Новости Экономика

Бизнес не видит положительных сдвигов в реформировании украинской таможни, – опрос ЕВА

Поделиться

Бизнес не видит положительных сдвигов в реформировании украинской таможни, – опрос ЕВА

Украинская таможня работает по старому - с бумагами.


У першому півріччі 2020 року Митний індекс – експертне дослідження, яке проводить Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) двічі на рік – склав 3,37 балів за 5-ти бальною шкалою. Відтак, показник індексу не змінився, хоча й продемонстрував незначне погіршення у порівнянні з попереднім періодом (3,39 бали).

Як повідомляе NW, про це йдеться у звіті, який надійшов до редакції з ЕБА

Результати опитування демонструють, що оцінка роботи митниці експертами ЄБА залишається незмінною протягом останнього року. Так, 56% респондентів, опитаних вважають, що корупція в митних органах залишається на тому ж рівні (54% у попередньому періоді). Водночас 31% опитаних помітили зменшення проявів корупції.

Збільшилась кількість респондентів, які задоволені якістю послуг та професіоналізмом посадових осіб на митниці – наразі таких 54%. Відсоток незадоволених рівнем обслуговування митних органів також зменшився і склав 10% опитаних. Тоді як у минулому періоді таких було 44% і 24% відповідно.

Традиційно найвищу оцінку експертів отримала робота системи «Єдине вікно». Переважна більшість, а саме 67% опитаних відповіли, що здебільшого або повністю задоволені користуванням «Єдиним вікном». Напротив 7% залишилися невдоволеними роботою системи. При цьому опитані компанії вказують на нестачу злагодженої взаємодії між контролюючими органами та низьку активність митниці щодо координації такої взаємодії.

«Бізнес давно чекає на системну реформу митниці. Точкових покращень недостатньо, аби говорити про позитивну динаміку взаємодії бізнесу з митними органами. Усі процедури на митниці мають бути простими, зрозумілими та прозорими, а фактор людського втручання – зведений до мінімуму. Бізнес очікує на повноцінну автоматизацію процесів та впровадження електронних сервісів, що зменшить корупційні ризики та затягування строків оформлення. Ми також очікуємо на призначення постійного керівництва Держмитслужби, аби адмінреформа відомства могла бути завершеною», – коментує Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації.

Наразі найбільше труднощів при проходженні митного контролю у компаній виникає з Держпродспоживслужбою. Найбільше нарікань на ускладнену та тривалу процедуру фітосанітарного та ветеринарного контролю, обтяжливий контроль товарів у дерев’яній тарі. Також бізнес стикається з вимаганням документів у паперовій формі на додачу до електронних, численними затримками, спірними ситуаціями стосовно митної вартості товарів. Так, 39% опитаних повідомили, що мають наразі проблеми з коригуванням митної вартості.

Довідково: Митний індекс − проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2010 року.

Дослідження складається з трьох тематичних блоків – корупція, якість митних послуг, робота «Єдиного вікна». Індекс вимірюється два рази на рік. Позначка 3 вважається нейтральною. Максимальна оцінка складає 5 балів.

Опитування проводилось за період січень-червень 2020 року, у ньому взяли участь 61 митних експертів з компаній-членів Асоціації.


  6 декабря

  В Молдове приняли закон о статусе русского языка и разблокировали вещание российских каналов

  Ученые определили безвредную дозу алкоголя в период самоизоляции

  5 декабря

  Супруги захотели поделить при разводе аккаунт в Instagram

  Комаровский назвал эффективный способ упростить жизнь больных коронавирусом

  Особняк Элвиса Пресли для медового месяца в очередной раз выставили на продажу

  Женщина впала в депрессию и накопила дома 27 тонн мусора

  Врач рассказал, как избежать заражения COVID-19 внутри семьи

  Киеввласть выпустит краткосрочные облигации на 1,5 млрд грн

  В Николаеве мужчина пришел в гости к знакомой и изнасиловал ее 13-летнюю дочь

  Крупный бизнес за 11 месяцев направил в бюджет более 362 млрд налогов

  СБУ разоблачила схему теневой реализации подсолнечного масла на 2,3 млрд грн

  Электромобиль Volkswagen ID.3 установил мировой рекорд

  Месси станет футболистом “ПСЖ” в 2021 году

  В Каменце-Подольском полицейские задержали серийных квартирных воров

  Байден публично вакцинируется от коронавируса

  Дочь Спилберга назвала преимущества работы в вебкам-порно

  БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ