Агропром Новости

Бизнес-ассоциации просят нардепов разблокировать использование иновационной защиты сельхозрастений

Поделиться

Бизнес-ассоциации просят нардепов разблокировать использование иновационной защиты сельхозрастений

Українські аграрії потребують сучасних засобів захисту сільгоспрослин. Фото ua.depositphotos


Згідно пропису на сайті Верховної Ради про статус законопроекту, парламентарі мали його розглянути сьогодні, 4 вересня, але розгляд відтермінований.

Затвердження законопроекту №2289  дозволить розблокувати ввезення зразків інноваційних засобів захисту рослин (ЗЗР) для державних випробувань.

Мета авторів законопроекту №2289  змінити положення статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» №86/95-ВР від 2 березня 1995 року і вилучити з неї норму, яка дозволяе ввозити на територію України лише препарати, які вже ліцензовані у країні походження – тобто, пройшли всі випробування, про що свідчать документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

Таку норму закону в Українф фактично виконати неможливо, – зауважують підписанти звернення. Важливо відмітити, що такої норми не існує в законодавстві Європейського Союзу та високорозвинутих країнах.

Чинна норма з’явилася на початку 2016 року та призвела до того, що українські сільгоспвиробники отримують засоби захисту рослин (надалі – ЗЗР) на 4-5 років пізніше, аніж їхні колеги в інших країнах, або ж не отримують взагалі. В результаті, аграрії позбавлені інноваційних продуктів, які, за оцінками представників бізнесу, могли б підвищити врожайність сільгоспкультур та набагато посилити рівень екологізації сільського господарства.

Застосування сучасних іноваціних ЗЗР дозволяє зменшити обсяг робочого розчину в 2 рази, значно підвищити безпековий профіль навколишнього природного середовища.

Без дозволу застосовувати сучасні ЗЗР держава зазнає економічних втрат.Так, за даними експертної спільноти, аграрна галузь забезпечує 39% від загального обсягу експорту, 19% ВВП та 40% валютних надходжень, а загальні втрати рослинницької галузі оцінюються на рівні 108,3 млн доларів США або 2,924 млрд грн.

Ухвалення законопроєкту на найближчому пленарному засіданні ВРУ стане надзвичайно важливим та необхідним кроком, покликаним розблокувати наукові дослідження та державні випробування інноваційних ЗЗР, – наполягають підписанти звернення.


  26 сентября

  Оккупантов ждут новые санкции

  Киев переходит в “желтую” зону

  Внучка британской королевы Елизаветы II ждет ребенка

  БК “Будивельник” может вернуться в Суперлигу украинского баскетбола

  В Киеве задержали банду технологически продвинутых грабителей банкоматов

  В кошельках украинцев одной монетой станет меньше

  Скандальный банк «Аркада» будет ликвидирован, – НБУ

  Земельный дерибан: из госсобственности куда-то исчезло свыше 3,5 млн гектара

  Убийство завуча в Тернополе: подозреваемого нашли повешенным

  Школьника приговорили к трем годам тюрьмы за участие в беспорядках

  Постоянный клиент оставил доставщику пиццы 12 тысяч долларов чаевых

  Машинисты попытались вывезти в Китай золото на 143 млн

  Карнавал в Рио-де-Жанейро перенесли

  Во Львове директор нелегального детского лагеря насиловал малолетних девочек

  Президент заявил о второй волне коронавируса в Украине

  БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ