Агропром Економіка Країна Новини У світі У фокусі

у Мінагро відреагували на заяви Польщі про можливу зупинку агротранзиту з квітня

у Мінагро відреагували на заяви Польщі про можливу зупинку агротранзиту з квітня

В українському Мінагро вважають розрахунок польської сторони на можливу зупинку транзиту української продукції з квітня «неправильним із багатьох причин». Про це в коментарі Радіо Свобода заявив міністр сільського господарства Микола Сольський.

«Це, приміром, вашого сусіда, який у важкій ситуації, горить свій город, і він просить через ваш город там пройти на дорогу – і йому забороняти це робити. Це не те що неправильно з економічної точки зору – це неправильно з точку зору елементарних прав людини, торгівлі, організації тощо», – наголосив урядовець.

За словами Сольського, такий крок не має під собою й економічного підґрунтя. Транзит через Польщу, за даними профільного міністра, вимірюється кількома сотнями тисяч тонн на місяць, що дорівнює обсягам, котрі проходять через українські порти за день.

«Що робить зараз український бізнес? Він відвозить своє зерно до Одеси, там вантажить на великий корабель, привозить його до Гамбурга чи Роттердама, і потім по Рейну доставляє прямо до свого німецького клієнта. І все, чого ви тими заявами добилися, – це втратили гроші від транзиту українського зерна через Польщу», – зауважив Сольський.

Міністр також анонсував на 27 березня міжурядові консультації, а також переговори фермерських асоціацій з обох сторін – української й польської, в межах яких сторони спробують порозумітися.

«Упевнений, і наші фермери впевнені, що дев’яносто процентів тих заяв, які звучать, – це міфи. Такого немає. І це треба б сісти за столом і поговорити… Завтра у нас в Польщі велика зустріч, вона почнеться після обіду. [Буде] багато представників асоціацій з України і Польщі. Думаю, ми дуже добре підготувалися, як на мене, – в цифрах… Якщо це допоможе додатково там гасити емоції Польщі, налагодити діалог польської влади з фермерами, то ми без питань витратимо на це час, разом зустрінемося, на цифрах двадцять разів – скільки треба – доведемо й покажемо, що це безглузде, неправильне, недоцільне рішення», – резюмував Сольський.

25 березня у польському уряді висловили сподівання, що з 1 квітня транзит українського зерна закінчиться. Про це в етері Radio Lublin заявив польський міністр розвитку та технологій Кшиштоф Гетьман.

«Я також хотів би підкреслити, що щодо зерна, то ми сподіваємося – адже ми про це говорили з українською стороною – що навіть транзит, насамперед кукурудзи та пшениці, практично закінчиться після 1-го квітня”, – наголосив польський чиновник.


21 Квітня

Зеленський відреагував на голосування Палати представників США щодо допомоги Україні

США можуть надіслати в Україну додаткових військових радників

У Київському зоопарку за два роки побільшало тварин: кого вдалося врятувати

Блінкен попередить Китай про «каральні заходи» через постачання військових технологій до Росії

Сенат США розгляне допомогу Україні 23 квітня – Шумер

Абсолютна більшість американського політикуму виступає на підтримку України – Арсеній Яценюк про рішення Конгресу США

НАС ВСЕХ ТОПЧИЙ ТОПТАЛ…

Українська діаспора в Румунії. Про що свідчать дані перепису та вплив війни?

Кулеба подякував Палаті представників Конгресу США

20 Квітня

У центрі Києві зухвало напали на військовослужбовця: подробиці

Україна готується підписати безпекові угоди з США і країнами Північної Європи – Зеленський

«Солодка, весела Україна». Що робить Іллю Рєпіна саме українським художником?

В Україні почали відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток – Мінкульт

Розпаковка «Ланцета». Звідки Росія бере технології для свого безпілотника

«Почав усвідомлювати важливість України» – Мережко пояснив, чому Трамп змінив риторику

У Києві викрили масштабну схему відмивання коштів на мільйони гривень

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ