Трамп закликає Україну та РФ «негайно» розпочати переговори про мир

Президент США Дональд Трамп поділився враженнями від своєї розмови з російським президентом Володимиром Путіним, зазначивши, що діалог пройшов «дуже добре». Важливим моментом стало його твердження, що Україна та росія повинні «негайно» розпочати переговори щодо припинення вогню та завершення війни.
Про це розповідає NewsWeek
«Щойно завершив двогодинну розмову з президентом Росії Владіміром Путіним. Вважаю, що вона пройшла дуже добре. Росія і Україна негайно розпочнуть переговори про припинення вогню і – що більш важливо – про завершення війни. Умови для цього будуть обговорені між двома сторонами, як це тільки це буде можливо, тому що вони знають деталі переговорів, про які ніхто інший не буде знати. Тон і дух розмови були чудовими», – написав він у соцмережі Truthsocial.
Трамп також повідомив про результати своєї розмови Володимиру Зеленському та лідерам міжнародної коаліції. Він підкреслив, що «Я поінформував президента України Володимира Зеленського, президента Європейської Комісії Урсулу фон дер Ляєн, президента Франції Емманюеля Макрона, прем’єр-міністра Італії Джорджію Мелоні, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца та президента Фінляндії Александра Стубба під час телефонної розмови зі мною, одразу після розмови з президентом Путіним». Трамп зазначив, що Ватикан, представляючи Папу Римського, висловив інтерес до ведення переговорів.
Путін, в свою чергу, заявив журналістам після телефонної бесіди з Трампом, що росія та Україна повинні знайти компромісні рішення, які задовольнять обидві сторони. Він зазначив, що «РФ готова працювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір».
Перед розмовою з Путіним Трамп також мав коротке спілкування з Зеленським, а новини про деталі їхньої бесіди поки що не розголошені.
Ці телефонні розмови відбулися після зустрічі представників росії та України в Стамбулі, де проходили особисті переговори. Ця зустріч стала першою з моменту початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.
Незважаючи на те, що стамбульські зустрічі не призвели до значного прогресу, вдалося домовитися про обмін 1000 військовополонених. Однак, жодних зобов’язань щодо припинення вогню не було, і російські війська продовжили атаки на Україну.
Російські представники висунули максималістські вимоги, зокрема, заклики до виведення українських військ з частково окупованих територій, що було відкинуто Україною та її західними союзниками.
З моменту обрання на посаду, Трамп визначив припинення війни росії проти України як пріоритет зовнішньої політики, однак зусилля стикнулися з продовженням наступальних дій росії та небажанням Москви погодитися на 30-денне припинення вогню, на яке погодився Київ.
В останні тижні Трамп відзначав, що сподівається на мирні переговори, хоча ситуація на фронті залишається напруженою. Зеленський, у свою чергу, продовжує шукати міжнародну підтримку, зокрема, у Ватикані, де в останні вихідні зустрівся з новообраним Папою Римським.