Країна Події Політика Публікації Суспільство

Американський слід російської консерви: як непомітний іммігрант розхитує українське суспільство

Американський слід російської консерви: як непомітний іммігрант розхитує українське суспільство

Ірина Фаріон


Останнім часом Україною шириться мовний скандал через заяви е​​кс-нардепа Ірини Фаріон, яка не вважає українцями тих військових, які спілкуються російською мовою. Зокрема, її заява стосувалася бійців легендарного полку “Азов”. Роздмухування внутрішніх конфліктів стало “спеціалізацією” Фаріон. На таку діяльність звернули увагу уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець та СБУ. Але чому їй це вигідно і хто стоїть за спиною Ірини?

Частина 1: Фаріон та її оточення.

Після гучного скандалу на поверхнівиявились майже загальновідомі факти комуністичного досвіду головної захисниці всього українського, і цей досвід, між іншим, нікуди не зник, адже Фаріон так і залишилася членкинею КПРС. Жодних документів про вихід, або виключення Ірини з КПРС виявлено не було. До того ж, згідно рекомендацій до вступу у лави компартії, Фаріон неодноразово проводила бесіди з іноземцями «з метою кращого вивчення ними російської мови».

І тому зовсім не дивно, що Ірина Фаріон має теплі та давні зв’язки з російськими консервами, такими, як Назар Мухачов.

Назар Мухачов

Мухачов був сотником Майдану, але коли почалася АТО, чомусь не наслідував приклад своїх побратимів, і не вступив до лав війська. А зараз, під час повномасштабного вторгнення РФ хоча і перебуває на військовому обліку, але ухиляється від призову. При цьому просуває на своєму ютуб каналі кремлівські наративи, зокрема про вбивство помічника Залужного. До речі, вже колишня дружина Мухачова, пані Юлія, на відміну від Назара, є старшим лейтенантом ЗСУ, військовим хірургом Центрального військового госпіталю МО України та рятує життя українським військовим. Розлучилося подружжя через факт насильства з боку Мухачова на підставі адміністративного протоколу за статтею 173-2 КУПАП, який 28.09.2022 був оформлений Оболонським управлінням поліції ГУ НП в м. Києві. Утім, це лише риси до загального портрету Назара Мухачова. Адже мова йде не про його родинні стосунки (https://t.me/slon_fm_nasv/18932).

Блогер та активний громадський діяч Мухачов плідно та щільно співпрацював з представником руху так званого народовладдя Андрієм Нечаєм, який є фігурантом кримінального провадження СБУ. Також засвітився Мухачов і в компанії Надії Савченко під час презентації нею громадської платформи ще однієї російської консерви «РУНА». А як апофеоз «діяльності» Мухачова є факт його роботи на підозрюваного у перевезенні зброї через лінію розмежування та організації терактів Володимира Рубана, який із 2013 року співпрацював з організацією «Український вибір», очолюваною Віктором Медведчуком (https://t.me/u_now/117601).

Але на цьому історія не закінчується. На так звану «медійну діяльність» Мухачова та Фаріон потрібні гроші. Які, як би це не дивно звучало, кошти сплачуються не напряму з Росії, якій меседжі наших героїв вигідні, а з США. Точніше, потік грошей йде від колишнього громадянина України 51-річного Володимира Долинки.

Частина 2: Непримітний іммігрант. 

Володимир Долинка

Володимир Долинка – уродженець м. Калуш. Він  вже давно мешкає у США, а саме у Чикаго і є засновником американсько-українських компаній Dolynka Ukrainian American consulting incorporated та Ukrainian American media group incorporated.

«DOLYNKA 

UKRAINIAN AMERICAN CONSULTING INCORPORATED» зареєстрована 15 липня 2016 року, адреса: 5050 N CUMBERLAND AVE 21V, NORRIDGE, Cook-Not in City, of Chicago, 60706). Компанія надає нотаріальні послуги для українців, які проживають у США, послуги з доставки посилок/вантажів у співпраці з компанією «Atlantic Express Corp» (офіси вказаної компанії розташовані в Києві, Одесі, Дніпрі, Вінниці, Рівному, Львові), грошових переказів («Western Union», «MoneyGram», «Vigo») поїздок до України тощо. Інформацію про діяльність компанії та вартість послуг розміщено на сайті, та соціальній мережі «Facebook» .

А от на сторінці відгуків у Google враження від українців, які довірилися фірмі свого співвітчизника, м’яко кажучи, негативні. Складається відчуття, що бізнес Долинки спрямований не на надання якісних послуг, а на заробіток на ошукуванні клієнтів.

Крім цього, Долинка надавав нотаріальні послуги особам як «приватний нотаріус міста Чикаго, округу Кук, штату Іллінойс, США».

Також Долинка причетний до діяльності нотаріальної компанії «LAW OFFICE OF MAKSYM LODZHUK PLLC» (код 11334334, зареєстрована 19.10.2022 року, адреса: 5050 NORTH CUMBERLAND AVENUE, OFFICE 21V, NORRIDGE, 60706). 

Максим Лоджук

Сам Максим Лоджук був випускником, аспірантом та доцентом Національного університету «Одеська юридична академія», президентом якого й досі є одіозний Сергій Ківалов. Також Лоджук очолював засновану Ківаловим місцеву юридичну клініку та активно вивчав та просував досвід аналогічних утворень в РФ.

На даний час усі юридичні питання Долинки в США проходять саме через Лоджука та його патрона.

На власній сторінці у Facebook Володимир Долинка переважно розміщує дописи з газети «Сурма» та сайту «Radio UA Chicago», інтерв’ю із громадськими діячами, волонтерами, військовими кореспондентами тощо. А також хизується грамотами та подяками.

Згідно розміщених дописів Долинка був нагороджений подякою від командування 24 окремої механізованої бригади (за підтримку військовослужбовців у зоні АТО), подякою від ВО «Свобода» (за вагомий внесок в українську перемогу) та подякою від Держприкордонслужби України («За неоціненну допомогу українським прикордонникам та вагомий внесок у захист Батьківщини» від військових лікарів Головного військово-медичного клінічного центру ДПСУ). Але є нюанс. Одна із цих подяк, вірогідно, є підробкою, а саме подяка від ДПСУ, адже згідно норм такого роду документи завжди видаються лише за наявності підпису посадової особи. 

Інша частина бізнесу Володимира Долинки (і найважливіша в контексті цього матеріалу) – це  Ukrainian American media group incorporated, що зареєстрована 12 квітня 2022 року за адресою: 5050 N CUMBERLAND AVE STE 21V, NORRIDGE, Cook-Not in City, of Chicago, 60706-2977).

 Інформація про діяльність компанії розміщена на сайті https://www.ukrainianchicago.com/

Вказана компанія об’єднує наступні інформаційні продукти:

– «Ukrainian Independent Radio» («Українське незалежне радіо») (https://www.uaradio.com/, https://www.facebook.com/UkrainianIndependentRadio/).

– «Ukrainian Evening Tribune» (радіо «Вечірня трибуна»). Радіостанція діє за підтримки української діаспори в США. (https://www.facebook.com/EveningTribune).

– «Українське Слово» (https://www.ukrslovo.net/). Газета, що випускається в м. Чикаго, поширюється серед української діаспори в США та Канаді. Головний редактор – Іван Дмитрів;

– «Ukrainian People» («Український народ»). Україномовний журнал США. Випускається командою українських та іноземних журналістів, обслуговує українські громади Північної Америки.

– «UKRAINIAN AMERICAN MEDIA «UaPost» (https://uapost.us/, https://www.facebook.com/UaPost). Інформаційний портал про події в Україні та світі.

– «Радіо UA Chicago» (https://radiouachicago.com/, https://www.youtube.com/@radiouachicago4247). Радіостанція діє на території Чикаго, США. Ведучі радіо Лісович Ігор, Галан Дмитро, Оксенчук Вадим, Блистів Христина. Висвітлюються події в Україні та світі, публікуються інтерв’ю (з громадськими діячами, волонтерами, військовими), проводяться ефіри тощо.

– Газета «Сурма» (https://surma.com.ua/).

Саме в цій медіа-групі працює Назар Мухачов, під її крилом розвиває свій youtube-канал, а саму Ірину Фаріон часто запрошують на етери «Радіо UA Chicago», яке, переважно, слухає українська діаспора в США. Причому запрошують коментувати ті питання, які дадуть Ірині можливість висловлювати доволі екстремістські думки.  

Ось, наприклад, у цьому випуску Ірину Фаріон запросили коментувати україно-польські відносини, і під час етеру вона різко та безкомпромісно називала поляків, які нині длопомагають Україні у війні із Росією, окупантами та загарбниками.

А ось у цьому етері Фаріон в агресивній манері критикує вивчення англійської мови в Україні, називаючи англійську “ракетою, що знищить українізацію,а саму англійська мову – інструментом руйнування національного підложжя в українській освіті.

Один з найяскравіших прикладів – випуск, у якому Ірина Фаріон заявила, що люди, які не знають української взагалі не людини, а біологічне сміття та істоти-зрадники. 

Не виключення, що робиться це як для роздмухування конфліктів всередині діаспори, так і для трансляції зручних РФ меседжів, щоб підірвати авторитет України в очах західних партнерів.

Зокрема, представники української діаспори та американці у порівнянні із 2022 роком стали донатити на потреби ЗСУ значно менші суми. У середньому складова валютних надходжень на збори у 2022 році була близько 10-12%, а у 2023 об’єм таких надходжень впав до 5%. 

Окрему та значущу роль у медіа-структурі Долинки відіграє один з ведучих радіо – Ігор Лісович.

Ігор Лісович

36-річний львів’янин відповідає за оплату праці та розподіл коштів у співпраці із власником структури, в той час, коли сам Долинка, фактично, не забезпечує контролю за розподілом заробітної плати працівникам радіостанції. А це дає Лісовичу майже необмежені можливості, як місцевому розпоряднику коштів, отримувати різницю від отриманих коштів від Долинки та виплаченої заробітної плати особисто собі. Але є виключення: Долинка сплачує кошти напряму тому самому Назару Мухачову. 

До речі, Лісович – це прізвище його дружини Юлії, а сам Ігор до зміни мав прізвище Юнгер.

Лісович з дружиною

Тестем Ігоря Лісовича є Лісович Руслан Богданович, що працює водієм Олега Баляша, колишнього депутата Львівської обласної ради  від партій «Наш край» та «Партії регіонів», співзасновника львівського горілчаного заводу «Гетьман» та АТ «Оксі Банк», власника гіпермаркетів електроніки «Шок» та «Крез». 

Олег Баляш

Також тесть Ігоря Лісовича не соромиться займатися бізнесом: він є засновником, власником та керівником ТОВ «ТМБ ЛТД» (ЄРДПОУ 44948856), яке було зареєстроване ним 01.12.2022 (тобто, вже від час повномасштабного вторгнення РФ) з метою оформлення пригнаних в Україні автівок, адже президент підписав закон, згідно з яким на час воєнного стану всі імпортні товари звільняються від податку на додану вартість. В перші тижні війни автомобілі з-за кордону ввозили лише для потреб армії, евакуації громадян і доправлення гуманітарних вантажів, але далі податки та збори на автомобілі скасували для всіх громадян. Яку кількість автомобілів по безподатковій схемі встиг ввезти в Україну та перепродати із відсотками Руслан Лісович наразі невідомо.  

Загалом Руслан Лісович є засновником пяти бізнесів: ТОВ “ТМБ ЛТД”, ТОВ “ІНТЕРІНВЕСТ-БУД”, ТОВ “ЦЕНТРБУДІНВЕСТ ІДК”,  ТОВ “УНІВЕРСАЛ КОНСАЛТИНГ” та ТОВ “АДВАНС ЗАХІД”. Останнє товариство з обмеженою відповідальністю цікаве тим, що серед співзасновників знову з’являється родина Баляш, зокерма Баляш Оксана Миколаївна, яка разом із Олегом Баляшем числиться бенефіціаром заводу «Гетьман» та АТ «Оксі Банк». 

Але головний герой історіі Володимир Долинка свідомо дистанціюється від діяльності українських “партнерів” та офіційно підтримує лише медійну діяльність коштом Ukrainian American consulting incorporated, також існує медіа і за рахунок донатів членів місцевої діаспори.

Зважаючи на все вищесказане на думку спадає висновок, що схема фінансування російських консерв, таких як Ірина Фаріон та Назар Мухачов, існує вже давно і ефективно допомагає розхитувати та розколювати українське суспільство як всередині країни, так і за її межами. До того ж, ця діяльність перетворилася на досить прибутковий бізнес для деяких дійових осіб. Але чи кошують зароблені на цьому гроші пролитої на війні крові українців та розбрату серед нації? Питання риторичне.


17 Червня

Подарований котедж під Києвом, катер товариша і Мустанг сестри: чим (не) багатий скандальний директор КП “Київекспертиза”

Не вгадаєш, що спаде їм на думку: Найнепередбачуваніші знаки Зодіаку

Трамп обіцяє «розібратися» з обсягами допомоги Україні

У Києві “швидка”, яка їхала на місце ДТП, зіткнулась з легковиком

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Присутність РФ на другому Саміті миру свідчитиме про рішення Москви закінчити війну – Зеленський

Запорізька АЕС повинна працювати під повним суверенним контролем України – комюніке учасників Саміту миру

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Столична поліція розшукала зниклу дитину: де була

Агенція Reuters опублікувала текст комюніке Саміту миру

Путін зробив чергову низку маніпулятивних заяв з метою ввести в оману міжнародну спільноту – Олександр Левченко

Наразі для поповнення особового складу ЗС РФ використовує три основні джерела – Дмитро Снєгирьов

Путін прагнув підірвати підтримку України країнами Заходу перед Самітом миру – ISW

Москва в фінансовому сенсі тепер стає молодшою сестрою Пекіна – Олександр Левченко

У Києві від падіння з багатоповерхівки загинув підліток

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ