Країна Публікації Суспільство

Мікрозайми: великі відсотки та нав’язливе обслуговування

Мікрозайми: великі відсотки та нав’язливе обслуговування

Про мікрозайми багато хто знає, особливо ті люди, яким доводиться звертатись до не банківських фінансових компаній. Реклама деяких фірм виглядає непогано: береш собі гроші, веселишся із друзями (пиячиш у клубі) із посмішкою повідомляєш що перший займ усього під 0.01 відсоток. Насправді кредит це не забавки, пиячення, гульня та хороший настрій, бо як відомо береш чуже, а віддаєш своє, по друге великі відсотки, а по третє від вас вже не відчепяться. Спробуємо розібратися у цьому замкненому кругу. На собі провела експеримент журналіст NW Юлія Павліченко.

     Навіщо  взагалі люди беруть мікрозайми? Дуже часто, а особливо під час воєнного стану, банки майже не видають кредити, а навпаки пропонують покласти гроші на депозит. Депозити це питання з одного боку привабливе, так як можна отримати відсотки від внеску, але наразі банки пропонують маленькі відсотки (та про податки не треба забувати). Депозит це скоріше спосіб убезпечити себе від пограбування, так як у зв’язку з постійними ризиками, в будь-який момент українці хапаються за паспорт та біжать у бомбосховища чи підвали, а квартира тим часом може спорожніти, так як грабіжники завжди користуються моментом.

     Для експерименту наш журналіст звернулась в декілька банків, в яких вона вже давно є постійним клієнтом і жоден банк не надав кредит. Дуже розсмішило, коли подаєш заявку на 5.000 гривень, а відповідь така: «нажаль вам відмовлено, рекомендуємо для покращення кредитної історії покласти гроші на депозит у сумі 10.000 гривень». Який може бути депозит на 10.000 гривень,  якщо людина звертається із кредитом на 5.000. Стає зрозумілим, що на банки покладатися наразі майже немає сенсу.

     Якщо не вийшло з банками, то може спробувати мікрозайм? Для експерименту було вибрано чотири фінансові не бвнківські організації (назви вказувати не будемо) із заявкою на кредит. Вийшло, що отримати кредит дуже легко, із чотирьох заявок відповіли позитивно три. Для цього треба вказати суму, яку людина хоче отримати та на який термін, крім того вказати паспортні дані, ідентифікаційний код, фактичне місце проживання ,дохід у місяць та номер своєї карти. Потім потрібно сфотографувати паспорт і заповнивши анкету надіслати в електронному вигляді. Лише в одному місці було затребувано сфотографуватися з паспортом у руці.  Виходить, що можна взяти чужий паспорт та ідентифікаційний код, збрехати про справжній дохід (якщо він є), місце проживання і все одно отримати гроші на картку.

    Як підписують номери мікрозаймів

 Як бачимо безпека особистих даних в цій сфері явно не на першому місці. Не дивлячись на те, що заявка була подана лише у чотири місця, на телефон почали спочатку надходити повідомлення з пропозицією від інших типових компаній. Постає питання, а звідки інші організації мікрозаймів дізнались номер телефону журналіста? Відповідь очевидна – організації передають свої бази даних потенційних клієнтів і явно не безкоштовно. Повідомлення це ще півбіди, найбільше дратують дзвінки від багаточисленних фінансових організацій з пропозицій взяти кредит. Подумаєш береш 2000 гривень, а через 10 днів віддаєш усього навсього 3500 гривень. Це ж невеликі відсотки, якщо послухати нав’язливих менеджерів. 

    Як тільки людина піднімає слухавку на неї відразу падає потік слів з іншої стороні телефону із завченим речевим модулем. Перебивати немає сенсу, вони не відповідають поки не дочитають свій завчений сценарій. На прохання журналіста, коли за останній тиждень з однієї тієї ж фірми подзвонили 8 раз. Відповідь прозвучала така: «Я не можу видалити ваш телефон з нашої бази але можу запропонувати кредит». Блокування номерів  та лайка не допомагає, вони все одно будутьі далі дзвонити.

     Беручи мікрозайм треба багато разів подумати чи раціонально потім переплачувати відсотки, які є дуже великими, також треба розуміти, що існують схеми у яких клієнт навіть повністю розрахувавшись все одно може залишись у заборгованності, тому обов’язково при погашенні потрібно вимагати довідку про закриття кредиту.  Задля перевірки можна заплатити 50 грн і весь рік спостерігати за своєю кредитною історією у додатку «Бюро кредитної історії». До речі не всі організації мікрозаймів відображаються у кредитній історії, а це означає, що вони працюють не на законній основі, тому довіряти таким фірмам дуже небезпечно.

    Найнеприємніше в есперементі виявилося постійні дзвінки від набридливих менеджерів, які як роботи не чують людей, а монотонно зачитують спеціально написаний текст, а на прохання більше дзвонити не реагують і продовжують. Смішно читати у додатку розпізнаванні номерів телефонів, як люди підписують теги набридливих дзвінків від продажників мікрозаймів. Тому бережіть себе, не дайте зробити себе обманутим, не зв’язуйтесь з мікрозаймами (якщо потреба в грошах є, то перечитайте відгуки на форумах) та по можливості вказуйте номер телефону, яким ви майже не користуєтесь.


26 Липня

Киянам нагадали про ціну втрат української спадщини (ФОТО)

Зеленський заявив про «хорошу динаміку» ракетної програми України

в Угорщині погрожують блокувати кошти Фонду миру, поки Україна не дозволить транзит нафти «Лукойлу»

Вязкости масла

як підприємства в окупації працюють на потреби армії РФ

Богдан Шевчук: легендарний командир, який змінює хід війни

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

У Києві анонсували зміни на транспортних розв’язках

Легалізації захоплених українських територій військовим шляхом мабуть не відбудеться – Олександр Левченко

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

Погане самопочуття після масажу – це норма: 7 симптомів, через які не варто перейматися

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Відключень світла, опалення та води не уникнути: хто зимою опиниться у гірших умовах

Залежні від Росії. Як Угорщина і Словаччина сваряться з Україною через російську нафту?

Пройти «між крапельками» національної безпеки та релігійної свободи. Що відбувається із забороною УПЦ (МП)?

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ