Ryanair закриває базу в Берліні через зростання аеропортових зборів
Ірландська авіакомпанія Ryanair оголосила про закриття бази з семи літаків у Берліні з 24 жовтня 2026 року. У компанії пояснюють рішення значним зростанням аеропортових зборів і податків, що робить операційну присутність у німецькій столиці економічно невигідною.
Про це розповідає NewsWeek
Причини рішення і економічні фактори
Ryanair вказує на те, що тарифи в берлінському аеропорту вже зросли на 50% порівняно з періодом до пандемії COVID-19 і очікується подальше зростання приблизно на 10% до 2029 року. Окрім цього, авіаційний податок у Німеччині збільшився більш ніж удвічі та нині становить 15,5 євро на пасажира, а інші пов’язані витрати теж значно виросли.
За даними компанії, високі збори й податки вже позначилися на пасажиропотоці: у Берліні він скоротився майже на 30% — з 36 млн пасажирів у 2019 році до 26 млн у 2025 році. Саме така динаміка, на думку перевізника, робить частину маршрутної мережі нерентабельною.
Наслідки для рейсів і персоналу
У зв’язку з закриттям бази Ryanair планує скоротити кількість рейсів до й з Берліна на 50% у зимовому розкладі. Літаки, що наразі базуються в місті, переведуть до інших аеропортів Європи з нижчими операційними витратами.
Генеральний директор Ryanair Дак Едді Вілсон повідомив, що компанія фактично не має іншого вибору, окрім зменшення присутності в Берліні через високу вартість обслуговування. Перевізник очікує, що пасажиропотік зменшиться приблизно вдвічі — з 4,5 млн до близько 2,2 млн пасажирів у 2027 році.
Також оголошено про переведення частини персоналу на інші бази в Європі, де витрати на експлуатацію й податкове навантаження або відсутні, або значно нижчі. Компанія при цьому зберігатиме виконання деяких рейсів до Берліна, але в скороченому обсязі.
У підсумку Ryanair називає зміни вимушеними заходами, спричиненими зростанням аеропортових зборів та податкового тиску в Німеччині, що вплинуло на економічну доцільність підтримки бази в Берліні.