Актуально Економіка Київ Країна Новини

Загальний бюджет відновлення Ірпінської громади на Київщині – близько $1 млрд

Загальний бюджет відновлення Ірпінської громади на Київщині – близько $1 млрд

Олена Шуляк в Ірпіні. Фото - sluga-narodu.com


Народна депутатка Олена Шуляк розказала про відбудову міста у другу річницю його звільнення

У місті Ірпінь на Київщині, 70% житлового фонду якого зазнало у 2022 році руйнувань внаслідок російської збройної агресії, вже відновили переважну більшість постраждалої не лише житлової, а і соціальної інфраструктури, при цьому відновлення критичної інфраструктури вже завершене на 100%. 

Про це на церемонії “Кожна цеглина важлива” з нагоди 2-ї річниці звільнення міста-героя Ірпінь повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк, передає NW.

У громади попереду ще дуже багато відновлювальних робіт, фінансування яких забезпечується за рахунок як бюджетних коштів, так і донорської допомоги. Зокрема, у межах державної програми компенсацій єВідновлення фінансування склало 1,5 млрд гривень, а ще 2,2 млрд гривень – кошти благодійників та інші державні програми. При цьому, загальний бюджет відновлення Ірпінської громади складає на сьогодні приблизно $1 млрд. 

За її словами, збитки житлової, соціальної та критичної інфраструктури громади за результатами російської збройної агресії у 2022 році сягнули щонайменше 25 млрд гривень. Зокрема, зафіксовано 3247 пошкоджень житлового фонду – пошкоджено або зруйновано 2613 приватних будинків і  515 багатоповерхівок, з яких щонайменше 25 зруйновані повністю. Однак завдяки об‘єднаним зусиллям держави, українців, міжнародних партнерів і донорів переважну більшість об‘єктів вже вдалося відновити. 

Станом на сьогодні – через два роки звільнення міста Ірпінь, там повністю відновлена критична інфраструктура – 37 котелень та 12 КНС. Відновлена соціальна інфраструктура – 11 амбулаторій та 6 закладів вторинної медицини. Відновлено 10 шкіл та 12 дитячих садочків, ще один – будується. Відновлено 501 багатоповерховий будинок. 20 багатоповерхових будинків, які підлягають демонтажу – вже демонтовані. Будівництво нових на місці зруйнованих в переважній більшості перебувають на стадії проектування”, – повідомила Шуляк.

Парламентарка додала, що для фінансування процесів відновлення громади використовувались як бюджетні, так і донорські кошти. Зокрема, 1,7 млрд гривень залучено в рамках програми єВідновлення, а ще 2,2 млрд гривень – кошти благодійників та інші державні програми.

Попереду, за її словами, роботи ще багато – залишається відремонтувати до 100 багатоповерхівок, а також центральний будинок культури, дитячо-юнацьку спортивну школу, центральний міський стадіон «Чемпіон» та 540 приватних будинків. При цьому, загальний бюджет відновлення громади складає приблизно $1 млрд. 

Рівно рік  назад – під час першої річниці звільнення міста Ірпінь, разом з керівництвом громади ми приймали тут делегацію з Кореї – говорили про її відновлення. А сьогодні ми зібралися тут вже величезним колом тих, хто всі ці два роки допомагає відновлювати наше місто – герой. Два роки назад воно було містом смутку і страшенного горя, а сьогодні це місце натхнення, надії і розбудови. Попереду ще багато роботи – капітальні ремонти багатоповерхівок, будівництво нової інфраструктури, якої потребують громади Ірпеня тощо, але об’єднуючись нам всього вистачить – і сил, і фінансів”, – підсумувала Олена Шуляк. 


18 Квітня

Віцеканцлер Німеччини прибув до України разом із головою компанії-виробника IRIS-T

Очільниця Європейського центробанку виступила на захист заморожених російських активів

У Києві чоловік хотів продати автомат Калашникова

переслідування протестантів і представників інших конфесій у російській окупації 

Країни G7 «продовжать працювати» над шляхами застосування активів РФ на підтримку України

Закупівельника Міноборони Волошенкова планують звільнити після згадок про його «антиукраїнську діяльність»

Бант у волоссі: як ефектно носити наймодніший аксесуар весни у зачісці

В Україні започаткована “Національна програма підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини”

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

Комітет розвідки США закликає Конгрес до кінця тижня схвалити допомогу Україні

17 Квітня

Топ-5 міст за ціною на квартири у новобудовах: на якому місці Київ

Як Росія досі використовує у зброї західні технології. Приклад винищувача Су

Стефанчук зустрівся із польським колегою Головнею

Захід не має допустити, щоб «вбивчий план» Путіна переміг – Шаппс відреагував на дані про втрати РФ

Мобілізаційний закон набере чинності 18 травня – «Голос України» оприлюднив текст

У “Київтеплоенерго” зробили важливу заяву щодо відсутності послуг: деталі

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ