Економіка

Торговельна війна між США та ЄС: новий етап конфлікту

Торговельна війна між США та ЄС: новий етап конфлікту

Трансатлантична торговельна війна між Європейським Союзом та Сполученими Штатами вже розпочалася, відкриваючи новий фронт у відносинах між цими двома економічними блоками. Це відбулося на фоні зростаючих розбіжностей щодо війни росії проти України та європейської архітектури безпеки.

Про це розповідає NewsWeek

На початку лютого стало відомо про намір Вашингтона ввести 25-відсоткове мито на імпорт сталі та алюмінію з Європи, починаючи з 12 березня. Президент США Дональд Трамп, відомий своїм критичним ставленням до американського торговельного дефіциту, вважає, що такі мита допоможуть повернути інвестиції та робочі місця до США.

Відповідь Європейського Союзу

Європейський Союз очікував на цей крок з моменту повернення Трампа до Білого дому, тому вже 12 березня були оголошені заходи у відповідь. Американські тарифи зачіпають торгівлю на суму 28 мільярдів доларів (25,6 мільярда євро), на що ЄС вирішив відповісти пакетом контрзаходів загальною вартістю 26 мільярдів євро, впровадження якого відбудеться у два етапи.

Перший етап, що стартує 1 квітня, стосуватиметься американських товарів, таких як бурбон, джинси та мотоцикли Harley-Davidson, і становитиме 8 мільярдів євро. Цей крок є автоматичним і був застосований під час попередніх конфліктів між США та ЄС.

Перспективи подальшого конфлікту

Другий пакет мит, що має вступити в силу 13 квітня, вимагатиме схвалення більшості країн-членів ЄС. Він охоплює сільськогосподарську продукцію, текстиль, побутову техніку та пластик на загальну суму 18 мільярдів євро. Дипломати вважають, що підтримка з боку більшості держав дійсно є, оскільки ЄС намагається знайти компроміс у відносинах з Вашингтоном.

Однак конфлікт виглядає затяжним, а Європа має більше що втрачати, ніж Сполучені Штати. У 2022 році США стали найбільшим ринком для експорту європейських товарів, що становило понад 600 мільярдів доларів, тоді як імпорт з США до ЄС склав лише 370 мільярдів доларів, що викликає невдоволення президента Трампа.

ЄС, будучи прихильником вільної торгівлі, відчуває тиск з боку великих експортерів, таких як Німеччина та Італія, які стикаються з низькими темпами економічного зростання. Хоча наразі єдність ЄС зберігається, час може змусити окремі держави тиснути на Брюссель для досягнення компромісу.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що «ми завжди залишаємося відкритими до переговорів».

Брюссель сподівається на те, що Вашингтон зможе тимчасово скасувати заходи, як це вже неодноразово робилося для Канади та Мексики. Однак найбільше хвилює те, щоб конфлікт не загострився й не став предметом торгів у питаннях, пов’язаних з війною в Україні.


18 Березня

Зеленський про заяву Кремля після переговорів з США: мобілізація та позиція армії

Як українцям отримати громадянство Болгарії: способи та вимоги

Смертельна аварія в Києві: Lexus протаранив відбійник, двоє загиблих

Трамп і Путін обговорили енергетичне перемир’я та відносини між США і росією

Трамп і Путін обговорили мир в Україні та двосторонні відносини

Атака дрону росіян на цивільний автомобіль у Харківській області: чотири постраждалих

Аудит Рахункової палати: американська допомога Україні на 30 млрд доларів використана ефективно

Військовий вертоліт Мі-28 розбився у росії: двоє загиблих

ДПСУ спростувала заяву про прорив російських військових у Сумській області

У Львові зареєстровано випадок ботулізму після вживання консервів

Володимир Зеленський з офіційним візитом відвідає Фінляндію 19 березня

Військові 18-24 років зможуть навчатися у вишах під час служби в ЗСУ

Рютте висловив підтримку Трампу у досягненні миру в Україні

СБУ ліквідує схему вивезення ухилянтів за кордон на Харківщині

46% американців вважають, що США недостатньо допомагають Україні

Фішингова афера на Львівщині: затримано псевдоблагодійників, які вкрали 1,6 млн грн

БІЛЬШЕ НОВИН