Актуально Країна Політика

якщо нерішучою буде Європа, рішучим буде Путін

якщо нерішучою буде Європа, рішучим буде Путін

Президент України Володимир Зеленський 14 грудня по відеозвʼязку звернувся до учасників саміту лідерів Євросоюзу, які розглядають питання початку переговорів про вступ України до ЄС та надання Києву довгострокової допомоги.

«Дуже важливо, щоб Європа сьогодні не впала у нерішучість. Ніхто не хоче, щоб Європу вважали за негідну. Або як нездатну ухвалювати рішення, які вона підготувала сама», – заявив Зеленський.

Глава держави наголосив, що Київ виконав «домашню роботу», пояснивши, що в Україні ухвалили «ключові закони», чого вимагала Єврокомісія.

«Я прошу вас сьогодні про одне – не зраджуйте народ та його віру в Європу… Путін, напевно, використовує це проти вас особисто і проти всієї Європи. Не давайте йому цієї першої – і єдиної – перемоги на рік. Європа має перемогти, угоди мають дотримуватися, а слова повинні мати значення», – сказав президент України.

Віцепремʼєрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина днями заявила, що більшість держав у ЄС твердо налаштовані досягти позитивного рішення щодо початку переговорів про членство України в ЄС. За її словами, претензії Угорщини стосуються не Києва, а Брюсселя. «На сьогодні на столі у лідерів достатньо багато варіантів того, як врахувати, скажімо так, застереження Угорщини, але і ухвалити рішення», – переконана вона.

14-15 грудня лідери Євросоюзу проводять саміт, де може бути проголосовано пакет допомоги Україні на близько 50 мільярдів євро протягом 2024-2027 років. Також Україна очікує сигналу про старт переговорів про вступ у ЄС.


18 Червня

ІSW проаналізував останні кадрові зміни в Росії

Заява Державної служби України з етнополітики та свободи совісті щодо кампанії з маскування злочинів Російської Федерації проти релігійної свободи, гідності людини, прав віруючих

До Києва прибула голова Сейму Литви – вже провела зустріч зі Стефанчуком

Комунальну нерухомість у Київській області продадуть на аукціоні

«Це суперечить Статуту ООН і здоровому глузду» – Держдеп США про пропозицію Путіна щодо миру

Як приготувати корисні скраби для тіла в домашніх умовах: секрети краси

70% респондентів КМІС вважають, що Зеленський має залишатися президентом на час воєнного стану

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня

Підрядник та інженер з технагляду завдали збитків громаді на Київщині

ВРП відсторонила суддю Верховного суду Князєва від посади через подання про звільнення

Кому подходят массивные колье: советы по стилю

Рада ЄС продовжила санкції проти РФ, запроваджені через анексію Криму

Глобальний саміт миру в Швейцарії практично став найважливішою дипломатичною подією за весь час російсько-української війни – Олександр Левченко

хто зможе отримати компенсацію за втрачене майно?

Працівників агросектору бронюватимуть від мобілізації на рік – в.о. міністра

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ