У Харкові згоріло все майно театру «Арабески» після атаки дрона рф
У ніч на 15 липня у Харкові внаслідок чергового удару російських дронів повністю згоріло майно театру «Арабески», який був одним з осередків незалежного українського театрального мистецтва. Театр заснувала Світлана Олешко, яка померла у грудні 2024 року.
Про це розповідає NewsWeek
Втрата унікальної театральної спадщини
Внаслідок влучання дрона у будівлю театру пожежа знищила сцени, декорації, костюми, реквізит та технічне обладнання. Колектив театру зазначає, що після смерті засновниці розмірковували, як розпорядитися майном: було кілька ідей щодо створення вистави, передачі костюмів до музею або театральному факультету, однак реалізувати ці плани не вдалося.
“Після уходу Cвітлани Олешко ми з Тетяною Пилипчук думали, як почати з майном театру. Була ідея створити виставу, передати костюми до музею, щось віддати театральному факультету моєї альма-матер, але не склалося…” , – йдеться в дописі.
«Арабески»: сторінка в історії незалежного театру
Театр «Арабески» було створено на початку 1990-х студентами Харківського інституту мистецтв. Колектив став відомим своїми експериментальними постановками за творами авторів Розстріляного відродження та дисидентів, зокрема «Шлях до загірної комуни» (1993, за Миколою Хвильовим) і «Кращого сонця ніде нема» (1994, за Василем Симоненком).
15 липня російська федерація завдала по Харкову щонайменше 17 ударів дронами типу «Герань-2». За попередніми даними, внаслідок цих атак постраждало п’ятеро людей.