Країна Події Політика Суспільство

Вища рада правосуддя розгляне чергову скаргу на суддю Соколова, який саботує розгляд справ – ЗМІ

Вища рада правосуддя розгляне чергову скаргу на суддю Соколова, який саботує розгляд справ – ЗМІ

Як передають активісти Чесного правосуддя, 14 червня 2023 року у Печерському районному суді має бути побитий всеукраїнський рекорд за кількістю безпідставних переносів розгляду однієї справи, – пише Наша версія

У цей день, за даними журналістів, суддя Олексій Соколов з вірогідністю 99% в черговий, 17-й раз, з вигаданої причини, перенесе розгляд резонансного позову 86-річної Зої Пивоварової до Приватбанку (судова справа № 757/13397/20). Тоді як сам розгляд триває вже п’ятий рік.

Як передають наші колеги, попередні національні рекорди із безпідставного затягування справ, належали суддям Р. Галасюку (догана від ВРП), Л. О. Грибанової, яка за це отримала попередження, та судді А. Б. Ковалю, який за саботаж отримав догану. Про обставини цих порушень йдеться у матеріалі про дисціплінарну практику стосовно практики затягування суддями термінів розгляду справ.

Редакція NewsWeek разом із «Наша версія» також долучилася до челенджу ЗМІ, які слідкують та висвітлюють епопею із розглядом позову З. Пивоварової, у якої, нагадаємо, Приватбанк вкрав депозитні заощадження всього життя (Адвокат Вадим Чунжин закликав суддю Соколова припинити незаконне затягування розгляду справи 86-річної жертви “ПриватБанку” і винести нарешті рішення https://nw.com.ua/ekonomika/advokat-vadym-chunzhyn-zaklykav-suddyu-sokolova-prypynyty-nezakonne-zatyaguvannya-rozglyadu-spravy-86-richnoyi-zhertvy-pryvatbanku-i-vynesty-nareshti-rishennya/?swcfpc=1)

Зокрема, згідно із законом про ЗМІ, редакція Наша Версія спрямувала до Вищої ради правосуддя, до ВККСУ та до Ради суддів журналістський запит з проханням роз’яснити, що ж насправді відбувається, як до такого відноситься судова влада, що пропонується задля недопущення суддівського саботажу. Нижче всі бажаючі можуть ознайомитись власне із самим запитом.

Насамперед, журналістів, активістів, адвокатів, громадських діячів, котрі опікуються очищенням суддівської влади від корупції, цікавить як довго суддя може безкарно переносити розгляд справи. І чи має позивач хоч якийсь реальний і діючий важіль, щоб захистити своє конституційне право на справедливе правосуддя в розумні терміни.

Причому, як зазначено у матеріалі, суддя Соколов, (що витікає із зауваження адвоката по справі В. Чунжина), цинічно звинувачує у переносах саме сторону позивача, яка начебто постійно «не з’являлась на засідання», що і було «офіційною» причиною переносів. Але дані в протоколах засідання та журналах обліку свідчать, що зі сторони судді має місце банальне фальшування обставин, щоб прикрити власну неспроможність (чи небажання) виконувати суддівські обов’язки. Адже сторона позивача, як свідчать відмітки із розписом, завжди являється вчасно і заздалегідь.

Журналісти задаються питанням, чи варто дивуватись, зважаючи на те, що у 2019 році Громадська рада доброчесності вже виносила свій негативний вирок стосовно судді Соколова. А саме, йому інкримінували невідповідність критеріям доброчесності, а також, в числі інших порушень, систематичне, цинічне і зухвале затягування термінів розгляду справ.

На думку журналістів НВ, у світлі встановлення можливого всеукраїнського рекорду із затягування термінів розгляду справ, питання, що викладені у запиті, звучать як ніколи актуально. А в світлі гучних корупційних скандалів, що останнім часом трясуть суддівський корпус, реакція ВРП та ВККСУ на подібні зловживання, як сподіваються репортери, буде швидкою і чіткою. Редакція Наша Версія обіцяє опублікувати відповіді на запит та повідомити, чи стався всеукраїнський рекорд судді Соколова за результатами розгляду 14 червня 2023 року».

Роман СКРИБИНСЬКИЙ


1 Травня

ЗСУ розширюють вогневий контроль на лівоборежжі Херсонщини: чому ці плацдарми важливі

Армія РФ готується до подальших наступальних дій і потрібно зірвати російський наступ – Олександр Левченко

В Києві вдруге пройде УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС та церемонія нагородження незалежної будівельної премії “ТВОРЕЦЬ РОКУ” 

Пільговий тариф на електроенергію для населення: скільки коштує світло у травні

у Словаччині надали захист соратнику Медведчука

Остін закликає країни, які мають Patriot, передавати їх Україні

Верховна Рада частково відновлює доступ журналістів до засідань

Зміни у ПДР: що потрібно робити водіям з 1 травня

«Наше покликання – допомогти своїм». Діаспора в Греції підтримує біженців і армію

Україна не повідомляла про нові відступи від Конвенції про права людини

Міністри країн G7 домовилися зменшувати залежність від Росії в атомній енергетиці

Стануть дуже токсичними: 4 продукти, які в жодному разі не можна прибирати в холодильник

Куди піти у Києві: найцікавіші події травня

Єрмак обговорив звільнення військовополонених із представником Ватикану

30 Квітня

У Києві психіатр заробляв на ухилянтах: подробиці

Уламки літака «Мрія» стали основою для благодійної колекції прикрас

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ