Скільки українці заплатять за зайві квадратні метри нерухомості

В Україні до 1 липня заплановано розсилку квитанцій для сплати податку на нерухомість, які отримають власники великих квартир та будинків. Під поняттям «великі» розуміються квартири площею понад 60 квадратних метрів (з розрахунку на одного власника).
Про це розповідає NewsWeek
Згідно з інформацією, наданою пресслужбою Головного управління Державної податкової служби в одній з областей, податок необхідно сплачувати за «зайві» метри, що є різницею між нормою житла та фактичною площею. Нормативні показники житла такі:
- для квартир (незалежно від кількості) — 60 квадратів;
- для будинків — 120 квадратів;
- якщо є будинок та квартира — 180 квадратів.
“Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці першому п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, зокрема, але не виключно, інформацію про адресу місцезнаходження об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, його площу, ставки та надані фізичним особам пільги зі сплати податку”, – йдеться в повідомленні.
Місцеві ради мають змогу переглядати розмір податку та норми, що стосуються нерухомості. Відповідно до Податкового кодексу, податок не може бути стягнутий за квартиру до 60 квадратів і будинок до 120 квадратів. При цьому максимальна ставка податку за кожен «зайвий квадрат» не повинна перевищувати 1,5% від мінімальної заробітної плати.
У 2025 році українці сплачуватимуть податок на нерухомість за 2024 рік. Станом на 1 січня 2024 року, мінімальна заробітна плата становила 7100 гривень, отже, максимальна ставка податку складе 106,5 гривень за кожен «зайвий квадрат». Наприклад, якщо у вас є квартира площею 100 квадратів, вам доведеться сплатити за 40 квадратів. Максимальна сума податку може скласти 4260 гривень, проте остаточна сума залежатиме від рішень місцевої влади щодо розміру податку.