Актуально Думка Київ Країна Події Публікації Суспільство

Порушники комендантської години: що їх очікує

Порушники комендантської години: що їх очікує

До настання воєнного стану в Україні таке поняття, як «комендантська година», нечасто  було у нас на слуху. Починаючи з перших днів війни, на території України була введена комендантська година. Це означає, що в певний час не можна виходити на вулицю. Винятком становить переміщення людей в укриття під час тривоги. Термін її дії змінювався в залежності від області та військових дій в певному регіоні. Наразі у Київській області та столиці комендантська година триває з 23.00 до 05.00. Не всі громадяни чітко розуміють, для чого потрібно дотримуватися комендантської години. Для багатьох діє просто принцип «ну, раз сказали – значить треба». Хоча це не просто «треба». Комендантська година потрібна для проведення антитерористичних заходів правоохоронними органами та військовими підрозділами, передає NW

Світломаскування вже давно мало хто дотримується, що можна легко побачити у віконному світлі будинків, особливо квартирних. Українці подекуди нехтують правилами і не розуміють, що можуть в якійсь мірі наражати себе та своїх близьких на небезпеку. У багатьох спрацьовує принцип, що сусіди не вимикають, чому я повинен вимикати. А якщо у комендантську годину, раз люди не дотримуються світломаскування, взагалі будуть відключати світло від мережі? Невже буде краще?!

Найнеприємніше, коли люди, які порушують комендантську годину, без вагомої причини починають вступати у конфлікт з правоохоронними органами, вимагають свободи пересування на вулиці, навіть намагаються фізично «відстояти свою правоту».      Статистика показує, що більшість тих, хто порушує порядок – це непорядні люди. Наприклад, була спіймана пара, яка під час комендантської години користуючись тим, що вимкнене світло на вулицях, зливали бензин з автомобілів. 

Інший приклад: декілька ніде не працюючих суб’єктів лазили по дворах приватних будинків, тягаючи велосипеди, інструменти та продукти харчування. Прикладів на жаль багато, хоча дійсно буває, що людина опинилась у громадському місці під час комендантської години не спеціально, а тому що затримався транспорт чи необхідно терміново отримати медичну допомогу.

Постійні порушники порядку не розуміють наслідків та не бояться покарань. Штраф передбачається у сумі від 136 до 255 гривень згідно протоколу за статтею 185. Замість штрафу можуть бути застосовані до порушника громадські роботи від 40 до 60 годин або навіть залучення до виправних робіт до 2-х місяців. Також злісних порушників можна притягти до арешту на 15 діб. Якщо буде занадто активний опір правоохоронним органам можливе відкриття кримінального провадження згідно зі ст.342.  

Зазначимо, в парламент поданий законопроект, в якому пропонується підвищення штрафів від 510 до 850 гривень за порушення комендантської години. 

Раніше замміністра внутрішніх справ повідомляв, що порушників комендантської години ставлять на облік у воєнкомати. Це означає, що у випадку необхідності вони будуть в першу чергу призиватись до ЗСУ. Це дуже справедливо по відношенню до порушників. Можливо, їм просто нема куди подіти свою енергію.  

Нажаль простими словами, як то кажуть, не завжди «доходить». Тож слідом за порушенням йдуть штрафи або громадські роботи. Особливо на поведінку впливає вжиття алкоголю у великій кількості. Коли наші чоловіки, батьки, сини воюють за нашу землю проти окупантів, інші особи влаштовують вечірки з гучною музикою, співають голосно пісні під гітару чи інший музичний інструмент, порушуючи комендантську годину. 

Або коли на день Конституції у багатьох містах відмінили святкові заходи, то було бридко читати коментарі від молодих мам на кшталт: «А чому моя дитина повинна сидіти вдома, сьогодні ж свято, а його відмінили; ну то й що, що війна?». Іноді дивуєшся логіці таких людей. 

Звісно літо проходить, на Чорне та Азовське море ніхто не поїде відпочивати, але головне щоб діти були здорові та живі. Війна закінчиться і ми віримо у нашу перемогу та незалежність. Головне підтримувати наших військових, допомагати по можливості і не жалітися на життя. Все буде Україна!


18 Квітня

Віцеканцлер Німеччини прибув до України разом із головою компанії-виробника IRIS-T

Очільниця Європейського центробанку виступила на захист заморожених російських активів

У Києві чоловік хотів продати автомат Калашникова

переслідування протестантів і представників інших конфесій у російській окупації 

Країни G7 «продовжать працювати» над шляхами застосування активів РФ на підтримку України

Закупівельника Міноборони Волошенкова планують звільнити після згадок про його «антиукраїнську діяльність»

Бант у волоссі: як ефектно носити наймодніший аксесуар весни у зачісці

В Україні започаткована “Національна програма підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини”

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

Комітет розвідки США закликає Конгрес до кінця тижня схвалити допомогу Україні

17 Квітня

Топ-5 міст за ціною на квартири у новобудовах: на якому місці Київ

Як Росія досі використовує у зброї західні технології. Приклад винищувача Су

Стефанчук зустрівся із польським колегою Головнею

Захід не має допустити, щоб «вбивчий план» Путіна переміг – Шаппс відреагував на дані про втрати РФ

Мобілізаційний закон набере чинності 18 травня – «Голос України» оприлюднив текст

У “Київтеплоенерго” зробили важливу заяву щодо відсутності послуг: деталі

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ