Країна

Зміни для українців у Польщі після президентських виборів

Зміни для українців у Польщі після президентських виборів

Соціальна система допомоги у Польщі перебуває у постійному розвитку, який відбувається відповідно до інтересів країни. Про це повідомив тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйьотр Лукасєвіч у своєму інтерв’ю.

Про це розповідає NewsWeek

Лукасєвіч зазначив, що важливо оцінювати кандидатів на основі їхніх дій, а не лише обіцянок. «Польська система соціальних виплат постійно трансформується. У нас є власне внутрішнє обговорення того, що робити з так званою програмою „800+“, це відома програма підтримки сімей з дітьми. Тож ми ведемо це обговорення самостійно, і трансформація буде цілком природною для наших власних інтересів», – сказав він.

За словами Лукасєвіча, українські біженці, які є громадянами України, також стануть частиною цих змін. Вони підпадатимуть під зміни, що впливають на всіх, хто включений у програму. Він розповів про зміни, які сталися за останні два роки у сфері соціальних виплат. «Отже, ми говоримо про невеликі виплати, такі як 40 злотих на місяць для сімей, які прийняли біженців. Потрібно було лише зміцнити систему, зробити її більш прозорою та такою, що відповідає нормам. Тобто це не так уже й багато — від людей вимагається лише, щоб вони відправляли своїх дітей до школи як основну умову для отримання цієї виплати. І саме навколо цього зараз точиться дискусія», – додав він.

Лукасєвіч також підкреслив, що зміни в системі відбуватимуться відповідно до загальних вимог, а не лише для окремих соціальних груп. «Йдеться радше про зміну загальної структури, а не про окремі соціальні групи в Польщі, тому що, звичайно, варто зазначити, що ми приймаємо понад мільйон українських біженців, які є нашими мешканцями, нашими гостями, нашими друзями, нашими колегами, частиною нашого бізнес-середовища. Вони сплачують податки, і вони зазнають усіх необхідних змін», – зазначив він.

Крім того, Лукасєвіч підтримує позицію українського уряду, вважаючи, що кожен має право обирати свій шлях: залишитися в Польщі чи повернутися додому. «Це дуже важливо. В Україні вже існує феномен внутрішньо переміщених осіб. Це 7 чи 8 мільйонів людей. Це величезна частина українського суспільства, яка переїхала зі Сходу на Захід, з Півдня на Північ. Різні міграції, внутрішні міграції, очевидно, через безпекову ситуацію та жорстокі напади росії на мирних жителів», – підкреслив він.

Лукасєвіч наголосив, що Польща не буде змушувати людей виїжджати чи залишатися, адже це має бути їхній вибір. «Ми можемо, хіба що, провести якісь соціологічні дослідження, але знову ж таки — для цих людей немає жодної загрози чи несправедливості, яка могла б їх спіткати», – додав він.

Нагадаємо, що 18 травня в Польщі відбувся перший тур президентських виборів. У другий тур вийшли Рафал Тшасковський від влади та Кароль Навроцький від опозиції.


12 Червня

ЄС і Україна узгодили нові санкції проти росії та посилення тиску на Москву

Україна готується до використання роїв дронів зі штучним інтелектом на фронті

Трамп висловив розчарування Україною та росією, заявивши про можливість мирної угоди

НБУ попереджає про нову шахрайську розсилку з фальшивими листами

Аеропорт «Керч» у Криму переобладнують під військову базу для запуску дронів

Військові кібери «привітали» громадян рф з днем країни-агресора

Курс євро в Україні може досягти 50 гривень: головні причини зростання

США планують зменшити бюджет на військову допомогу Україні у 2026 році

Мінімальна зарплата у Польщі у 2026 році: які суми обговорюють уряд та профспілки

Під Харковом подружжя побило поліцейського: їм загрожує до п’яти років ув’язнення

Німеччина поки не планує передавати Україні ракети Taurus – заява Пісторіуса

Поліцейські Києва затримали двох гастролерів–наркоділків, які збували психотропи у столиці

Декларований розвиток регіонального партнерства зміцнює міжнародне становище України – Олександр Левченко

Ювенальні поліцейські розшукали матір 6-річного хлопчика

Імпорт велосипедів в Україну зріс на 20% у 2025 році: Китай лідирує

Україна та Німеччина узгодили трирічний план постачання систем IRIS-T

БІЛЬШЕ НОВИН