Порівняння середньої заробітної плати в Україні та Польщі

Середня заробітна плата в Україні залишається втричі нижчою за польську. Згідно з даними, опублікованими аналітичним центром міжнародної компанії Gremi Personal, 85% українців, які працюють у Польщі, задоволені своїми доходами відповідно до кваліфікації. Відзначається, що 70% опитаних можуть відкладати гроші щомісяця.
Про це розповідає NewsWeek
Зростання зарплат у Польщі
Однією з причин високого рівня задоволеності є постійне зростання заробітних плат у Польщі, що робить цю країну ще більш привабливою для трудових мігрантів. У 2025 році заплановано підвищення як мінімальної, так і середньої заробітної плати: з 1 січня мінімальна зарплата становитиме 4 626 злотих брутто (42 600 грн), а з 1 липня зросте до 4 825 злотих брутто (44 400 грн). Після сплати податків у розмірі 20% працівники отримуватимуть 3 701 злотих (34 000 грн) з січня та 3 860 злотих (35 500 грн) з липня.
Заробітна плата в Україні
Середня заробітна плата в Україні також показує позитивну динаміку, зростаючи третій місяць поспіль. Проте у лютому цього року вона становила 23 500 грн, що втричі менше за польський показник. Аналітики зазначають, що ця суттєва різниця може стати серйозним викликом для повернення українців додому після війни.
Заробітна плата є важливим фактором, що впливає на динаміку ринку праці та мобільність українських працівників у Польщі. Опитування показало, що 23% респондентів змінювали роботу двічі, що є найвищим показником серед опитаних. 22% змінювали місце роботи тричі, 17% – один раз, а 9% – чотири рази. Водночас 18% українців не змінювали роботу, що може свідчити про стабільність і задоволеність умовами праці.
“Аналіз динаміки ринку праці демонструє зростаючу мобільність українських працівників у Польщі. Якщо у 2023 році більшість респондентів залишалися на першому місці роботи, то у 2025 році все більше трудових мігрантів змінюють роботодавців у пошуках кращих умов. Це може бути пов’язано як із підвищенням середньої заробітної плати, так і з розвитком конкурентного середовища на ринку праці, що стимулює працівників до кар’єрного зростання та пошуку більш вигідних пропозицій,” – резюмував представник Gremi Personal Юрій Григоренко.