Угорщина продовжила санкції проти росії за умовами США

Угорщина в січні цього року виявила готовність заблокувати продовження санкцій, які були запроваджені Євросоюзом проти росії. Однак, під тиском Вашингтона, країна погодилася продовжити ці обмеження ще на пів року, про що повідомляє видання Politico, посилаючись на високопоставлені джерела.
Про це розповідає NewsWeek
Згідно з інформацією, держсекретар США Марко Рубіо зателефонував міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сійярто і переконав його не блокувати продовження санкцій.
Угорська влада неодноразово підкреслювала свою підтримку політики президента США Дональда Трампа, критикуючи інші країни ЄС за небажання активно працювати над досягненням миру в Україні. Тиску з боку Вашингтона, як зазначає Politico, не очікували політики ЄС, які виступають за жорсткий підхід до росії.
Можливе ослаблення санкцій
Водночас, Politico також повідомляє, що Сполучені Штати можуть підтримати ослаблення санкцій щодо росії в рамках переговорів про завершення війни. Представник президента України з санкційної політики Владислав Власюк підтвердив в інтерв’ю, що Київ готовий підтримати зняття санкцій, якщо це призведе до закінчення агресії та встановлення стабільного миру, що передбачає компенсації для жертв війни.
Зустрічі та переговори
Минулого тижня Марко Рубіо назвав «багатообіцяючою» зустріч спецпосланця президента США Дональда Трампа Стіва Віткоффа з російським президентом Володимиром Путіним, яка відбулася 13 березня.
14 березня речник президента росії Дмитро Пєсков заявив, що на цій зустрічі «російській стороні було надано додаткову інформацію». Володимир Путін через Віткоффа передав інформацію і «додаткові сигнали» для Трампа. 13 березня Путін також зустрічався з Олександром Лукашенком, під час пресконференції після якої він заявив, що росія згодна з висунутою США пропозицією про 30-денне припинення вогню в Україні, але зауважив, що «є нюанси» і поставив кілька запитань, зокрема щодо присутності ЗСУ в Курській області росії. Трамп охарактеризував заяву Путіна як «обнадійливу, але неповну», а Володимир Зеленський – як «чергові російські маніпуляції».
Спецпредставник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф висловив сподівання на реальний прогрес у припиненні трирічної війни між росією та Україною.