Київ Країна Новини Події Суспільство

Озеленення міста та відмивання грошей через зелені насадження: як це досі працює на Київщині

Озеленення міста та відмивання грошей через зелені насадження: як це досі працює на Київщині

Така професія як «ландшафтний дизайнер» на сьогоднішній день дуже затребувана і популярна. Що ж ця професія являє собою, як домовитись із прискіпливими клієнтами та як через зелені насадження можуть  «відмиватися» державні гроші, про все це NW дізналися у одного із працівників озеленення. Пан Дмитро, з яким ми спілкувались, вирішив не назвати нам свого прізвища, так як працює з дуже впливовими людьми.

Пане Дмитро, чому ви вирішили стати ландшафтним дизайнером?

– Тому що мені завжди подобалось вивчати  різні рослині, в школі я із задоволенням збирав гербарій і моїм улюбленим предметом була «ботаніка» (сміється). 

З якого віку ви почали працювати у сфері озеленення?

– Я почав займатись озелененням з 20 років, ще коли вчився в аграрному університеті.

– Що вам найбільше подобається у вашій професії?

– Важко сказати, бо мені подобається абсолютно все, усі етапи моєї роботи, починаючи від знайомства з потенційним клієнтом до кінцевого результату.

Серед ваших клієнтів були відомі люди?

– Так, були наші українські зірки шоу-бізнесу та впливові політики і багато забудовників передмістя Києва. 

Чи є різниця у спілкуванні із відомими клієнтами та звичайними людьми?

– Звичайно різниця є, відомі люди аж занадто прискіпливі, особливо до дрібних деталей та ще й жадібні (сміється). Вони використовують свій зірковий статус, коли починається обговорення з приводу ціни.

Чому клієнти такого типу все ж таки жадібні?

– Якщо говорити про клієнтів-політиків то вони заробляють гроші не власною працею. То їм іноді навіть важко розлучатися цими коштами, таким людям завжди все мало.

Як вам все ж таки вдається знайти з ними спільну мову?

– Спочатку було важко, особливо коли я тільки починав займатись озелененням, а потім прийшла впевненість в собі, було багато позитивних відгуків від моїх клієнтів та трішки прийомів із психології.

Ви розбираєтесь у психології?

– Не дуже вже я розбираюсь у цьому. Іноді читаю Фрейда, просто основну частину мого спілкування займають розмови з жінками, так як саме вони займаються будинком та територією, а чоловіки пропадають на роботі.

Ось чому ви читаєте книги Зігмунда Фрейда. Отже вам з жінками легше знайти спільну мову?

– Коли як, все залежить від настрою клієнта-жінки, а настрій у жінок може змінюватись в будь-який момент. Єдине, що можу сказати так те, що чим жінка старше, тим простіше домовитись та знайти спільну мову. Жінки старшого віку більш чутливі та розуміють, що прекрасно зроблена  робота із озеленення повинна бути гідно оплачена.

Ви займаєтесь ландшафтним дизайном на Київщині. Чому ви вибрали саме цей регіон?

– Тому що саме в цьому регіоні моя професія є більш затребуваною, так як тут ведеться вже багато років активне будівництво як великих житлових комплексів, так і приватних будинків, включаючи таунхауси та дуплекси.

Нам стало відомо, що в деяких передмістях Києва процвітають корупційні схеми. Що вам про це відомо?

– Так, мені багато чого відомо. На жаль, усього я вам не можу розказати, але про дещо розповім. Наприклад, у місті Буча було насаджено тисячі лип (приблизно три тисячі) і постає питання, чому саме липи, а не ті ж хвойні насадження. Це місто раніше було відоме своїми лісами та дуже гарним кліматом. До речі 30% лип на жаль пропали, так як були посаджені не за технологією, а за принципом «аби було».

Навіщо садити алею кленів над лінією електропередачі

Дійсно, раніше у місцевості Бучанського району була велика кількість санаторіїв, де лікували захворювання, пов’язані із органами дихання. То ж розкажіть читачам NW, чому саме дерева-липи?

– Тому що керівництву міста Буча було вигідно висаджувати саме липи, адже вони їх купували по привабливій ціні, а проводили операції з придбання насаджень через свою підставну фірму. Таким чином з бюджету міста крались державні кошти.

Лінія кущів Бирючини звичайної у місці, де майже не
ходять люди, знову ж таки, напевно, відмивання коштів

Це схоже на схему, коли тротуарна плитка у місті Буча була повністю викладена із заводу, який належав дружині мера?

– Так, це схожа схема. Так як я вже сказав, працювали з підставною фірмою. Це все одно, що я буду знімати квартиру з дівчиною, ми будемо платити за квартиру порівну, а насправді ця квартира не орендована, а моя власна. Навіть у Бучанському міському парку, який відвідують кожен день багато людей і милуються його красою та хвалять мера за успішну роботу, хоча насправді зелені листяні насадження були висаджені згідно схеми, вигідної для мера міста. Але на  теперішній час стало складніше проводити такі маніпуляції, оскільки місто Буча стало об’єднаною територіальною громадою. І згідно чинного законодавства, наразі проводять тендери на закупівлю рослин. Але і там тендери виграють потрібні люди і схема працює далі, хоч і не так активно.

Кожному дереву необхідний ретельний догляд

Як у вас у зв’язку з військовими діями наразі із роботою? Чи потребують люди у послугах ландшафтного дизайнера?

– На даний час роботи на жаль майже немає, тому що більшість клієнтів не повернулись у регіон, адже бояться повторного вторгнення окупантів. А ті клієнти, які повернулись і звертаються до мене, щоб я відновлював газони, так багато з них дуже постраждали. Є випадки коли танки вторгалися на територію будинків, там знищені паркани, насадження, дерева і, звісно ж, самі будинки. Дивиться на це спокійно не вистачає сил. Мене та моїх колег очікує активна кропітка робота з відновлення насаджень. Але ми знаємо, що все не  дарма, так як Україна переможе!

Аліса Паркер, спеціально для NW


30 Травня

Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією

29 Травня

Повістки у Києві та області отримають сімнадцятирічні: причини

Рік без Каховського водосховища: як виживає український південь

Вже 10 країн-членів НАТО зняли обмеження з використання наданої їх зброї Україні проти території РФ – Олександр Левченко

Посол США в НАТО анонсувала «нову мову» на саміті у Вашингтоні щодо членства України в Альянсі

Авто из Китая: чем лучше моделей из других стран?

Банк Raiffeisen заборонить вихідні перекази з Росії в доларах

Україна вже використала Storm Shadow для ударів по території РФ – радник Мінстратегпрому

Резерв+: троянський кінь, який підриває довіру до влади

Боррель вважає удари ЗСУ по Росії законними, якщо вони «пропорційні»

Гибель Алексея Навального в российской тюрьме: свидетельство преступного режима Путина

Як з користю застосувати часникові стрілки на городі: шкідники боятимуться

Фіала обіцяє надіслати десятки тисяч снарядів для ЗСУ у найближчі дні

У столичного посадовця знайшли незадеклароване майно на десятки мільйонів доларів

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня

Потрібні глобальні зусилля для проведення саміту миру за участю лідерів країн світу, яких Москві не обдурити – Олександр Левченко

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ