Київ

СМИ: Господин Рябошапка, почему прокуратура крышует «висяки» и давит на бизнес?

СМИ: Господин Рябошапка, почему прокуратура крышует «висяки» и давит на бизнес?

29 августа 2019 украинское общество с приходом на должность Генерального прокурора Руслана Рябошапки получило шанс на очистку всей системы (укр.).

Очищення від кримінальних елементів у прокурорських погонах, які роками кришували злочинців, не даючи ходу розслідуванню резонансних кримінальних проваджень. Безпрецедентний кредит довіри та підтримки, яку отримала команда Президента України Володимира Зеленського вже в найближчий час має конвертуватися в результат по розслідуванню Генеральною прокуратурою України скандальних справ, пише «Антикор».

Втім, напевно, це не стосується Києво-Святошинської прокуратури Київської області, яка гальмує розслідування резонансних проваджень. До уваги читачів – ТОП-10 кримінальних справ, які є класичними «висяками» прокурора Києво-Святошинського району Київщини Юрія Дмитруня.

1.«Сітка Порошенка» у Києво-Святошинському районі

Коли команда Володимира Зеленського під час цьогорічної президентської кампанії опиралася на підтримку широких верств населення, опоненти Зеленського розгорнули по всій країні так звану «сітку Порошенка», метою якої була скупка голосів виборців. Як повідомляють журналісти, скупкою голосів для «сітки Порошенка» у Києво-Святошинському районі займалися дві людини – голова Києво-Святошинської районної державної адміністрації Мирослава Смірнова та голова Києво-Святошинської районної ради Вадим Гедульянов. Медійники назвали суми зарплат обох чиновників. За їхніми даними, за скупку голосів Смірнова отримувала від 2000 до 4000 тисяч доларів США.

А як повідомляв журналіст Євген Куксін, Смірнова за 4 роки керівництва районом збільшила розмір відкатів до 40% за право виконувати роботи по районних тендерах. В результаті розкрадання бюджетних коштів, у місті Вишневе Київської області обвалився дах спортивної школи. Крім цього, Мирослава Смірнова незаконно використовувала районну програму «Турбота» для виділення матеріальної допомоги «від Порошенка» малозабезпеченим жителям Києво-Святошинського району.

Тобто, українські журналісти надали докази причетності чиновників до підкупу виборців (ст. 160 ККУ), але прокурор Києво-Святошинського району Юрій Дмитрунь персонально контролює те, щоб розслідування цього провадження не велося. Адже, вже пройшло понад півроку, а віз і нині там – чиновникам не оголошені повідомлення про підозру, з кожним днем відновлення подій стає все більше неможливим. Місцеві активісти припускають, що це пов’язано з тим, що Юрій Дмитрунь є ставлеником політичних еліт з команди Порошенка, яким невигідно розслідування справ по «порошенківцях» Смірновій та Гедульянову.

2.Дах спортшколи мало не вбив десятки дітей – прокуратура винних не карає

1 грудня 2018 року у Вишневому могла статися величезна трагедія – там обвалився дах новозбудованої спортивного комплексу «Фаворит». Лише дивом під час інциденту ніхто не постраждав. Дітей, що саме у той час займалися у приміщенні тренери вчасно встигли вивести. Того ж дня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив протягом тижня розслідувати цю справу і покарати винних. Цей «тиждень» триває й досі.

Правоохоронці швидко відкрили кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – щодо порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд (ч.1 ст.275), а також привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст. 191). А підозрюваним –  генпідряднику, підприємцю, що здійснював технічний нагляд, та виконробу була обрана міра запобіжних заходів, які згодом зняли. На цьому активна фаза слідства закінчилася. Винні досі не покарані, зокрема, керівництво Києво-Святошинського району – голова райради Мирослава Смірнова та голова райдержадміністрації Вадим Гедульянов, які публічно заявляли, що тримають на особистому контролі хід будівництва спорткомплексу, а потім із піаром його відкривали.

Громадські активісти паралельно з правоохоронцями почали проводити власне розслідування і з’ясували, що до трагедії могло призвести саме намагання чиновників звести новий інфраструктурний об’єкт якомога швидше, навіть ціною якісного і безпечного будівництва. Правила і порядок видачі дозвільної документації не були дотримані і про це керівництво району не могли не знати.

3.Дмитрунь відпускає чиновників, які отруюють дітей і заробляють на них

18 квітня 2019 року правоохоронці затримали під час отримання хабаря чиновників Києво-Святошинського району, відповідальних за шкільне харчування – директора КУ «Дитяче харчування» Валерія Смірнова та директора КП «Шкільні їдальні» Андрія Кобу. Посадовців спіймали на гарячому, саме під час отримання від підприємця неправомірної вигоди у розмірі 99 300 тис. грн, яку вони попередньо вимагали. Крім того, під час обшуків в одного з фігурантів оперативники виявили і вилучили майже 300 000 гривень, різну валюту, мобільний телефон, пістолет ТТ, велику кількість набоїв різного калібру, три нарізних карабіни, магазини, глушник, два предмети, схожих на автомати Калашникова, мисливську рушницю, травматичний пістолет.

Кобі та Смірнову було оголошено про підозру у вчиненні злочину за статтею «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» і «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» Кримінального кодексу України. Однак, ласі до наживи на дітях чиновники жодної відповідальності за це досі не понесли. Це при тому, що скандал довкола харчування школярів Києво-Святошинського району розгорівся ще восени 2018 року. Вже тоді журналісти викрили аферні схеми заробітку на шкільному харчування. З’ясувалося, що дітей годують зіпсованими продуктами або взагалі не годують, при цьому заробляючи 20% відкату від постачання продуктів харчування. За свідченнями колишніх працівників комунальних підприємств, що організовують шкільне харчування в Київсвяті, частину з цих коштів Коба та Смірнов заносили «нагору» – у кабінети очільників району.

І найважливіше, хабарники не тільки не несуть відповідальності за своє знущання над тисячами дітей, але й з легкої подачі керівництва району (або й за сприяння) продовжують це робити. У серпні 2019 року Валерія Смірнова поновили на посаді директора КУ «Дитяче харчування».

4.Дмитрунь активно не бачить дерибану землі на підставних осіб

Мова тут піде про вищезгаданого скандального забудовника Лісової Бучі Олексія Зіневича. Ірпінський міський суд арештував земельні ділянки Олексія Зіневича, які йому незаконно передав мер Бучі та колишній член Партії регіонів Анатолій Федорук у 2015 році. Йдеться про ділянку розміром 0,4 га із кадастровим номером 3210800000:01:087:0058 у Лісовій Бучі за адресою вул. Грибоєдова, 2У, 2Т, вул. Ганни Барвінок, 11, 13. Юридично вона належить рідній сестрі Зіневича – Наталії. Фактично – знаходиться за 4-метровим парканом, яким незаконно огородив Олексій Зіневич понад 1,6 га землі Лісової Бучі та навіть міську вулицю. Ділянка об’єднана в одну із чотирьох, які у 2015 році були виділені Бучанською міською радою на підставних осіб. Ті, у свою чергу згодом подарували її сестрі Зіневича.

Юристи називають це класичною схемою земельного дерибану. «На підставі договорів дарування № 1594, 1593, 1595, 1592 від 12.07.2018 року спірні земельні ділянки площею по 1 га кожна з цільовим призначенням – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд відчужені на користь Зіневич Наталії Олексіївни», – йдеться в ухвалі суду.

Усі підставні особи, які наприкінці 2015 року отримали у Бучі ділянки по 0,1 га були співробітниками компанії-провайдера «Бест». Тобто підлеглими Олексія Зіневича. За символічну винагороду він попросив їх написати заяви на бучанську землю, а згодом заяви на дарування. Також нагадаємо, що 19 грудня в Бучі місцеві жителі демонтували незаконно встановлений паркан навколо маєтку скандально забудовника Олексія Зіневича. «Олексій Зіневич викликав мене до себе та розповів, що домовився з бучанською мерією про виділення йому декілька земельних ділянок. Він попросив одну земельну ділянку переписати на моє ім’я та пообіцяв компенсацію в 10 тисяч гривень. Я не міг відмовити йому, бо боявся, що можу втратити роботу. Крім мене Зіневич домовився про такі дії ще з Тетяною Остапчук, Артемом Корольковим і Андрієм. Після цього Зіневич сказав мені переписати дану ділянку на його сестру. Я це зробив», – розповів журналістам один із підлеглих Зіневича, на якого виділяли землю Артем Бабенко.

Ділянка 0,4 га – лише менша частина землі, яку незаконно отримав у Лісовій Бучі Олексій Зіневич від мера Анатолія Федорука. Сьогодні фактично вже 1 га землі із лісовими насадженнями протиправно потрапили у руки скандальновідомого забудовника. На них він вже звів свої маєтки. Три ділянки по 0,1 га свого часу були виділені Бучанською міськрадою напряму Зіневичу та його родичам, а у липні 2018-го знову «пощастило» наближеним до Зіневича особам – бухгалтеру компанії «Бест» Наталії Поліщук, коханці Зіневича по бізнесу – Наталії Лисаченко та її сестрі Анастасії. При цьому три останні ще до рішення Ради були фактично самозахоплені Зіневичем та огороджені. Бучанці припускають, що саме землею Анатолій Федорук розраховується із Зіневичем, якого в регіоні називають «Льоша Зіна», за позитивні відеосюжети, які виходять на каналі «Погляд». Варто зазначити, вартість землі у Лісовій Бучі складає в середньому 15 тисяч доларів за 1 сотку. Таким чином, Бучанській громаді завдано збитків на суму щонайменше на 42 мільйони гривень.

Також Зіневичу належить інтернет-провайдер «Бест», який завдав мільйонних збитків громаді Ірпеня. Провадження за заявою УЖКГ «Ірпінь» відкрито, але жодних слідчих дій не відбувається.

Юрій Дмитрунь досі не показав взагалі ніякого результату у розслідуванні цих резонансних кримінальних проваджень. Та й позитивні сюжети про діяльність Дмитруня активно виходять в ефірі телеканалу «Погляд». Нічого собі такий «збіг обставин».

5.Коли рейдерське захоплення закладів освіти для прокуратури Київсвяту – норма

Восени 2018 року здійснена спроба рейдерського захоплення Міжшкільного навчально-виробничого комбінату міста Ірпінь. Бучанська міська рада вирішила привласнити приміщення освітнього закладу, який з 1978 року перебуває на балансі відділу освіти і науки Ірпінської міської ради – це доводять усі правоустановчі документи. Територіально комбінат розташовано в Бучі, але після того, як Буча у 2006 році стала містом обласного значення і низка ірпінських навчальних закладів була передана у комунальну власність бучанської громади, Міжшкільний навчально-виробничий комбінат – не передавався. Це зафіксовано у рішенні Ірпінської міськради від 27 липня 2006 року.

Незважаючи на це, Бучанська міська рада створює рішення від 4 вересня 2018 року «Про набуття у комунальну власність будівель по вулиці Яблунській, 129». Саме це рішення стало головною підставою для реєстрації майна Міжшкільного навчально-виробничого комбінату за Бучанською міською радою. Хоча, насправді, є усі підстави вважати дане рішення фіктивним, адже жодного засідання сесії Бучанської міськради 4 вересня не було. І це підтверджує офіційний сайт Бучанської міської ради.

На підставі незаконних дій бучанських чиновників та реєстратора, зараз дітей, що навчаються в Міжшкільному навчально-виробничому комбінаті виганяють на вулицю, а колектив просять звільнити приміщення. Йдеться про більше сотні старшокласників регіону, які отримують допрофесійну підготовку та навчаються металообробці, водінню вантажівок, швейній справі, швидкому комп’ютерному набору тощо.

На сьогодні цивільна справа стосовно незаконного захоплення приміщення Міжшкільного навчально-виробничого комбінату м. Ірпеня оскаржується Ірпінською міською радою в суді. Крім того, відкрито кримінальне провадження Ірпінським відділом Києво-Святошинської прокуратури, однак справа жодним чином не розслідується. Представників Ірпінської міської ради та відділу освіти не викликають на допити, не просять надати документи, що підтверджують незаконність дій Бучанської міськради. Очевидно, прокуратура чекає, поки школярі опиняться на вулиці і, можливо, лише тоді робитиме те, що зобов’язана.

6.Розкрадання мільйонів на дітях прокурора не цікавить

Колишнього начальника Управління освіти Ірпінської міської ради Ярослава Маляренка підозрюють у привласненні та розтраті комунального майна через зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах. Прокуратура відкрила відповідне кримінальне провадження. Незаконні дії Ярослава Маляренка на посаді начальника управління освіти підпадають під статтю 191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

У 2015 та 2016 роках управління проводило роботи з капітального будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів приміщень закладів освіти. Акти приймання всіх виконаних будівельних робіт підписано начальником управління, генпідрядниками, інженером технагляду та інженером-кошторисником щодо правильності розцінок та нарахувань. У результаті перевірки було встановлено, що вартість виконаних будівельних робіт часто було значно завищено, а в акти приймання безпідставно вносилися матеріали і послуги.

Загалом з’ясувалося, що протягом розглянутого періоду Ярославом Маляренком, як начальником управління та уповноваженими особами організації, які виконували будівельні та ремонтні роботи, міському бюджету Ірпеня завдано збитків на суму понад 1,5 млн грн.

Але справа досі «розслідується» Києво-Святошинською прокуратурою. Серед причин бездіяльності може бути міцна дружба між прокурором Юрієм Дмитрунем та скандальним місцевим бізнесменом Олексієм Зіневичем. Саме Зіневич силами свого телеканалу «Погляд» робить позитивні сюжети про діяльність Києво-Святошинської прокуратури. А от редактором каналу «Погляд» є Ярослав Маляренко. Коло замкнулося, панове-товариші, слідства не буде.

7.Активістів б’ють, автівки палять – прокурор Дмитрунь мовчить

Однією із найбільших проблем пристоличного регіону є незаконна забудова. Єдині, хто протистоїть незаконній забудові – це місцеві активісти. У відповідь активісти отримують зухвалий контрнаступ від незаконних забудовників – громадським діячам палять автівки та жорстоко б’ють їх.

Ще кілька років тому було жорстоко побито активіста Вадима Маштабея, який протестував проти вирубки лісу на вулиці Єсеніна в місті Ірпінь. Замовником цього побиття журналісти назвали скандального забудовника Антона Мирончука (компанія «Орлан Інвест», ЖК «Єсенін»), який тісно пов’язаний з одіозним екс-мером Ірпеня Володимиром Карплюком. Мирончук має власну охоронну фірму «Антитерор», яка швидше за все й займалася організацією «тітушок» для побиття Маштабея.

Та Мирончук не заспокоївся на цьому. В день активного протесту було побито активіста Євгена Мельничука, який теж протистояв незаконному будівництво ЖК «Єсенін».

При цьому, забудовник Антон Мирончук на телекамеру каналу «1+1» заявив, що дійсно особи спортивної натури найняті ним для охорони новобудов.

Ще одному противнику незаконних забудов Лаврентію Кухайлешвілі було спалено автівку у дворі власного будинку.

Традиційно були відкриті кримінальні провадження, але Києво-Святошинська прокуратура гальмує їх розслідування. Забудовнику Антону Мирончуку досі не оголошено повідомлення про підозру, а по деяких епізодах він навіть не був допитаний.

8.Дмитрунь сидить на тіньовій зарплаті у Мирончука?

Крім цього, Антон Мирончук є найбільшим неплатником пайової участі до бюджету міста Ірпінь. Попри несплату Мирончуком майже 30 мільйонів пайової участі, прокуратура Києво-Святошинського району не проводить жодної слідчої дії по даному кримінальному провадженню.

Чи не знає про це прокурор Києво-Святошинського району Юрій Дмитрунь. Звісно, що знає. І не лише знає – він особисто контролює, щоб ці справи не розслідувалися і були закриті.

Світло на причину бездіяльності пролили журналістські розслідування. Як повідомляє інтернет-видання «ОРД», прокурор Юрій Дмитрунь отримує додаткову заробітну платню у… забудовника Антона Мирончука. При цьому Дмитрунь постійно зізвонюється та зустрічається з Мирончуком для координації дій. Ну що тут ще скажеш?

9. Києво-Святошинська прокуратура не за громаду, а за забудовників!

Що таке бездіяльність Києво-Святошинської прокуратури і її керівництва вже добре знають у Вишневому. З 2007 року у місті триває скандал із незаконним виділенням землі, на якій громада мріяла побачити паркову зону. Йдеться про понад 10 га міської території, переданої під багатоповерхівки рішенням Вишневої міськради від 29. 05. 2007р, але на яких Генеральний план Вишневого передбачав облаштування парку і соціально-культурних об’єктів.

Попри явно незаконну передачу згаданої землі під багатоповерхову забудову, прокуратура, чомусь, програє майже всі суди. Деякі – через закінчення терміну давності, бо прокурори невчасно подавали позови.

А поки тривали так звані слідчі дії та розслідування, вишнівчанам доводилося самим відстоювати свою землю. Мирним протистоянням цю боротьбу громади і забудовників назвати важко. Люди ламали і палили паркани, билися, в одній із сутичок навіть постраждав поліцейський. Тим часом, кримінальні провадження проти посадовців Києво-Святошинського району так і не закриті, їхні злочини прокурори не збираються доводити Громада Вишневого переконана, що діяльність забудовників «кришує» і поліція, і прокуратура.

Наразі, існує умовна домовленість про облаштування забудовником парку на 5 га скандальної ділянки та будівництва дитячого садка на 500 місць. На інших 5 га будівництво продовжиться, адже прокуратура за понад 10 років не спромоглася довести в судах, що ця земля була виділена незаконно і з порушенням чинного законодавства.

10.Дмитрунь кришує незаконний намив піску на Київщині

Всім відомо, що в Київській області процвітає незаконний видобуток піску. Протягом останніх кількох років журналісти та громадські активісти фіксують рекордну активність у цій прибутковій сфері. Однак прикривати цей бізнес правоохоронці не поспішають. Пояснення – просте і логічне. Поліція і прокуратура спочатку тисне на цих підприємців, а в подальшому отримує чималі суми «вдячності» за те, що закриває очі саме там і тоді, коли це потрібно.

Тільки керівник Києво-Святошинської прокуратури Юрій Дмитрунь отримує 30-40% неправомірної вигоди від «кришування» незаконного намиву піску на Київщині, зокрема в селах Хотянівка, Ходосівка, Погреби, Рожни та ін. Доказом цьому є не лише те, що нелегальні точки видобутку піску на Київщині не закриваються (хоча правоохоронці про це добре знають), але й те, що вже відкриті Києво-Святошинською прокуратурою кримінальні провадження за ч.ч. 2, 3 ст. 239-2 та ч. 1 ст.240 КК України за фактами незаконного видобутку піску безпідставно закриваються. Непрямим чином також на це вказує часто свідоме самоусунення прокурорів Києво-Святошинської місцевої прокуратури від підтримки звинувачень у суді кримінальних проваджень, розпочатих по вищезгаданих статтях ККУ.

Так, на сьогодні Дмитрунь фактично впливає на хід досудових розслідувань у низці кримінальних проваджень.  Яскравий приклад – КП № 42016111200000917 розпочате Вишгородським відділом Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.240 КК України за фактом незаконного видобутку посадовими особами ТОВ «Укрбудтрестсервіс» (ЄДРПОУ 34429737) піску на річці Десна поблизу населених пунктів Осещина, Хотянівка та Погреби по заяві журналістів ТОВ «1 Ньюс» ще 9 грудня 2016 року. За цим кримінальним провадженням було проведено всього лише два судових засідання! Фактично зараз керівництво Києво-Святошинської місцевої прокуратури самоусунулося від підтримки обвинувачення в суді.

Також представники Києво-Святошинської прокуратури,  через систематичну неявку на судові засідання, затягують судовий процес з розгляду кримінального провадження № 12016110200002167, розпочате 7 червня 2016 року Києво-Святошинським відділом поліції ГУ НП в Київській області за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.240 КК України по факту незаконного видобування ТОВ «Петра Класік» (ЄДРПОУ 40254511) піску в с. Ходосівка, Києво-Святошинського району Київської області по заяві журналістів «Стоп Корупції».

Заслуговує на увагу також той факт, що представники вказаної прокуратури у серпні 2016 року вже потрапляли в поле зору Управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками органів прокуратури ГПУ.

 Сьогодні гостро стоїть питання до нового Генерального прокурора України та його команди. Чи може Юрій Дмитрунь і надалі очолювати Києво-Святошинську прокуратуру і чи вважає нове керівництво Генпрокуратури пана Дмитруня “новим обличчям”? Чи, можливо, Юрія Дмитруня варто підвищити на своїй посаді, щоб плюнути в обличчя всім тим, хто на цьогорічних президентських виборах голосував за зміни старих корумпованих еліт? Відповідь за керівництвом Генпрокуратури.

За матеріалами: «Антикор»


19 Квітня

“Укрзалізниця” заявила про шалені збитки київської електрички

війська РФ націлились на Очеретине, удар ЗСУ по Луганську, що тепер із драмтеатром у Маріуполі

Ще щонайменше сім Patriot чи подібних систем ППО потрібні Україні для оборони – Зеленський

Росія розширює мовлення в окупації: як Україні «глушити» пропаганду?

Всеосяжний, справедливий і стійкий мир для України та всього світу має ґрунтуватися лише на Статуті ООН – Олександр Левченко

«Ще один приклад повної зневаги до людського життя» – в ООН відреагували на удар РФ по Дніпру

Туск закликав польських фермерів відмовитися від блокування кордону з Україною

СБУ затримала помічника Шуфрича: він фінансував росгвардію в Криму

Трамп заявив, що виживання України важливе для США

Танці на могилах військових у Києві? Через поховання героїв на Лісовому кладовищі здійнявся гучний скандал: всі подробиці

«Я оптиміст» – віцепрезидент США за президентства Трампа про майбутнє голосування в Конгресі щодо допомоги Україні

Як зробити шкіру гладкою та ніжною: поради як вирівняти текстуру

ТОП-6 ресторанів з чудовим видом на Київ

«Ви можете нам у книжках понаписувати «Слава Росії». Що відомо про конфлікт із переселенцями в Тернополі

НАТО працює над можливістю передати Україні більше ППО, не лише Patriot – Столтенберґ

18 Квітня

На Київщині рибаки наловили риби на майже мільйон гривень

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ