Зеленський про маніпуляції Путіна щодо припинення вогню в Україні

Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 13 березня прокоментував реакцію російської влади на пропозицію про 30-денне припинення вогню. Він охарактеризував заяви президента рф Володимира Путіна як «дуже передбачувані і маніпулятивні».
Про це розповідає NewsWeek
Зеленський висловив переконання, що Путін «фактично готує відмову станом на зараз». Він зазначив, що російський лідер, очевидно, боїться прямо висловити Президенту США Дональду Трампу своє бажання продовжувати війну та вбивства українців. «І тому вони там, у Москві, обставляють ідею тиші такими передумовами, щоб взагалі нічого не вийшло або щоб не виходило якнайдовше», – зауважив Зеленський.
«Путін часто так робить – не каже «ні» напряму, але робить так, що практично тільки все затягує та унеможливлює нормальні рішення. Ми вважаємо, що це все зараз – чергові російські маніпуляції», – сказав президент.
Глава держави також нагадав, що Україна прийняла пропозицію Сполучених Штатів про безумовний режим тиші в небі, на морі та на фронті. Американська сторона висловила готовність організувати контроль за дотриманням цього режиму. На думку Зеленського, з можливостями США та Європи «це реально забезпечити».
«Ми не ставимо умов, які щось ускладнюють. Це Росія робить. Як ми завжди й говорили, єдиний, хто буде все затягувати, єдиний, хто буде неконструктивний, – це Росія. Їм треба війна. Путін украв роки миру й продовжує цю війну – день за днем. Зараз треба на нього тиснути. Треба вводити санкції, які допоможуть», – підкреслив Зеленський.
Президент зазначив, що Київ продовжить співпрацю з американськими та європейськими партнерами для примушення росії до завершення війни.
11 березня у Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій України і Сполучених Штатів, під час якої Україна погодилася з пропозицією про запровадження режиму припинення вогню на 30 днів.
У відповідь на цю ініціативу президент рф Володимир Путін 13 березня заявив, що рф погоджується з пропозицією США про припинення вогню, але «є нюанси», і будь-яка угода має призвести до довгострокового миру. Дональд Трамп, своєю чергою, охарактеризував коментарі Путіна як «обнадійливі», але неповні.