Прогноз курсу долара на 2025 рік: експерт очікує поступове зростання
Відомий економіст і координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетман поділився прогнозом щодо курсу долара у 2025 році. Він переконаний, що серйозних коливань на валютному ринку не передбачається, оскільки система керованої гнучкості, яку впровадив Національний банк України, ефективно стримує різкі зміни.
Про це розповідає NewsWeek
Керована гнучкість та роль НБУ
Згідно із поясненнями експерта, долар в Україні вже кілька років перебуває не у режимі вільного плавання, а під контролем Національного банку. Саме НБУ визначає майже весь вектор руху курсу, впливаючи на попит і пропозицію валюти та згладжуючи надмірні коливання. Завдяки цьому українська гривня залишається стабільною навіть у періоди зовнішньої турбулентності.
«НБУ буде дуже-дуже плавно девальвувати гривню, як відбувається це в останні роки. Торік було 40 гривень за долар, потім стало 41. На початку цього року була 41 гривня, а при фіналі стало 42. Так само буде і в наступному році. Стартуємо 42 гривні з копійками й прийдемо до 43 з копійками», — підсумовує експерт.
Перспективи курсу у 2025 році
Олег Гетман наголошує, що у 2025 році тенденція поступового зростання курсу долара залишиться незмінною. Очікується, що на початку року курс долара становитиме близько 42 гривень, а до кінця року може зрости до 43 гривень з копійками. За словами економіста, такий помірний темп девальвації гривні дозволяє контролювати рівень інфляції та зберігати макроекономічну стабільність в країні.
Додатково важливою складовою стабільності є значний обсяг міжнародних резервів України, які дають можливість Національному банку оперативно реагувати на можливі ринкові виклики та запобігати різким змінам курсу.