Через війну частка логістики у вартості експортної агропродукції зроста до 70% – директор “Нібулону”

На початку повномасштабного вторгнення “Нібулон” втратив майже всі виходи на зовнішні ринки, зокрема порт у Миколаєві та 5 елеваторних комплексів.
Про це розповідає NewsWeek
Про це сьогодні на форумі Mind WinTech Summit 2023 повідомив директор з торгівлі “Нібулон” Володимир Славінський, передає NW.
“Для нашої компанії вирішення логістичних завдань було питанням виживання, тому що основним нашим каналом експортних постачань є Миколаївський морський порт, який виявився заблокованим фактично з першого для широкомасштабного вторгнення. Наша компанія втратила на окупованих територіях 5 елеваторних комплексів, в тому числі три – по р. Дніпро, два – у Луганській області“, – повідомив Славінський.
За його словами, “Нібулон” залишився без свого основного експортного терміналу та без маршруту, яким компанія перевозила до 70% вантажів.
“Ми зробили ставку на водний транспорт…, тому ми сконцентрували свою увагу й зусилля на роботі порту Констанца в Румунії і на доставці вантажу до цього порту. Ми пішли в напрямку річкових перевезень, збудували термінал в м. Ізмаїл буквально за 4 місяці та організували завантаження барж, які потім по Дунаю вивозили зерно в Констанцу“, – розповів директор з торгівлі.
За його словами, як наслідок значно зросла вартість логістики в країнах-отримувачах, зокрема, її вартість може становити до 70% вартості товару. У вартості тонни кукурудзи чи пшениці в країні споживання, тобто в Туреччині, Єгипті, Іспанії, Алжирі, вартість логістики становить на сьогодні 50–60%.
“Тобто перевезення від елеватору десь у Кіровоградській чи Черкаській області до порту, перевантаження в порту, доставка річковим транспортом, потім доставка морським транспортом до країни призначення складатиме 50–60%. Інколи кон’юнктура така, що трошки більше. Тому очевидно, що управління логістикою на сьогодні здатне принести більшу економію компанії, а відповідно, і збільшувати власне агровиробництво“, – пояснив Славінський.
За матеріалами: Mind.ua