Країна Новини Події Суспільство

Шахраї активно діють, не дивлячись на воєнний стан в Україні. Як саме вчиняють аферисти, прикриваючись назвою відомої компанії

Шахраї активно діють, не дивлячись на воєнний стан в Україні. Як саме вчиняють аферисти, прикриваючись назвою відомої компанії

Військові дії в Україні залишали багатьох наших співвітчизників без роботи, без житла, з втратою близьких родичів та друзів. Українцям важко, як морально і психологічно, так із тяжким фінансовим становищем. 

     Але є така група людей, яким байдуже на такі важкі проблеми людей, і назва їх – шахраї. З вересня місяця цього року почали поступати заяви у поліцію, на відому компанію Amazon, але з приміткою, що потрапили на аферистів, які начебто є партнерами саме Amazon, тому відома компанія не приймала участь у шахрайських діях і ніякого відношення до них немає. Шахраї прикривались іменем великої корпорації, щоб заманити до себе велику кількість майбутніх жертв.

     Для того, щоб стало зрозуміло в чому суть афери та чого необхідно остерігатися при спілкуванні з шахраями.

          Багатьом українцям почало надходило текстове повідомлення, у якому вказувалося, що компанія Amazon вибирає людей для роботи на фрілансі,, але ця пропозиція діє в кількості у 800 осіб. У текстовому повідомленні вказувався нікнейм Телеграму, куди потрібно було звернутися, але функція додзвонитись була відсутня, можна було тільки написати, якщо є бажання співпрацювати з цією відомою компанією. Фото на сторінці Телеграмм відразу впадає в око своєю несправжністю, де була зображена красива дівчина з гарнітурою на обличчі, яка щиро посміхається відбіленою, фотошопленою посмішкою.

      Як показує статистика, шахраї є дуже хорошими психологами, вони вміють викликати до себе довіру, щоб потенційна жертва не здогадалась, що потрапила у пастку до аферистів. На самому початку переписки, так званий менеджер з відділу кадрів люб’язно  розповідала, що компанія, яка є партнером Amazon, надає робочі місця онлайн саме українцям, так як збройні дії від Росії залишили багато людей без роботи. Потім псевдо-менеджер запитував чи потрібна робота, на неповний, або повний робочий день, далі запитувала повний вік, ім’я місце поточної роботи та адресу фактичного проживання. Якщо жертва погоджувалась на умови, то скидали посилання для реєстрації облікового звпису, де необхідно було ввести: свій номер телефону, придумати пароль та написати номер карти, куди буде надходити  майбутня зарплата. Після цього на сторінці облікового запису з’являлась сума у розмірі 150 гривень.

     Далі шахраї скидували жертвам покрокові інструкції, що потрібно натискати, аби виконувати завдання, після  чого наче будуть нараховуватися гроші. Коли виконання перших трьох завдань закінчилось, то на обліковому записі висвічувалась сума у розмірі 200 гривень. Псевдо-менеджер писала, що ці гроші не те що можна, а обов’язково потрібно було вивести на карту і після отримання коштів їй написати. 

     Гроші у сумі 200 гривень надходили на картку жертв протягом 10 хвилин. Таким чином шахраї вже заманили жертву у свою аферистську схему, так як людина дійсно отримала гроші починає відчувати довіру до потенційного роботодавця. А саме цікаве починається трішки пізніше, коли людина погоджується надалі співпрацювати, то для продовження роботи потрібно поповнювати рахунок, на так званий депозит. Відразу постає питання:  якщо вам надають роботу, навіщо ви повинні за це платити, це ж не банківська установа, щоб поповнювати депозит і отримувати з цього відсотки. А так як занадто довірливі люди отримавши 200 гривень все ж таки починають вірити шахраям. 

     Прочитавши на форумах коментарі багатьох людей, які пишуть: «Я не дурень тому зрозумів цю схему, після отримання 200 гривень відразу заблокував менеджера у своєму Телеграммі і сам на них заробив». Але це не гроші аферистів, а гроші довірливих жертв, тому шахраї аж ніяк не постраждали і немає чому радіти іншим людям, які наче самі розвели шахраїв.

     Таким чином людина виконуючи ці, так звані завдання продовжує поступово  поповнювати рахунок, спочатку поповнивши депозит на 400 гривень, потім 1400, далі 4000 і ще вище і вище. Коли жертва все ж ніяк не може збагнути, що вона вже давно у пастці аферистів, її поповнення досягають 50000 гривень і вище, так як, щоб вивести гроші на свій рахунок, менеджер  знову ж таки люб’язно пише, що сума заморожена і для  того, щоб їх розморозити, необхідно сплатити комісію у сумі 20%. Якщо жертва все ж таки знову поповнює депозит, бо дуже хоче вивести гроші на свій рахунок, то псевдо-менеджер відповідає що банк не може вивести таку велику суму, тому знову потрібно заплатити комісію у 10% від суми, тільки вже не на депозит, а напряму на номер картки.

    А тепер розкажемо більш детально, як діє ця схема. Для того, щоб поповнити депозит: спочатку на обліковому записі платформи у розділі депозит необхідно ввести суму, далі висвічується номер карти, сума поповнення, прізвище та ім’я власника картки на яку потрібно перевести гроші. Але при функції поповненні цієї картки, через додаток, або термінал, висвічується інше прізвище та ім’я. Це повинно було відразу насторожувати людей, але не всі кмітливі та спостережливі, саме такі люди і попадають на гачок до шахраїв. Для прикладу: якщо у розділі поповненні депозиту пишеться, що власником картки є Степаненко Степан, то при поповненні зі свого рахунку, жертва бачить вже інше прізвище, вже не Степаненко Степан, а Марченко Марко. 

     Нажаль необачні жертви не звертали свою увагу, що поповнення проходить не на реквізити компанії, а саме на звичайні картки фізичних осіб, які можуть бути звичайними людьми, які навіть не знають, що співпрацюють з шахраями. Схема як правило така, шахраї домовляються з власниками карток, що на їхній рахунок буде приходити якась сума, наприклад 15000 гривень, вони можуть собі залишити 500 гривень, а іншу суму перекинути на іншу карту, яку вказують аферисти, або на номер мобільного телефону.

     Співробітники поліції не дуже беруться за розслідування таких справ, так як жертви самі, добровільно поповнювали рахунку, ніхто їх не змушував. А тих людей на чиї картки постраждалі перераховували гроші – є не шахраями,  а підставними особами, які навіть не в курсі, що допомагали аферистам. Але людина на чию картку періодично приходять гроші повинна розуміти, що це є кримінальною справою і жага до грошей може їх покарати як поліцією, так і шахраями. Рано чи пізно підставні особи повинні бути покарані, так як співпрацювали з аферистами.

     Коли жертви вже не мають грошових коштів, або нарешті розуміє, що це ніяка невідома компанія, а шахраї, то акаунт у Телеграм видаляється.  Найприкріше те, що жертви після звернення у поліцію зв’язуються з банками і надають квитанції, на чиї карти було переведено гроші, та служба безпеки банків не блокують і не заморожують рахунки, відповідаючи, що без рішення суду вони цього робити не можуть. Але поки справа дійде до суду, аферисти запросто познімають всі гроші з рахунків, позакривають карти, вимкнуть мобільні телнефони і все – шукай вітру в полі..

       Багато жертв спочатку витрачають власні гроші, а потім прикрість, що якість там 20000 відділяють їх від великого заробітку, призводить їх до взяття кредитів у банках, а ще гірше – до мікрозаймів, де гроші надають легко та швидко онлайн,  але їх потрібно повертати з великими відсотками, якщо борг не буде повернути вчасно, а як його повернути, якщо гроші у шахраїв.     

      Дорогі наші громадяни! Дуже вас просимо, станьте більш обачними, не ведіться на аферистів, особливо, коли пропонують великий заробіток у швидкий термін, обов’язково читайте відгуки про компанію, яка пропонує роботу в Інтернеті а різних форумах достатньо корисних коментарів, а також  порадьтесь із родичами, знайомими та друзями.  Якщо вам дійсно пропонують роботу, то ви абсолютно  нічого не повинні платити, тим паче на карти фізичних осіб, краще вже задонатьте на ЗСУ, якщо є зайві гроші. Запам’ятайте, що безкоштовний сир лише у мишоловці.  Все буде Україна.


1 Травня

ЗСУ розширюють вогневий контроль на лівоборежжі Херсонщини: чому ці плацдарми важливі

Армія РФ готується до подальших наступальних дій і потрібно зірвати російський наступ – Олександр Левченко

В Києві вдруге пройде УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС та церемонія нагородження незалежної будівельної премії “ТВОРЕЦЬ РОКУ” 

Пільговий тариф на електроенергію для населення: скільки коштує світло у травні

у Словаччині надали захист соратнику Медведчука

Остін закликає країни, які мають Patriot, передавати їх Україні

Верховна Рада частково відновлює доступ журналістів до засідань

Зміни у ПДР: що потрібно робити водіям з 1 травня

«Наше покликання – допомогти своїм». Діаспора в Греції підтримує біженців і армію

Україна не повідомляла про нові відступи від Конвенції про права людини

Міністри країн G7 домовилися зменшувати залежність від Росії в атомній енергетиці

Стануть дуже токсичними: 4 продукти, які в жодному разі не можна прибирати в холодильник

Куди піти у Києві: найцікавіші події травня

Єрмак обговорив звільнення військовополонених із представником Ватикану

30 Квітня

У Києві психіатр заробляв на ухилянтах: подробиці

Уламки літака «Мрія» стали основою для благодійної колекції прикрас

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ