Первинний ринок житла в Україні демонструє зростання: ціни піднімуться влітку

В Україні фіксується активне відновлення первинного ринку житла. За підсумками першого кварталу 2025 року девелопери здали в експлуатацію майже 28,5 тисячі нових квартир, що на 3 тисячі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Збільшення попиту вже цього літа може спричинити зростання цін на житло на 10–15%, особливо у великих містах.
Про це розповідає NewsWeek
Регіональна динаміка та структура нового житла
За даними Державної служби статистики, з січня по березень 2025 року в Україні було побудовано та введено в експлуатацію 28 432 нових квартири, що на 12% перевищує показник першого кварталу 2024 року. Приблизно третину нового житла становлять приватні будинки.
Лідером за кількістю новобудов стала Київська область (без врахування столиці) з 5 472 одиницями нового житла. З них 2 033 – це приватні будинки, а 3 439 – квартири та таунхауси. У самому Києві зафіксовано 4 076 нових квартир. В Одеській області обсяг нового житла зріс удвічі порівняно з 2024 роком і становить 3 488 квартир.
Цінові тенденції та вплив безпеки
Аналітики відзначають, що разом із зростанням обсягів будівництва первинної нерухомості спостерігається підвищення цін. Найдорожчими залишаються новобудови у Львові (1 380 доларів за квадратний метр), Києві (1 260 доларів), Ужгороді та Одесі (по 1 130 доларів). Особливо відчутне подорожчання зафіксовано в Одесі, де вартість зросла на 19% лише за останні пів року.
У Запоріжжі “квадрат” коштує 610 доларів, у Сумах – 620, у Харкові – 670. Таке зниження вартості пояснюється безпековими ризиками, близькістю до лінії фронту та постійними обстрілами.
Попит на житло зростає, зокрема завдяки державній програмі єОселя, збільшуючи довіру до інвестування у нерухомість. За словами керуючого партнера групи DIM Олександра Насіковського, у 2025 році очікується підвищення вартості квадратного метра на 10–15% залежно від класу житла.
Водночас частина забудовників поки що утримується від підвищення цін, вважаючи, що ринок ще не готовий до нового стрибка і перенесе перегляд цін до моменту подальшої активізації попиту.