Актуально Думка Новини Політика

Поки на Заході тривають дебати, диктатури озброюють Росію – Левченко

Поки на Заході тривають дебати, диктатури озброюють Росію – Левченко

Олександр Левченко, історик, дипломат, посол України в Хорватії та БіГ (2010-2017 рр.):

Польські протестувальники перекрили більшість пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. Один з таких протестувальників навіть почепив на трактор прапор СРСР і плакат з написом “Путіне, розберися з Україною, з Брюсселем, і з польським урядом”. Протести польських фермерів радикалізуються, що непокоїть, особливо з огляду на поточну безпекову ситуацію у регіоні. При цьому зазначений протестувальник навіть не розуміє, що в СРСР взагалі не було фермерів, а тільки колгоспники, які були позбавлені власності та хоча б приблизно справедливих доходів за свою працю. Заклики про допомогу Путіна – це вже не тролінг і не жарти, а провокаційний заклик. Кремль докладає надзвичайних зусиль, щоб посіяти розбрат між Україною і Польщею, а також з ЄС.  Поводження окремих польських фермерів з українським збіжжям, коли українське зерно просто викидали на асфальт, стало усвідомленою дією, метою якої є знищення духу добросусідства між українцями і поляками.  Польська поліція затримала фермера з провокаційним плакатом і радянським прапором. Незважаючи на те, що польський уряд засудив дії польських перевізників та фермерів з блокування українського кордону, між тим президент країни вважає, що це природне право польських громадян до протестів. Тільки тут не враховується важлива деталь. У 2022 році Путін планував військові удари з білоруської території по українській інфраструктурі вздовж польського кордону, з наміром її захопити та унеможливити постачання зброї, боєприпасів та критично важливих товарів з Європи до України. Зараз такий військовий напад став для Москви непотрібним. Усю брудну роботу взяли радикально налаштовані польські перевізники та фермери, за спиною яких стоять агенти Кремля.

Тому втрата українською армією Авдієвки стала можливою не тільки з-за припинення американської допомоги ЗСУ, але і зрадницьким діям з блокади польсько-українського кордону, коли українська сторона реально перестала отримувати і так вже скорочену міжнародну підтримку. І просто дивно чути оцінку польського президента блокаду українського кордону як одну з ознак польської демократії. Реально це дії на підтримку російської диктатури. А всі патетичні заяви, що українці виявилися невдячними Польщі, можна чітко спростувати: звісно що вдячні за польську підтримку, та це не означає, що хтось у Варшаві може викручувати руки Києву та робити заяви про припинення військових постачань, бо Польща сама має кордон з Росією і муситиме захищатися. Істина полягає у тому, що поки російський фронт тримають з останніх сил українські солдати, то нападу на Польщу точно не буде.

І це у Варшаві усі добре знають, проте стає зрозумілим, що з виключно егоїстичних міркувань дехто там таки хотів би, щоб Україна впала. Такі політики закликають вірити заявам Путіна, що він далі на Польщу не піде. Київ перед широкомасштабним російським вторгненням, чув десятки таких заяв Москви, але збройний напад росіян таки відбувся. Діяти за принципом «моя хата скраю» є абсурдним. Польська хата не з краю, а може реально стати наступною для захоплення російськими грабіжниками. І будемо реальні: зараз російську армію здатна зупинити тільки українська. Не польська, не німецька, ні навіть американська.

Учасники акції протестів погрожують заблокувати рух також пасажирського транспорту, зокрема, автобусів і потягів. Почергова блокада кордону спочатку перевізниками, а тепер і фермерами, говорить, що причиною протестів є не економічні, а політичні інтереси. Ганебна ситуація на кордоні не відповідає духу польсько-українського партнерства та шкодить і польським, і українським національним інтересам як сьогодні, так і у довгостроковій перспективі. Україна поінформувала про критичну ситуацію Єврокомісію та партнерів і сподівається, що питання вирішиться на рівні дій Варшави та ЄС.

А тим часом у Бундестазі Німеччини тривають дискусії щодо можливості постачання Україні авіаційних крилатих ракет TAURUS. Німеччина – серед лідерів за обсягами та видами військової допомоги Україні. Німецька зброя допомагає українцям гідно протистояти агресору. Німецькі ракети TAURUS здатні високоточно вражати цілі, розташовані на відстані до 500 км. Їх застосування може вивести з ладу тилові російські бази і логістику на тимчасово окупованих територіях України. Значна частина депутатів Бундестагу як від влади так і від опозиції підтримують надання Україні TAURUS. Рішення за федеральним канцлером Олафом Шольцем. Останні події на фронті, а також зухвале вбивство путінським режимом російського опозиціонера Олексія Навального є достатнім приводом для позитивного рішення ФРН щодо TAURUS.

При цьому Reuters повідомило, що Іран передав Росії орієнтовно 400 балістичних ракет з радіусом дії від 300 до 700 км. Якщо це правда, то маємо реальну загрозу, яка потребує активного міжнародного реагування. Тегеранський і московський режими давно співпрацюють. Росія систематично вбиває мирних українців іранськими дронами. Москва шукає знаряддя вбивства скрізь, де тільки можливо. Підтверджено застосування росіянами балістичних ракет виробництва КНДР. При тому, що в них знайдено західні компоненти, включаючи американські. Коаліція демократичних країн повинна активізувати військову допомогу Україні. Поки на Заході тривають дебати, диктатури озброюють Росію.


26 Липня

Киянам нагадали про ціну втрат української спадщини (ФОТО)

Зеленський заявив про «хорошу динаміку» ракетної програми України

в Угорщині погрожують блокувати кошти Фонду миру, поки Україна не дозволить транзит нафти «Лукойлу»

Вязкости масла

як підприємства в окупації працюють на потреби армії РФ

Богдан Шевчук: легендарний командир, який змінює хід війни

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

У Києві анонсували зміни на транспортних розв’язках

Легалізації захоплених українських територій військовим шляхом мабуть не відбудеться – Олександр Левченко

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

Погане самопочуття після масажу – це норма: 7 симптомів, через які не варто перейматися

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Відключень світла, опалення та води не уникнути: хто зимою опиниться у гірших умовах

Залежні від Росії. Як Угорщина і Словаччина сваряться з Україною через російську нафту?

Пройти «між крапельками» національної безпеки та релігійної свободи. Що відбувається із забороною УПЦ (МП)?

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ