Актуально Здоров'я Країна Медицина Новини Суспільство

З 24 по 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації

З 24 по 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації

Для фахівців охорони здоров’я – це можливість нагадати про важливість щеплень, зокрема про щеплення від вірусного гепатиту В особливо в наш час. У зв’язку з війною зростає ризик контакту з неперевіреною кров’ю. Відповідно, зростає ризик поширення цього захворювання, а щеплення дозволяє запобігти інфікуванню та переходу хвороби в хронічну форму на 96%.

Додатковим аргументом на користь вакцинації може слугувати твердження, що зробивши щеплення Ви дбаєте не лише про власне здоров’я. В умовах війни наша система охорони здоров’я зорієнтована на допомогу пораненим військовим та цивільним особам, які постраждали від ворожих обстрілів. В наших силах зменшити навантаження на лікарів та медзаклади зробивши щеплення.

Вірусні гепатити: що потрібно знати.

Вірусний гепатит – це запальна хвороба печінки, яка виникає через інфікування вірусами.

Вірусний гепатит А та вірусний гепатит Е – це так звані хвороби «брудних рук». Зазвичай ці захворювання проходять у гострій формі й не переходять у хронічну.

Набагато важче протікає захворювання вірусними гепатитами В та С, які можуть перейти у хронічну форму.

У перші роки хронічні форми вірусних гепатитів протікають без симптомів. Тому частими є випадки, коли людина звертає увагу на захворювання вже тоді, коли вірусний гепатит спровокував цироз печінки або, ще гірше, призвів до онкологічного захворювання – гепатоцелюлярної карциноми, яка надзвичайно важко піддається лікуванню.

Тому надзвичайно важливо звертати увагу на профілактику вірусних гепатитів. Проти вірусного гепатиту С вакцини не існує, і єдина профілактика – це застосовувати виключно стерильний інструментарій.

Що стосується вірусного гепатиту В можна захиститися за допомогою вакцинації. Лишень уявіть, від наслідків хронічного гепатиту В у світі щороку помирає 700 000 людей. При цьому проста вакцинація могла б врятувати їм життя.

Вакцинація для дітей – безкоштовна.

Діти, народжені після 2000 р., в Україні отримують планові щеплення від вірусного гепатиту В. Першу дозу вакцини малюк отримує протягом доби після народження. Потім у тримісячному віці, а третю – через пів року після народження. Якщо всі планові щеплення зроблені, з ймовірністю 96% дитина буде захищена від інфікування вірусним гепатитом В.

Щоб інфікуватися вірусним гепатитом В достатньо мікродози інфікованої крові, тому зробити щеплення вкрай бажано.

Що стосується людей, народжених до 2000 року, то вони, зазвичай, не вакциновані у дитинстві.

Хоча щеплення проти вірусного гепатиту В показано практично всім, у першу чергу в групах ризику знаходяться медики, які контактують з біологічними рідинами. У групі ризику також члени родини людей, які мають хронічний вірусний гепатит В, та люди, які потребують частих переливань крові. Для того, щоб захистити власне здоров’я, їм потрібно вакцинуватися.

На жаль, відповідні щеплення станом на зараз дорослим потрібно зробити власним коштом.

До фахівців Національної Гарячої Лінії з питань вірусних гепатитів постійно надходять звернення з питаннями щодо безкоштовної вакцинації. Проте відповідної програми для дорослого населення наразі в Україні нема.

Фахівці Національної Гарячої лінії з питань вірусних гепатитів постійно стають свідками ситуації, коли людина хотіла б зробити щеплення, проте не готова купувати вакцину власним коштом. Орієнтовна вартість вакцини в аптеках 600 – 1200 грн за одне щеплення, для повного захисту їх потрібно зробити 3.

Для вакцинації можна обрати комбіновану вакцину, яка діятиме і проти вірусного гепатиту В, і проти вірусного гепатиту А.

«Якщо Ви спитаєте мою думку, то краще виділити кошти й вакцинуватися, оскільки в країні йде війна, що підвищує ризик поранень та контактів з неперевіреною кров’ю. Відповідно, через те, що зростає ризик травмувань, зростає і ризик зараження. Що стосується військових, то моя думка, як лікаря, полягає у тому, що всі бійці мають бути вакциновані від вірусного гепатиту В, якщо у них нема антитіл», – зазначила Людмила Коломійчук, лікар-інфекціоніст яка співпрацює з Національною Гарячою Лінією з питань вірусних гепатитів, завідувач відділення СНІДу з палатою інтенсивної терапії.

Протипоказання для вакцинації проти вірусних гепатитів мінімальні: людина має бути здоровою на момент вакцинації, індивідуальна непереносність компонентів вакцин та наявність вірусного гепатиту.

Перед тим, як прийняти остаточне рішення вакцинуватися чи ні, потрібно пройти тестування, яке покаже, чи є в організмі антитіла до вірусного гепатиту В, оскільки щеплення не роблять ні тим, хто перехворів та має імунітет, ні тим, у кого захворювання перейшло у хронічну форму.

З питанням щодо щеплення від вірусного гепатиту можна підходити в кабінети вакцинації. Там лікар обов’язково розкаже про всі необхідні дообстеження.

«Навіть якщо людина має хронічний гепатит С, але не є і не була інфікована вірусним гепатитом В, їм бажано зробити щеплення проти вірусного гепатиту В, тому що доєднання інфекції протікає набагато важче, ніж сам вірусний гепатит С», – зазначила лікар-інфекціоніст.

Детальну інформацію про лікування та профілактику вірусних гепатитів можна отримати у фахівців Національної Гарячої Лінії з питань вірусних гепатитів, звернувшись за номером 0-800-50-33-10.


17 Травня

Заяви Кремля про взяття ЗСУ в “котел” у Часовому Яру- ІПСО на тлі візиту путіна в Китай

Стало відомо, які продукти подешевшали в Київській області

Міноборони Литви повідомило про пакет допомоги Україні

Безбарʼєрність та інклюзивність при відновленні країни. В Києві пройшов другий УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС

Наталя Яресько: Росія має заплатити за знищення української енергетики із заморожених на Заході активів

Зеленський про кількох в.о. в уряді: «Треба це вирішувати»

Путін звинувачує Київ у нинішній ситуації на Харківщині та каже, що сили РФ не мають планів щодо Харкова

У Київській області горіли будинки: наслідки трагічні (ФОТО)

Росія і Китай шантажують Європу, щоб не допустити конфіскацію російських активів, – американський експерт

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні, – Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Зеленський озвучив очікуваний результат Саміту миру у Швейцарії

Посадовець Кабміну не задекларував майно в Дубаї на $331 000 – «Схеми»

Мешканці Києва перешкоджали мобілізації: подробиці справи

Бої на Харківщині: наступальні дії росіян не стали несподіванкою для Сил оборони України

КБФ провів онлайн-дискусію щодо конфіскації російських активів

Фіцо був поміркований і не міг зрівнятися з “яструбами” з Москви. Тому це може бути операція РФ – Олександр Левченко

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ