Держдеп США не коментує заяви Віткоффа про окуповані території України

Державний департамент США уникає прямої відповіді на заяви спеціального посланця Дональда Трампа, Стіва Віткоффа, стосовно можливого міжнародного визнання Криму, Донбасу та інших окупованих регіонів України як російських. Речниця департаменту, Теммі Брюс, під час брифінгу 24 березня наголосила на тому, що нинішня американська адміністрація не спекулює на питаннях, які обговорюються у рамках конфіденційних дипломатичних процесів.
Про це розповідає NewsWeek
Фокус на досягненні миру
«Те, що ми знаємо – і я хотіла б повернутися до суті того, що ми намагаємося зробити тут, і того, що ми говорили, – це те, що перед нами стоїть, перш за все, одне завдання, яке всі виконують, а саме: забезпечити мир у цьому регіоні… І це єдина річ, над якою зараз працюють в Саудівській Аравії», – зазначила Брюс.
Вона підкреслила, що Сполучені Штати разом із партнерами зосереджені на досягненні повного припинення вогню, оскільки лише після цього можна буде обговорювати наступні кроки, зокрема щодо тривалого миру.
Заяви Віткоффа та їхній вплив
Відповідаючи на запитання журналістів про те, як США планують відновити довіру українців після заяв Віткоффа, які частково відображають російську позицію, Брюс наголосила на важливості зосередженості на результаті. «Я закликаю людей подивитися на природу того, що ми тут робимо, і на кінцевий результат. Це – це не телевізійне шоу. Це люди, які працюють, щоб досягти кінцевого результату, з яким всі погоджуються», – додала вона.
Минулого тижня спеціальний посланець президента США, Стів Віткофф, у інтерв’ю Такеру Карлсону заявив, що жителі Криму, а також Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей проголосували на «референдумі» за те, щоб бути під контролем росії. За його словами, території де-факто перебувають під контролем росії, і основна дискусія полягає в тому, чи визнає світ їх російськими.
Слід зазначити, що у вересні 2022 року росія провела референдуми на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, які відбулися під контролем російських військ, без міжнародного спостереження, і супроводжувалися численними повідомленнями про примус та фальсифікації. Міжнародна спільнота, включно з ООН та ЄС, визнала ці «референдуми» незаконними та такими, що не мають юридичної сили.
Аналогічно, у 2014 році росія організувала референдуми в Криму та на частині Донбасу, результати яких також не були визнані Україною та міжнародною спільнотою.