Екологія Київ Події Публікації

Катастрофічне обміління озера Синє в Києві: гроші на порятунок водойми “згоріли” (ФОТО)

Катастрофічне обміління озера Синє в Києві: гроші на порятунок водойми “згоріли” (ФОТО)

Озеро Синє. Фото - Світлана Крохіна


У Києві ситуація з обмілілим озером Синє на Виноградарі (Подільський район) знайшла своє продовження. Як з’ясувалося, тендери на роботи по ревіталізації водойми так і не відбулися, а заплановані кошти на заходи по порятунку водної перлини масиву фактично “згоріли”.

Це впливає з відповіді комунального підприємства “Плесо” на запит журналістів.

Зокрема, як повідомили плесівці, у листопаді минулого року повторний тендер на розчистку та благоустрій Синього не відбулися через невідповідність пропозицій учасника торгів, тож у 2023 році виконання робіт з розчистки озера “не вбачалось можливим”.

Також слід зазначити, що фінансування видатків охорони навколишнього природного середовища здійснюється виключно в рамках бюджетного періоду (відповідно до норм статті 3 Бюджетного кодексу України, бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему країни, становить один календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грубня того ж року). Враховуючи вищевикладене, роботи по реалізаціє проєкту “Розчистка та благоустрій озера Синє в Подільському районі” планується розпочати 2024 року за наявності відповідного бюджетного фінансування”, — зазначили в КП “Плесо”.

Також стало відомо, що 25 січня цього року Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА направив до Київради проєкт рішення про перелік природоохоронних заходів на поточний рік. Якщо міськрада затвердить документ, після цього його ще має схвалили своїм окремим розпорядженням КМВА.

Після затвердження зазначеного розпорядження КП “Плесо”, як замовник робіт, матиме можливість оголосити закупівлю (вже втретє. — Ред.) у відповідності до вимог Закону України Про публічні закупівлі“, — підсумували комунальники.

Як відомо, влітку минулого року озеро Синє катастрофічно обміліло та перетворилося на калюжу. Восени після розголосу КМВА погодила виділення з міського бюджету 35 млн гривень на роботи з ревіталізації цієї водойми.

При цьому проблема з обмілінням цієї окраси спального масиву виникла ще 2020 року. Вже тоді на замовлення КП “Плесо” фахівці досліджували водойму. Втім, за словами місцевих, зневоднене озеро з тих пір системно не рятують.

Синє озеро раніше вважалось найбільшою із вододільних водойм столиці. До обміління його довжина становила 700 метрів, ширина — до 200 м, а водна площа — близько 15 га. Живилося воно поверхневими і ґрунтовими водами. Навколо цієї водойми у 1980-х роках побудували весь Синьоозерний масив. Озеро було популярною локацією для відпочинку, купання та риболовлі. У водоймі налічували близько 10 видів риби. Періодично там проводили масштабне зариблення.

Зазначимо, назва озера походить від незвичного синюватого кольору води. За офіційною версією, такий відтінок дають мергелисті, супіщані відкладення, що утворилися ще в Льодовиковий період. Тож дно озера було встелене синюватим мулом.


26 Липня

Киянам нагадали про ціну втрат української спадщини (ФОТО)

Зеленський заявив про «хорошу динаміку» ракетної програми України

в Угорщині погрожують блокувати кошти Фонду миру, поки Україна не дозволить транзит нафти «Лукойлу»

Вязкости масла

як підприємства в окупації працюють на потреби армії РФ

Богдан Шевчук: легендарний командир, який змінює хід війни

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

У Києві анонсували зміни на транспортних розв’язках

Легалізації захоплених українських територій військовим шляхом мабуть не відбудеться – Олександр Левченко

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

Погане самопочуття після масажу – це норма: 7 симптомів, через які не варто перейматися

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Відключень світла, опалення та води не уникнути: хто зимою опиниться у гірших умовах

Залежні від Росії. Як Угорщина і Словаччина сваряться з Україною через російську нафту?

Пройти «між крапельками» національної безпеки та релігійної свободи. Що відбувається із забороною УПЦ (МП)?

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ