Нові ліміти на карткові перекази в Україні з 1 червня 2025 року

В Україні з 1 червня 2025 року введуть нові правила для карткових переказів. Зокрема, без офіційного підтвердження доходів, максимальна сума переказу з картки на картку зменшиться до 100 тисяч гривень, що на 50 тисяч менше, ніж зараз. Банки вже рекомендують українцям підготуватися до цих змін і зібрати необхідний пакет документів.
Про це розповідає NewsWeek
Це рішення було прийняте, незважаючи на те, що раніше Національний банк України не продовжив обмеження на вихідні перекази з картки на картку в розмірі 150 тисяч гривень на місяць. Проблема полягає в тому, що банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості роботи ринку платіжних послуг, в якому зазначені нові ліміти та зобов’язання банків їх дотримуватися.
“Ліміти за Меморандумом діють на вихідні перекази” – зазначили у Monobank.
Ліміти не стосуються переказів між рахунками одного банку, а також при документально підтверджених доходах, що перевищують встановлений ліміт, банки можуть здійснювати перекази в межах підтверджених доходів.
Для того щоб уникнути незручностей, українцям вже зараз рекомендують отримати документальне підтвердження своїх доходів. Заступниця голови правління Глобус Банку, Анна Довгальська, підкреслила, що це може підвищити довіру банку до клієнта та, у разі потреби, дозволити збільшити ліміт переказів. Для цього слід підготувати:
- довідки ОК5 та ОК7;
- податкову декларацію;
- зарплатні відомості;
- підтвердження зарахувань від державних органів;
- підтверджені доходи членів сім’ї;
- документи, що підтверджують волонтерську діяльність.
Також важливо оптимізувати кількість рахунків, щоб уникнути застосування лімітів. “Не варто відкривати надмірну кількість рахунків, а слід закрити непрацюючі”, – зазначила Довгальська.
Крім того, українці мають скористатися цифровими інструментами оплати, такими як Дія або електронний кабінет платника податків. Щоб уникнути труднощів, також варто налаштувати автоматичні платежі через мобільні додатки та особисті кабінети, особливо для оплати комунальних послуг та підписки на електронні сервіси.