Кількість учасників небанківського фінансового ринку України скоротилася у червні 2025 року

У червні 2025 року кількість учасників небанківського фінансового ринку України зменшилася до 820, порівняно з 825 у травні. Кількість банків залишилася стабільною і становить 60.
Про це розповідає NewsWeek
Основні зміни на ринку фінансових послуг
Упродовж травня з реєстрів Національного банку України було виключено одного ризикового страховика за власною ініціативою, а також чотири фінансові компанії — примусово. До Реєстру страхових посередників було внесено вісім нових страхових та/або перестрахових брокерів.
«Крім того, у травні Національний банк погодив зміну обсягу ліцензії на вид діяльності з надання фінансових послуг (звуження обсягу ліцензії) одній фінансовій компанії. Також було анульовано добровільно (на підставі поданих заяв) ліцензії двом фінансовим компаніям та одному ризикову страховику. Водночас примусово анульовано ліцензії двом фінансовим компаніям», — йдеться у повідомленні.
Структура небанківського фінансового ринку станом на 1 червня 2025 року
- 438 фінансових компаній (у травні було 442);
- 52 страховики non-life (раніше було 53);
- 10 компаній з life-страхування;
- 1 страховик зі спеціальним статусом;
- 106 ломбардів;
- 96 кредитних спілок;
- 1 лізингодавець;
- 43 страхових брокери;
- 73 колекторські компанії.
Кількість банківських груп на ринку становить 15, що не змінилося, а кількість небанківських фінансових груп знизилася до 40.
На платіжному ринку стабільно функціонують 15 платіжних систем, створених резидентами України (включно з державними), та 14 міжнародних платіжних систем. Також працюють 18 платіжних установ, 12 фінансових установ, які мають право на надання платіжних послуг, один банк — емітент електронних грошей, а також один оператор поштового зв’язку.
Серед інших учасників платіжного ринку залишаються 50 комерційних агентів та 31 технологічний оператор платіжних послуг.