Країна Публікації Суспільство

Мікрозайми: великі відсотки та нав’язливе обслуговування

Мікрозайми: великі відсотки та нав’язливе обслуговування

Про мікрозайми багато хто знає, особливо ті люди, яким доводиться звертатись до не банківських фінансових компаній. Реклама деяких фірм виглядає непогано: береш собі гроші, веселишся із друзями (пиячиш у клубі) із посмішкою повідомляєш що перший займ усього під 0.01 відсоток. Насправді кредит це не забавки, пиячення, гульня та хороший настрій, бо як відомо береш чуже, а віддаєш своє, по друге великі відсотки, а по третє від вас вже не відчепяться. Спробуємо розібратися у цьому замкненому кругу. На собі провела експеримент журналіст NW Юлія Павліченко.

     Навіщо  взагалі люди беруть мікрозайми? Дуже часто, а особливо під час воєнного стану, банки майже не видають кредити, а навпаки пропонують покласти гроші на депозит. Депозити це питання з одного боку привабливе, так як можна отримати відсотки від внеску, але наразі банки пропонують маленькі відсотки (та про податки не треба забувати). Депозит це скоріше спосіб убезпечити себе від пограбування, так як у зв’язку з постійними ризиками, в будь-який момент українці хапаються за паспорт та біжать у бомбосховища чи підвали, а квартира тим часом може спорожніти, так як грабіжники завжди користуються моментом.

     Для експерименту наш журналіст звернулась в декілька банків, в яких вона вже давно є постійним клієнтом і жоден банк не надав кредит. Дуже розсмішило, коли подаєш заявку на 5.000 гривень, а відповідь така: «нажаль вам відмовлено, рекомендуємо для покращення кредитної історії покласти гроші на депозит у сумі 10.000 гривень». Який може бути депозит на 10.000 гривень,  якщо людина звертається із кредитом на 5.000. Стає зрозумілим, що на банки покладатися наразі майже немає сенсу.

     Якщо не вийшло з банками, то може спробувати мікрозайм? Для експерименту було вибрано чотири фінансові не бвнківські організації (назви вказувати не будемо) із заявкою на кредит. Вийшло, що отримати кредит дуже легко, із чотирьох заявок відповіли позитивно три. Для цього треба вказати суму, яку людина хоче отримати та на який термін, крім того вказати паспортні дані, ідентифікаційний код, фактичне місце проживання ,дохід у місяць та номер своєї карти. Потім потрібно сфотографувати паспорт і заповнивши анкету надіслати в електронному вигляді. Лише в одному місці було затребувано сфотографуватися з паспортом у руці.  Виходить, що можна взяти чужий паспорт та ідентифікаційний код, збрехати про справжній дохід (якщо він є), місце проживання і все одно отримати гроші на картку.

    Як підписують номери мікрозаймів

 Як бачимо безпека особистих даних в цій сфері явно не на першому місці. Не дивлячись на те, що заявка була подана лише у чотири місця, на телефон почали спочатку надходити повідомлення з пропозицією від інших типових компаній. Постає питання, а звідки інші організації мікрозаймів дізнались номер телефону журналіста? Відповідь очевидна – організації передають свої бази даних потенційних клієнтів і явно не безкоштовно. Повідомлення це ще півбіди, найбільше дратують дзвінки від багаточисленних фінансових організацій з пропозицій взяти кредит. Подумаєш береш 2000 гривень, а через 10 днів віддаєш усього навсього 3500 гривень. Це ж невеликі відсотки, якщо послухати нав’язливих менеджерів. 

    Як тільки людина піднімає слухавку на неї відразу падає потік слів з іншої стороні телефону із завченим речевим модулем. Перебивати немає сенсу, вони не відповідають поки не дочитають свій завчений сценарій. На прохання журналіста, коли за останній тиждень з однієї тієї ж фірми подзвонили 8 раз. Відповідь прозвучала така: «Я не можу видалити ваш телефон з нашої бази але можу запропонувати кредит». Блокування номерів  та лайка не допомагає, вони все одно будутьі далі дзвонити.

     Беручи мікрозайм треба багато разів подумати чи раціонально потім переплачувати відсотки, які є дуже великими, також треба розуміти, що існують схеми у яких клієнт навіть повністю розрахувавшись все одно може залишись у заборгованності, тому обов’язково при погашенні потрібно вимагати довідку про закриття кредиту.  Задля перевірки можна заплатити 50 грн і весь рік спостерігати за своєю кредитною історією у додатку «Бюро кредитної історії». До речі не всі організації мікрозаймів відображаються у кредитній історії, а це означає, що вони працюють не на законній основі, тому довіряти таким фірмам дуже небезпечно.

    Найнеприємніше в есперементі виявилося постійні дзвінки від набридливих менеджерів, які як роботи не чують людей, а монотонно зачитують спеціально написаний текст, а на прохання більше дзвонити не реагують і продовжують. Смішно читати у додатку розпізнаванні номерів телефонів, як люди підписують теги набридливих дзвінків від продажників мікрозаймів. Тому бережіть себе, не дайте зробити себе обманутим, не зв’язуйтесь з мікрозаймами (якщо потреба в грошах є, то перечитайте відгуки на форумах) та по можливості вказуйте номер телефону, яким ви майже не користуєтесь.


30 Травня

У Києві накрили мережу нелегальних гральних закладів

Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією

29 Травня

Повістки у Києві та області отримають сімнадцятирічні: причини

Рік без Каховського водосховища: як виживає український південь

Вже 10 країн-членів НАТО зняли обмеження з використання наданої їх зброї Україні проти території РФ – Олександр Левченко

Посол США в НАТО анонсувала «нову мову» на саміті у Вашингтоні щодо членства України в Альянсі

Авто из Китая: чем лучше моделей из других стран?

Банк Raiffeisen заборонить вихідні перекази з Росії в доларах

Україна вже використала Storm Shadow для ударів по території РФ – радник Мінстратегпрому

Резерв+: троянський кінь, який підриває довіру до влади

Боррель вважає удари ЗСУ по Росії законними, якщо вони «пропорційні»

Гибель Алексея Навального в российской тюрьме: свидетельство преступного режима Путина

Як з користю застосувати часникові стрілки на городі: шкідники боятимуться

Фіала обіцяє надіслати десятки тисяч снарядів для ЗСУ у найближчі дні

У столичного посадовця знайшли незадеклароване майно на десятки мільйонів доларів

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ