Світові ціни на нафту зросли через прогрес у торгівлі між США та Китаєм

У понеділок, 12 травня, світові ціни на нафту продемонстрували зростання після оптимістичних заяв США та Китаю про прогрес у торговельних перемовинах. Представники обох країн висловили сподівання на вирішення тривалої суперечки, що активно обговорюється у засобах масової інформації.
Про це розповідає NewsWeek
Ціна на нафту марки Brent зросла на 43 центи, що становить 0,67%, досягнувши рівня $64,34 за барель. Американська нафта WTI підвищилася на 48 центів, або на 0,79%, становлячи $61,50 за барель. Зазначимо, що в п’ятницю обидва нафтові індекси показали зростання більше ніж на долар. За підсумками минулого тижня Brent і WTI зросли понад 4%, що стало першим тижневим зростанням з середини квітня.
Причиною такого підвищення стало досягнення угоди між США та Великою Британією, яка вселяє надію на уникнення негативних наслідків від тарифної політики Вашингтона.
Перемовини між США та Китаєм
Нещодавно завершився черговий раунд переговорів між США та Китаєм, під час яких американські посадовці оголосили про досягнення «угоди» щодо скорочення дефіциту. У Пекіні заявили про важливий консенсус, проте деталі поки що не розголошені. Очікується, що в понеділок сторони оприлюднять спільну заяву, що розглядається як позитивний сигнал, здатний пожвавити торгівлю між двома економічними гігантами та підвищити попит на нафту.
“Оптимістичний настрій через прогрес у діалозі між США та Китаєм підтримує ринок. Але обмежені подробиці та плани ОПЕК зі збільшення видобутку стримують зростання”, – зазначив Тошітака Тадзава з Fujitomi Securities.
Вплив ОПЕК та новини з Ірану
В рамках планів ОПЕК+ передбачається нарощування видобутку у травні та червні, що має вивести на ринок більше сирої нафти. Водночас дані опитування Reuters свідчать про зниження виробництва в квітні.
Також новини про перемовини між Іраном та США вплинули на ринок. У неділю сторони обговорювали ядерне питання в Омані, а нові раунди діалогу заплановані на найближчий час. Тегеран не має наміру зупиняти збагачення урану.
Якщо буде досягнута ядерна угода, це може зменшити побоювання щодо нестачі нафти на світовому ринку, що потенційно призведе до зниження цін на сировину.