Думка Новини Події Політика Публікації У світі

Байден каже, що Зеленський відкидав попередження про вторгнення – Bloomberg

Байден каже, що Зеленський відкидав попередження про вторгнення – Bloomberg

Президент США Джо Байден заявив, що президент України Володимир Зеленський відкидав його попередження про те, що Росія вторгнеться в Україну. Про це, як повідомляє агентство Bloomberg, американський лідер сказав 10 червня під час політичного збору коштів у Лос-Анджелесі.

«Я знаю, що багато людей думали, що я, можливо, перебільшую, але я знав, і ми мали дані, які підтверджували, що він (Путін ред.) планує перейти кордон. Не було жодних сумнівів. І Зеленський не хотів цього чути, і багато людей також», – сказав Джо Байден.

Але президент США визнав, що можливість повномасштабного вторгнення президента Росії Володимира Путіна могла видаватися надуманою. «Я розумію, чому вони не хотіли цього чути», – сказав президент США.

Байден звинуватив Путіна у «намаганні знищити культуру, не лише націю, а й культуру» України, і сказав, що російський лідер вважає столицю України Київ «резиденцією матінки-Росії».

Зеленський ще не коментував цих повідомлень.

Раніше президент України зізнавався, що Україні пропонували «евакуювати людей і рити окопи» за рік до вторгнення Росії, але, на думку голови держави, такі передчасні заходи могли посіяти паніку у суспільстві і зруйнувати економіку. Про це він сказав в інтерв’ю нідерландському виданню Nieuwsuur. Зеленський зазначив, що військові до вторгнення готувалися і були готові.

Президент США Джо Байден засудив «невиправданий напад» Росії на Україну у перший же день вторгнення Росії в Україну, 24 лютого.

Американська розвідка ще до нападу неодноразово попереджала про ймовірність вторгнення Росії в Україну після того, як Москва зосередила біля українських кордонів близько 150 тисяч військових і техніки. Кремль вторгнення заперечував.

Захід посилив санкції проти Росії після міжнародного засудження масових страт цивільних жителів на вулицях Бучі, під Києвом та в інших населених пунктах, які після тимчасової окупації залишили російські війська.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини підтвердило 9151 жертву серед цивільних – 4169 загиблих і 4982 поранених – через повномасштабну війну Росії проти України. Це дані від 24 лютого до півночі 1 червня, повідомили в УВКПЛ ООН.​


6 Жовтня

Дозвіл використовувати далекобійну зброю по цілях у РФ обговорять на «Рамштайні» 12 жовтня – Рютте

Чоловіча енергетика прямо впливає на те, як ви виглядаєте

ПАРЄ ухвалила резолюцію до роковин Голодомору: «Україні знову загрожує геноцид»

Кремль шукає зачіпку, щоб звинуватити Україну в своїй ядерній небезпеці і це начебто на Курській АЕС – Олександр Левченко

Зеленський знову закликав країни НАТО збивати російські ракети, як це роблять в Ізраїлі

Мир в Україні можливий без торгівлі суверенітетом і територіями – Зеленський

5 Жовтня

Комітет ВР підтримав до другого читання законопроєкт про підвищення податків – Железняк

Харків, Дніпро і Кременчук отримають модульні газові котельні – Шмигаль

Незгодні з політикою Угорщини українські біженці можуть звертатися до суду – єврокомісар

«Радіо Свобода стало для Ігоря Качуровського чудовим інструментом просвітницької роботи»

Вколотися кактусом: про що хоче попередити квітка, згідно з прикметами

під час «Рамштайну» Україна представить план перемоги всім партнерам

йшлося про ситуацію на фронті і співпрацю

Канада та Франція засудили викрадення Росією українських дітей

4 Жовтня

йшлося про підтримку регіону і роботу ППО

ЄС готує санкції проти Ірану за постачання балістичних ракет до РФ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ