Економіка Новини У світі У фокусі

За ініціативи Арсенія Яценюка відомі міжнародні діячі закликають передати Україні заморожені російські активи, – Financial Times

За ініціативи Арсенія Яценюка відомі міжнародні діячі закликають передати Україні заморожені російські активи, – Financial Times

Арсеній Яценюк


Заморожені на Заході російські активи обсягом близько 300 мільярдів євро мають бути спрямовані на відшкодування збитків, завданих Україні та українцям.

Про це йдеться у зверненні до світових лідерів й урядів, опублікованому у впливовому британському виданні Financial Times, повідомляє пресслужба Київського безпекового форуму.

Звернення, ініційоване Головою Київського безпекового форуму Арсенієм Яценюком, підписали понад 30 відомих міжнародних діячів, серед яких колишні керівники урядів європейських країн, відомі американські дипломати, члени Європейського парламенту, Голова Мюнхенської безпекової конференції, екс-Президент Світового Банку, представники Гарвардського, Стенфордського, Колумбійського та Єльського університетів, члени Атлантичної ради – провідного аналітичного центру США.

«Ми закликаємо лідерів держав Групи Семи та Європейського Союзу схвалити довгоочікуване рішення, щоб дозволити Україні використовувати суверенні російські активи та спрямовувати їх на відшкодування збитків, завданих Україні та українцям», – наголошується у документі.

Автори підкреслюють, що українці, як безпосередні жертви російської агресії, мають право отримати від Росії повну компенсацію за завдану їм шкоду.

«Поки Росія не повернеться на шлях дотримання міжнародного права і повністю не виплатить Україні та українцям юридично призначених репарацій, Україна та українці мають стати отримувачами суверенних російських активів», – наголошують вони.

Станом на сьогодні загальний обсяг заморожених суверенних російських активів становить приблизно 300 мільярдів євро, включаючи близько 200 мільярдів євро в Європейському Союзі.

У зв’язку з цим підписанти закликають світових лідерів вжити всіх необхідних кроків, у тому числі законодавчих, для передачі Україні цих коштів.

«Суверенні російські активи мусять бути внесені в спеціальний Фонд відновлення України, яким керуватимуть представники держав Групи Семи за консультацій з Урядом України», – йдеться у документі.

Зазначається, що за оцінками Світового банку, у лютому 2023 року вартість відновлення України вже досягла $411 млрд. і ця сума збільшується щодня.

«Суверенні російські активи в 300 мільярдів євро не можуть компенсувати весь обсяг спричинених збитків, але стануть вагомим внеском у справу порятунку та відбудови демократичної, стійкої, європейської України», – резюмується у документі.

З повним текстом звернення і списком підписантів можна ознайомитися за цим посиланням.


29 Травня

Повістки у Києві та області отримають сімнадцятирічні: причини

Рік без Каховського водосховища: як виживає український південь

Вже 10 країн-членів НАТО зняли обмеження з використання наданої їх зброї Україні проти території РФ – Олександр Левченко

Посол США в НАТО анонсувала «нову мову» на саміті у Вашингтоні щодо членства України в Альянсі

Авто из Китая: чем лучше моделей из других стран?

Банк Raiffeisen заборонить вихідні перекази з Росії в доларах

Україна вже використала Storm Shadow для ударів по території РФ – радник Мінстратегпрому

Резерв+: троянський кінь, який підриває довіру до влади

Боррель вважає удари ЗСУ по Росії законними, якщо вони «пропорційні»

Гибель Алексея Навального в российской тюрьме: свидетельство преступного режима Путина

Як з користю застосувати часникові стрілки на городі: шкідники боятимуться

Фіала обіцяє надіслати десятки тисяч снарядів для ЗСУ у найближчі дні

У столичного посадовця знайшли незадеклароване майно на десятки мільйонів доларів

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня

Потрібні глобальні зусилля для проведення саміту миру за участю лідерів країн світу, яких Москві не обдурити – Олександр Левченко

На Київщині оновлюють дані на квартирну чергу: кого зніматимуть з обліку

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ