Екологія Київ Події Публікації

Катастрофічне обміління озера Синє в Києві: гроші на порятунок водойми “згоріли” (ФОТО)

Катастрофічне обміління озера Синє в Києві: гроші на порятунок водойми “згоріли” (ФОТО)

Озеро Синє. Фото - Світлана Крохіна


У Києві ситуація з обмілілим озером Синє на Виноградарі (Подільський район) знайшла своє продовження. Як з’ясувалося, тендери на роботи по ревіталізації водойми так і не відбулися, а заплановані кошти на заходи по порятунку водної перлини масиву фактично “згоріли”.

Це впливає з відповіді комунального підприємства “Плесо” на запит журналістів.

Зокрема, як повідомили плесівці, у листопаді минулого року повторний тендер на розчистку та благоустрій Синього не відбулися через невідповідність пропозицій учасника торгів, тож у 2023 році виконання робіт з розчистки озера “не вбачалось можливим”.

Також слід зазначити, що фінансування видатків охорони навколишнього природного середовища здійснюється виключно в рамках бюджетного періоду (відповідно до норм статті 3 Бюджетного кодексу України, бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему країни, становить один календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грубня того ж року). Враховуючи вищевикладене, роботи по реалізаціє проєкту “Розчистка та благоустрій озера Синє в Подільському районі” планується розпочати 2024 року за наявності відповідного бюджетного фінансування”, — зазначили в КП “Плесо”.

Також стало відомо, що 25 січня цього року Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА направив до Київради проєкт рішення про перелік природоохоронних заходів на поточний рік. Якщо міськрада затвердить документ, після цього його ще має схвалили своїм окремим розпорядженням КМВА.

Після затвердження зазначеного розпорядження КП “Плесо”, як замовник робіт, матиме можливість оголосити закупівлю (вже втретє. — Ред.) у відповідності до вимог Закону України Про публічні закупівлі“, — підсумували комунальники.

Як відомо, влітку минулого року озеро Синє катастрофічно обміліло та перетворилося на калюжу. Восени після розголосу КМВА погодила виділення з міського бюджету 35 млн гривень на роботи з ревіталізації цієї водойми.

При цьому проблема з обмілінням цієї окраси спального масиву виникла ще 2020 року. Вже тоді на замовлення КП “Плесо” фахівці досліджували водойму. Втім, за словами місцевих, зневоднене озеро з тих пір системно не рятують.

Синє озеро раніше вважалось найбільшою із вододільних водойм столиці. До обміління його довжина становила 700 метрів, ширина — до 200 м, а водна площа — близько 15 га. Живилося воно поверхневими і ґрунтовими водами. Навколо цієї водойми у 1980-х роках побудували весь Синьоозерний масив. Озеро було популярною локацією для відпочинку, купання та риболовлі. У водоймі налічували близько 10 видів риби. Періодично там проводили масштабне зариблення.

Зазначимо, назва озера походить від незвичного синюватого кольору води. За офіційною версією, такий відтінок дають мергелисті, супіщані відкладення, що утворилися ще в Льодовиковий період. Тож дно озера було встелене синюватим мулом.


18 Квітня

Арсеній Яценюк: Україна може перемогти, якщо західні союзники невідкладно продемонструють безпрецедентну рішучість

Віцеканцлер Німеччини прибув до України разом із головою компанії-виробника IRIS-T

Очільниця Європейського центробанку виступила на захист заморожених російських активів

У Києві чоловік хотів продати автомат Калашникова

переслідування протестантів і представників інших конфесій у російській окупації 

Країни G7 «продовжать працювати» над шляхами застосування активів РФ на підтримку України

Закупівельника Міноборони Волошенкова планують звільнити після згадок про його «антиукраїнську діяльність»

Бант у волоссі: як ефектно носити наймодніший аксесуар весни у зачісці

В Україні започаткована “Національна програма підготовки фахівців з реставрації памʼяток культурної спадщини”

Частина шкіл на Київщині переходить на дистанційку: що сталося

Комітет розвідки США закликає Конгрес до кінця тижня схвалити допомогу Україні

17 Квітня

Топ-5 міст за ціною на квартири у новобудовах: на якому місці Київ

Як Росія досі використовує у зброї західні технології. Приклад винищувача Су

Стефанчук зустрівся із польським колегою Головнею

Захід не має допустити, щоб «вбивчий план» Путіна переміг – Шаппс відреагував на дані про втрати РФ

Мобілізаційний закон набере чинності 18 травня – «Голос України» оприлюднив текст

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ