Євро досягає найшвидшого зростання за 15 років

Євро демонструє найзначніше зростання за понад 15 років, і основною причиною цього є торговельна війна, ініційована президентом США Дональдом Трампом. Вона викликала занепокоєння щодо стабільності долара як основної світової валюти. Аналітики прогнозують, що євровалюта може незабаром сягнути 1,2 долара.
Про це розповідає NewsWeek
Станом на 7:45 ранку на лондонській біржі євро торгувався на рівні 1,1413, що на 0,5% більше, ніж раніше.
“Євро стає головним бенефіціаром послаблення долара. Оскільки інвестори переглядають роль американської валюти у світовій фінансовій системі після того, як президент Дональд Трамп дестабілізував ринки запровадженням мит та загострив торгову війну з Китаєм”
, – заявили аналітики.
Прогнози щодо курсу євро
За їхніми словами, наприкінці минулого тижня єдина європейська валюта досягла найвищого рівня за останні три роки. Зокрема, три з чотирьох опціонних контрактів, укладених 11 квітня,
“були розраховані на подальше зростання євро”
. Трейдери очікують, що хедж-фонди націлені на рівень 1,2 долара за євро, а ймовірність досягнення цієї позначки найближчими місяцями зростає до найвищого рівня з середини 2021 року.
Крім того, зростання євро відбувається під впливом кількох ключових структурних факторів. Очікується, що зростуть видатки у Німеччині, що розглядається як
“фактор підтримки єврозони у випадку глобального економічного спаду”
. Також зазначається скорочення торгового профіциту Європи зі США, що може призвести до меншого доходу в доларових активах.
Ситуація з євро в Україні
Національний банк України оновив офіційний курс євро на 15 квітня до 47,02 грн, що на 10 копійок перевищує попередній курс і є рекордним в історії України. Аналітики вбачають кілька причин зростання євро.
Фінансовий аналітик Олексій Козирев акцентує на непередбачуваності рішень президента США, що вплине на поведінку ринків, зокрема на пару євро/долар. Наголошується, що 17 квітня відбудеться засідання Європейського центробанку (ЄЦБ), яке завжди викликає додаткові коливання на валютних ринках.
“Якщо не буде сюрпризів від поточних показників інфляції та ринку праці, ЄЦБ може знизити свої ставки ще на 0,25% річних”
, – зазначає аналітик.