Агропром Київ Країна Публікації Суспільство

Розгляд обрання МЗЗ С.Тарасову: суддя Хайнацький демонструє поміркованість, незважаючи на відмову в задоволенні клопотань захисту – ЗМІ

Розгляд обрання МЗЗ С.Тарасову: суддя Хайнацький демонструє поміркованість, незважаючи на відмову в задоволенні клопотань захисту – ЗМІ

Слухання запобіжки для агробізнесмена Сергія Тарасова у Печерському райсуді Києва



Як передають новини чесне правосуддя, у Печерському районному суді міста Києва за присутності ЗМІ і правозахисників триває розгляд клопотання слідства щодо обрання міри запобіжного заходу (МЗЗ) Сергію Тарасову. Сторона захисту вважає, що справа проти Тарасова сфабрикована за вказівкою зверху з метою заволодіння його бізнес-активами. Під час чергового засідання 20.03.2025 року суд надав можливість підозрюваному долучитися до засідання в режимі відеоконференцзв’язку (на фото).

Про це розповідає NewsWeek

Аргументи сторони захисту та судові рішення

Адвокати Сергія Тарасова – Олександр Гардецький, Анатолій Ларін і Марина Ілляшенко надали низку аргументів, які доводять необґрунтованість вимоги слідства щодо тримання підозрюваного під вартою. Їх підзахисний не ховається від слідства, він готовий співпрацювати та давати свідчення, а інформація щодо оголошення Тарасова в міжнародний розшук є відвертою брехнею сторони обвинувачення, яку розповсюджують проплачені ЗМІ. Адже жодного документу, який би підтверджував оголошення С. Тарасова у міжнародний розшук до Інтерполу від української сторони не надходило. Проте зустрічні клопотання сторони захисту переважно не були задоволені.

Відеорепортаж із зали суду:

Відвід прокурора та спростування вручення підозри

Захист повторно подав клопотання про відвід прокурора Івана Чеченєва, яке суддя Євген Хайнацький знову відхилив.

Адвокати також клопотали про надання корінців та штрих-кодів повідомлень про виклик Сергія Тарасова до суду, та про вручення йому підозри, що могло б довести неотримання належним чином жодних повідомлень чи документів від слідства С. Тарасовим. Суд частково задовольнив клопотання, що дозволило адвокатам використати спеціальну ліцензовану програму для підтвердження відсутності фактів належного вручення підозр.

Щодо відеозаписів вручення підозри, суд відмовив у їхньому долученні, але пообіцяв надати таку можливість на основній стадії розгляду.

Допит свідків

Захист наполягав на допиті ключових свідків, зокрема підлеглого Тарасова – громадянина В., який організовував продаж землі і неодноразово давав свідчення, що навіть він сам не знав про проблеми з документами. Прокурор заперечив, вказавши, що цей свідок є підозрюваним в окремому провадженні. Суддя відмовив у допиті на цій стадії.

Суд також не дозволив допитати дружину Тарасова, яка, на думку захисту, не мала права отримувати повідомлення про підозру та запобіжний захід, адже не проживає з ним тривалий час.

Оголошення клопотання прокурором

Попри відмову у багатьох клопотаннях захисту суддя Хайнацький зазначив, що основні аргументи сторони захисту можуть бути розглянуті на наступних етапах.

Коли прокурор Іван Чеченєв оголосив клопотання щодо запобіжного заходу, присутнім у залі було складно розібрати його промову через нерозбірливий виклад матеріалу. Тепер адвокати Сергія Тарасова мають час до 9 квітня щоб вивчити всі аргументи прокуратури та підготувати належну стратегію захисту.

Коментарі адвокатів після засідання

Олександр Гардецький:

«Сьогодні о 12:40 слідчим суддею О. Бусик повторно розглядалося клопотання про відвід прокурора Чеченєва. В результаті суддя, заслухавши наші аргументи, взяла самовідвід. За останні місяці вже шість слідчих суддів взяли самовідвід по цій справі, що свідчить про тиск на суддів і замовний характер справи. Але це свідчить й про те, що серед суддів є такі, яким закон важливіший за вказівки зверху. Зрештою ми прослухали клопотання прокурора про обрання МЗЗ. Але присутні в залі суду, а також фігурант справи, сам Сергій Тарасов, так і не змогли розібрати та зрозуміти, що саме сказав прокурор, настільки нерозбірливою була його промова. Будемо вивчати аргументи слідства у текстовому форматі і чекати розгляду справи по суті у нормальний законний спосіб».

Марина Ілляшенко:

«Суддя Хайнацький загалом демонструє збалансований підхід, уважно вислуховує усі сторони, але відмовив у ключових клопотаннях щодо допиту свідків. Ми сподіваємось, що на основній стадії процесу ці свідчення будуть враховані, адже вони є вирішальними для доказу невинуватості нашого клієнта».

Анатолій Ларін:

«Ми довели в суді, що документи про вручення підозри та виклик Тарасова містять серйозні неточності. Аналіз штрих-кодів показав, що частина листів взагалі не була зареєстрована в Укрпошті або повернулася відправнику. Також нами були долучені протоколи технічного відтворення судових засідань, де чітко зазначається, що ключовий свідок і фігурант по справі Тарасова пан В. давав свідчення та вказував на той факт, що наш підзахисний С. Тарасов не знав і не міг знати, що нібито є якісь проблеми з цими земельними ділянками, або що вони придбані по незаконним документам. Більше того, свідок В. вказував, що він сам не знав, що з тими ділянками є якісь проблеми. Це свідчить про те, що Тарасов тим більше не міг знати про можливі наслідки чи проблеми. Тому ми наполягали на допиті цього ключового свідка, адже він не є підозрюваним у більшості проваджень по справі Тарасова і має всі підстави виступати у суді при розгляді клопотання по МЗЗ Тарасову. Але на даному етапі наше клопотання по цьому свідку не було задоволене. Проти долучення ключових свідків дуже категорично виступав прокурор І. Чеченєв, що показує його справжню позицію, і впливає на позицію судді. Та ми сподіваємось що на основній стадії суддя Хайнацький дозволить залучати всі необхідні матеріали та допитувати ключових свідків, заради дотримання законності і прав нашого довірителя. І ми зможемо довести незаконність усіх звинувачень проти нашого клієнта».

Судовий процес як частина ширшого переслідування?

Адвокати пов’язують появу клопотання слідства щодо обрання міри запобіжного заходу С. Тарасову у вигляді тримання під вартою з активною публічною позицією захисту. Вони зазначають, що протягом двох років слідство не висувало жодних обмежень щодо свободи Тарасова, але після його публічних заяв та виступу адвокатів на пресконференції 9 січня, ситуація змінилася.

Як повідомляли раніше адвокати захисту, «Справа Сергія Тарасова стала яскравим прикладом замовного переслідування бізнесмена з метою заволодіння його активами. Кейс Тарасова наочно демонструє, як зухвало можуть порушуватися права підозрюваного в Україні. Сторона захисту постійно викриває численні порушення з боку слідства та суду, включаючи маніпуляції з документами, незаконні дії щодо вручення підозр та брудну медійну кампанію, спрямовану на дискредитацію їхнього клієнта».

Подальший розгляд справи має визначити, чи зможе суд надати рівні права всім сторонам процесу.


28 Квітня

У Харківській області сталася детонація протитанкової міни під розмінувальною машиною

Укрзалізниця планує підвищити тарифи на вантажні перевезення

Масштабний блекаут паралізував Іспанію та Португалію, світло зникло також у Франції, Бельгії та Андорі

У Львівській області затримали чоловіка за сексуальні домагання до 12-річної дівчинки

На Дністрі прикордонники затримали плавця у гідрокостюмі

Китайський президент Сі Цзіньпін відвідає Москву на так звані “урочистості” 9 травня

Хто може продавати на Prozorro.Продажі: огляд та умови участі

Ремонт укриття житлового будинку зі збитками у понад 200 тис. грн

Силою відібрала iPhone у знайомої на Печерську. Киянку затримали, їй “світить” до 10 років

Столичні поліцейські не залишаються осторонь у боротьбі за життя наших воїнів

Галущенко: Україна готова допомогти Європі відновити енергомережі

Трамп висловив розчарування: Білий дім про травневе перемир’я Путіна

Катались між вагонами метро та знімали відео. У Києві покарали двох зачеперів

На Львівщині внаслідок ДТП загинув 12-річний мотоцикліст

МЗС України відреагувало на заяву росії про перемир’я 8-10 травня

У Черкасах та передмісті терміново вимкнути газ через пошкодження інфраструктури

БІЛЬШЕ НОВИН