Авіакатастрофа в Колумбії: 15 загиблих, серед них двоє політиків
У вівторок, 28 січня, на північному сході Колумбії розбився пасажирський літак, унаслідок чого загинули всі 15 осіб на борту. Серед жертв — місцевий депутат Діогенес Кінтеро та кандидат у Конгрес Карлос Сальседо, які перебували серед пасажирів разом зі своїми співробітниками.
Про це розповідає NewsWeek
Деталі рейсу та технічні відомості
Двомоторний турбогвинтовий літак Beechcraft 1900 виконував короткий внутрішній рейс з міста Кукута, що на кордоні з венесуелою, до Оканьї. Судно злетіло в першій половині дня: за даними перевізника, авіадиспетчери втратили зв’язок із літаком приблизно через 12 хвилин після початку польоту. Аварійний маяк не був активований, причини катастрофи наразі встановлюють.
На опублікованих кадрах з місця події видно значні пошкодження фюзеляжу, уламки на схилі гірської місцевості та сліди інтенсивного руйнування корпусу


Уламки літака, який розбився в Колумбії / Фото: Reuters
Регіон і безпекові ризики
Місце катастрофи розташоване в гірській зоні, де вирощують коку — сировину для виробництва кокаїну. У цьому регіоні активні незаконні збройні формування, зокрема Армія національного визволення (ELN) та відколота фракція Революційних збройних сил Колумбії. Наявність таких угруповань ускладнює операції з розслідування та рятувальні заходи.
Наразі тривають пошуково-рятувальні та слідчі роботи; представники влади і авіаційні експерти мають встановити точні причини падіння літака та обставини, що передували катастрофі.