Адміністрація Трампа планує скоротити бюджет Держдепу вдвічі

Адміністрація колишнього президента США Дональда Трампа розглядає можливість звернення до Конгресу з проханням зменшити бюджети Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) майже наполовину. Це рішення є частиною зусиль адміністрації з різкого скорочення державних витрат, повідомляє Politico, спираючись на отриманий документ.
Про це розповідає NewsWeek
За даними видання, пропозиція на фінансовий рік 2026 передбачає виділення 28,4 мільярда доларів для Державного департаменту та USAID, що є значним скороченням порівняно з 54,4 мільярда доларів, закладеними в затвердженому бюджеті на 2025 фінансовий рік. Це включає скорочення, що вимагає Адміністративно-бюджетне управління Білого дому, а також ліквідацію USAID; програми, що залишилися, перебувають у процесі передачі Державному департаменту.
Масштабні скорочення програм
Politico зазначає, що запропоновані зміни можуть призвести до ліквідації або суттєвого скорочення багатьох програм, у тому числі тих, які сприяють розвитку демократії, підтримують освітні та культурні обміни, борються з незаконним обігом наркотиків і допомагають миротворчим зусиллям ООН.
Зокрема, витрати на глобальні програми охорони здоров’я можуть бути скорочені приблизно на 50 відсотків, а фінансування для вирішення питань міграції та біженців буде зменшено вдвічі, зауважується в документі. Воно буде використовуватись лише в екстрених випадках.
Закриття дипломатичних представництв
Два американських чиновники, знайомі з ситуацією, повідомили, що адміністрація розглядає можливість закриття до 30 американських дипломатичних представництв по всьому світу в рамках заходів із скорочення дипломатичного бюджету. Це може торкнутися посольств США в Південній Африці та Сахелі, консульств у Європі та ряду посольств в Океанії.
У бюджетному документі також зазначається, що адміністрація Трампа планує попросити Конгрес затвердити близько 20 мільярдів доларів у вигляді відкликань, що означає, що ці кошти не будуть витрачені і повернуться до казначейства.
Зараз невідомо, наскільки далеко може зайти ця пропозиція. Не виключено, що держсекретар Марко Рубіо наполягатиме на збереженні деяких програм, незважаючи на вимоги Бюджетно-контрольного управління (OMB).
«Жодних остаточних рішень щодо фінансування не ухвалено», – зазначила Рейчел Коулі, речниця Бюджетно-контрольного управління.
9 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про підтримку «значного скорочення видатків» та висловив наміри щодо зменшення витрат, ймовірно, на суму понад трильйон доларів. Раніше він вже обіцяв скоротити державні витрати і доручив Департаменту урядової ефективності (DOGE), очолюваному Ілоном Маском, реалізувати це завдання.