Ситуація на Курському напрямку: остання інформація від Генштабу України

Підрозділи Сил оборони України продовжують утримувати військову присутність у Курській області росії та виконувати завдання на Курському напрямку. Генеральний штаб Збройних Сил України підтвердив цю інформацію.
Про це розповідає NewsWeek
Основною метою українських військ залишається створення буферної зони в прикордонних районах, щоб запобігти новій наступальній кампанії ворога на Сумському та Харківському напрямках. Курська операція триває вже понад дев’ять місяців, і її ключові завдання були успішно реалізовані. Вперше за 11 років війни бойові дії було перенесено на територію росії, що стало важливим стратегічним досягненням. На піку операції Сили оборони контролювали до 1300 км² ворожої території, а плани противника щодо створення так званої “зони безпеки” на Сумщині було зірвано.
Для стримування українських військ у Курській області рф була змушена перекинути сюди найбоєздатніші підрозділи, резерви з інших напрямків, а також частини, що ще перебувають на етапі формування. Ключову роль відіграло прибуття близько 12 тисяч спецпризначенців із КНДР, які допомогли ворогу створити угруповання для спроби перелому ситуації на напрямку.
Посилення російських сил на Курському напрямку
Російське командування зосередило значні ресурси на цьому напрямку, зокрема створило перевагу в безпілотних літальних апаратах та залучило тактичну авіацію, яка нанесла безпрецедентну кількість авіаударів по території Курської області. Місто Суджа внаслідок дій російської авіації майже повністю зруйноване. До 70% добової авіаактивності ворога було перенаправлено саме на цей напрямок.
У відповідь Сили оборони застосовують асиметричні дії, тактику активної оборони та враховують досвід попередніх операцій. Штурмові підрозділи продовжують активні дії в прикордонних районах Курської області, незважаючи на складні умови.
Втрати противника та оперативна ситуація
За даними Генштабу, з 6 серпня 2024 року загальні втрати противника на цьому напрямку становлять 63 172 військових убитими та пораненими, включаючи близько 4 тисяч громадян КНДР. У полон взято 968 російських військових. Також знищено або пошкоджено 5607 одиниць озброєння та військової техніки, серед яких 199 танків, 1045 бронемашин, 636 артсистем, 17 РСЗВ, 15 засобів ППО, один літак, три гелікоптери, 1567 дронів, понад 2000 одиниць автотранспорту та 56 одиниць спеціальної техніки.
Попри втрати, противник продовжує штурмові дії з метою витіснення українських сил із Курщини та створення “зони безпеки” на Сумщині. Для цього агресор перекидає додаткові резерви, зокрема повітряно-десантні війська та морську піхоту, які мали посилити тиск на інших напрямках: Торецькому, Покровському та Оріхівському.
Сили оборони України й надалі завдають противнику значних втрат, зокрема безпосередньо на території росії, що має ключове значення для безпеки Сумської та Харківської областей.
Журналіст Юрій Бутусов прокоментував заяву командира 1-го батальйону 47-ї механізованої бригади ЗСУ Олександра Ширшина про рапорт про відставку, зазначивши, що поставлені завдання не відповідають тактичній реальності.