажу судових рішень, показали їх справжню сутність. Для уникнення відповідальності юристи КТЕ вдаються до відвертих махінацій і вводять суддів Оболонського суду в оману. А саме, надають суду відписки, в яких запевняють, що начебто рішення суду, в нашому випадку – перерахунок за несправедливі нарахування за опалення по групі квартир з б. по вул.Івасюка (колишня Г.Сталінграда) 16-д, вже виконані. А відтак Київтеплоенерго просить суд відмінити виконавчі провадження як такі, що не підлягають виконанню! Така нечувана нахабність, на думку юриста, змушує хвилюватись про загальну адекватність керівництва монополіста.

Про це вже неодноразово писали ЗМІ і за цією справою уважно спостерігає київська громадськість та правозахисні організації.

Щоправда, як зазначив адвокат, українське правосуддя у випадку із позовом до КТЕ, останнім часом здебільшого демонструє зваженість і принциповість. Принаймні, судді, рішення яких саботує КТЕ, не спускають все на гальмах і намагаються відновити законність. Зокрема, суддя Оболонського р-ного суду Жук В.М., який в свій час своїм рішенням зобов`язав КТЕ зробити перерахунок, уже розглянув дві таких заяви та відмовив КТЕ. А значить, рішення доведеться виконувати! ( Посилання https://reyestr.court.gov.ua/Review/114586313

https://reyestr.court.gov.ua/Review/114481661

На думку адвоката, якби суддя Жук з якоїсь причини (хабар, тиск, помилка, поганий настрій\почуття) раптом дозволив КТЕ не виконувати своє ж рішення, це б знищило базові засади Конституції та відкрило «ящик Пандори». «Враховуючи стан українського правосуддя загалом, такий прецедент став би справжньою термоядерною бомбою. Це був би такий вибух, який знищив би всі засади правосуддя і всі надії на відновлення довіри до судової влади і законності в державі», – впевнений адвокат.

Вадим Чунжин наголошує, що те, що робить зараз КТЕ, відмовляючись виконувати судові рішення щодо перерахунку фальшивих боргів мешканців Києва, містить ознаки кримінального злочину, який має бути розслідувано відповідними органами. КТЕ волає, що у них на підприємствах і в офісах проходять начебто незаконні обшуки.

«Так що ж ви робите, ви ж прямо зараз, самі, серед біла дня, вчиняєте злочин! Нахабно відмовляючись виконувати судові рішення, ви просто змішуєте з лайном рішення українських судів, які зобов’язали вас всього лише трохи притушити апетити і повернути людям несправедливо нараховані суми. Ви ж самі провокуєте САП, і ДБР своїми зухвалими, протиправними діями! Продовжуйте далі порушувати норми закону, і дочекаєтесь, коли на верхніх щаблях КТЕ почнуться затримання винних у зловживаннях і махінаціях. А ви будете волати про незаконність і тиск, і сподіватись, що вас почують? Але так не буває – якщо ви не здатні виправляти прості помилки, то з вас дуже скоро спитають за великі» – підкреслює автор посту.

Вадим Чунжин пропонує уявити наслідки. В такому випадку суддям-хабарникам взагалі б не треба було виносити неправомірні рішення на користь рішал і корупціонерів і наражати себе на критику і розслідування. Вони б спокійно виносили рішення, які б виглядали справедливими, але обіцяли б, що надалі їх можна буде просто саботувати, не виконувати. Бо не менш важливішим, а то й більше, за саме рішення є власне його виконання. А тут корупціонери могли б домовлятись із суддями, що на підставі фальшивих довідок, ті будуть визнавати рішення виконаними, навіть якщо це неправда. Ідеальна схема для корпоративної мафії!» – зазначає адвокат

Та на щастя, цього поки що не сталося. Щоправда, зараз в Оболонському суді розглядаються ще кілька заяв від КТЕ з проханням визнати виконавчі провадження як ті, що не підлягають виконанню. Тобто, ділки – постачальники комунальних послуг вкотре хочуть уникнути відповідальності за свої махінації

Зокрема, найближча справа № 756/11780/19. Це ще одна гілка по тій самій скандальній справі, що й всі інші, які проти КТЕ веде адвокат Вадим Чунжин.

Перша інстанція https://reyestr.court.gov.ua/Review/103490316 та апеляція https://reyestr.court.gov.ua/Review/107817328 визнала правоту киян і зобов’язала КТЕ зробити перерахунок за певний період у бік зменшення сум.

Наразі в Оболонському суді саботажну заяву від КТЕ розглядає суддя Ткач Марина Миколаївна. Власне, вона ж і приймала рішення першої інстанції на користь мешканців будинку Г.Сталінграда 16-д. За даними адвоката, на суддів по цій справі зі сторони міської влади може чинитися певний тиск з метою закрити справу і дати можливість КТЕ і далі безкарно грабувати Киян. Проте Вадим Чунжин сподівається, що як і суддя Жук В.М., суддя Ткач М.М. не піддасться на провокації і вчинить сумлінно, за буквою закону.

А закон чітко наголошує на обов’язковість виконання судового рішення.

Стаття 129-1. Суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Що ж подивимось, як будуть далі розвиватись події і триматимемо вас в курсі!


23 Травня

У громадах на Київщині забороняють відпочивати на воді: причини

США готують новий пакет військової допомоги для України на 275 мільйонів доларів – AP

Пишіть «проєкт», бо набув чинності Новий український правопис. По-старому вважатиметься помилкою

Сенат Польщі ухвалив закон про допомогу біженцям з України

Рада призначила нового суддю Конституційного суду

Укрзалізниці вдалось прискорити поїзд “Київ-Варшава”: як зміниться розклад

США не мають даних про надання Китаєм зброї Росії – Білий дім

Смачний та легкий суп-крем із кабачків: підійде для схуднення або для дитячого меню

США не підтримують удари по РФ, але Україна вирішує сама

У Києві демонтували скандальну рекламу фонду Яніни Соколової

Білий дім відреагував на намір Іспанії, Ірландії, Норвегії визнати Палестинську державу

Росія, використовуючи лояльних до неї західних політиків, підсилює євроскептицизм та антиукраїнську риторику – Олександр Левченко

22 Травня

У Києві усунули багаторічну проблему: подробиці

Мінекономіки повідомляє про підписання рамкової угоди для втілення Ukraine Facility

Верховна Рада створила ТСК щодо закупівель дронів і спорудження фортифікацій

Парламент ухвалив закон про єдину роумінгову зону з ЄС

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ