Країна Новини Права людини Суспільство

Для українських військових створили “Дороговказ пораненого”

Для українських військових створили “Дороговказ пораненого”

Посібник направлений на зменшення ускладнень від травм та вірогідності ампутації кінцівок, а головне збереження життя

29 лютого в межах реалізації Національної програми “Врятуй кінцівку” відбулась презентація посібника “Дороговказ пораненого”, створеного Міжнародним благодійним фондом “Здоровʼя українського народу”.

Посібник “Дороговказ пораненого” – це структурована, покрокова інструкція, що містить порядок дій військових у разі отримання поранень, направлених на зменшення ускладнень від травм, рятування кінцівок та зменшення вірогідності ампутації, і головне – збереження життя. Крім того, документ містить і юридичні поради, що допоможуть уникнути фінансових втрат.

В дороговказі вказані всі головні аспекти, які необхідно врахувати військовому на етапі евакуації, стабілізації, госпіталізації та лікування, та які допоможуть зберегти дорогоцінний час та здоровʼя.

Залежно від етапу, на якому знаходиться поранений, він знайде необхідну інформацію: 

  1. Як діяти;
  2. Куди звертатися;
  3. На що звертати увагу;
  4. На що не зважати;
  5. До чого можуть призвести та чи інша дія або бездіяльність; 
  6. Рекомендації щодо різноманітних штатних та нештатних ситуацій;
  7. Питання, які часто задають поранені та їх родичі.

Посібник вже опублікований на сайті МБФ “Здоровʼя Українського народу” https://houp.org/uk/dorogovkaz/

Робота над дороговказом тривала 2 роки з перших днів повномасштабного вторгнення в межах реалізації програми “Врятуй кінцівку”, покликану зменшити інвалідизацію військових та слоганом якої є “Не ампутуй – врятуй”.

Авторська команда “Дороговказу пораненого” провела десятки консультацій з військовими та цивільними лікарями, бойовими медиками, ветеранами, безпосередньо з військовими, які отримали поранення та пройшли весь шлях від евакуації до одужання, з резидентами програми “Врятуй кінцівку”, були виявлені основні проблеми з якими стикаються поранені, знайдені шляхи їх вирішення та на основі цієї роботи була сформована оптимальна та найефективніша дорожня карта дій для поранених.

“Наша команда прагне публічного розголосу проблем, повʼязаних зі своєчасною евакуацією, лікуванням, реабілітацією та адаптацією поранених через недостатню увагу влади до цього, розповідає Сергій Сошинський, голова МБФ “Здоровʼя українського народу”. Адже дотепер немає відповідального за поранених з боку влади чиновника, який би міг представляти інтереси вже багатотисячної армії поранених. Ми творці  Дороговказу пораненого маємо надію, що цей документ, а надалі інші цифрові та технологічні рішення допоможуть уникнути ампутацій понад 15 тисячам поранених. Існує надія, що Дороговказ пораненого також допоможе десяткам тисяч постраждалих заощадити ресурси й повернутись до нормального життя із потужною підтримкою українського суспільства, як захисників нашої держави”.

Дороговказ створювався за підтримки Горячева Віктора – начмеда однієї з військових частин, під редакцією кращих ортопедів-травматологів України, членів професійних експертних груп, за сприяння Ради захисту прав та безпеки пацієнтів (рецензент, президент Віктор Сердюк) та за допомоги журналіста-документаліста Сергія Мамаєва.

Посібник «Дороговказ пораненого» отримав рецензію від лікарів Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, пройшов юридичну експертизу адвокатів платформи “Консультант”, документ проаналізовано та відредаговано редакцією платформи accemedin.com.

Робота над дороговказом продовжується, інструкція буде вдосконалюватись з урахуванням нового досвіду лікарів та постраждалих.

Надалі команда авторів ставить перед собою завдання формування комьюніті з поранених, їх родичів, громадських організацій, волонтерів, благодійних фондів, зацікавлених представників військових частин та інших організацій задля масового розповсюдження та впровадження “Дороговказу пораненого”

В планах також створення однойменного мобільного застосунку з  широкими можливостями не тільки отримання інформації та легкого її пошуку, а також спілкування та взаємодопомога учасників спільноти, поранених та їх сімей.

Про Національну програму “Врятуй кінцівку”

Національна програма “Врятуй кінцівку” Міжнародного благодійного фонду “Здоров’я українського народу” є найбільшою в країні програмою, після НСЗУ, що надає допомогу постраждалим внаслідок війни у понад 20 містах України та фінансує коштовні операції з порятунку кінцівок, які не покриває держава.

Слоган програми “Не ампутуй – врятуй”.

Нацпрограму було запущено наприкінці червня 2022 року, за цей час:

• проведено понад 1000 операцій з порятунку кінцівок;

• прифронтові лікарні та госпіталі забезпечені понад 3 000 апаратами зовнішньої фіксації (АЗФ);

• на національних консиліумах вирішені найскладніші в Україні випадки травм кінцівок;

• створено сотні годин наукових лекцій для лікарів, ортопедів-травматологів задля підвищення якості надання медичних послуг та зменшення кількості медичних помилок, що призводять до ампутацій.

Фонд активно співпрацює з лікарнями по всій території України. Найбільше операцій зі збереження кінцівок було профінансовано у: Києві, Тернополі, Здолбунові, Рівному, Луцьку, Харкові та Хмельницькому.

Збереження кінцівки обходиться державі в 5-6 разів дешевше, ніж ампутація та протезування.

Про фонд

Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я українського народу» заснований у 2009 році та впроваджує лідерські та інноваційні програми для покращення якості, доступності та безпечності медичних послуг. 

Фонд є одним організаторів Конкурсу «Національна Медична Премія»  та входив у коло друзів  Українського Католицького Університету.

У 2011 році МБФ «Здоров’я українського народу» було прийнято до лав Всеукраїнської благодійної організації «Асоціація благодійників України» дійсним членом якої він є і на сьогодні, а також отримав у 2022 році від асоціації найвищу відзнаку “Компас благодійності України”. 

Президентом фонду є Сергій Сошинський – український громадський діяч у галузі медицини, ексрадник Міністра охорони здоров’я з питань освіти, науки та інновацій, співголова Оргкомітету «Національної Медичної Премії».

Місія фонду: збереження і зміцнення здоров’я українського народу шляхом реалізації соціальних програм, які спрямовані на підвищення соціального статусу медичного працівника, покращення рівня медичного обслуговування та поширення знань серед населення про надання медичних послуг.

Серед реалізованих проєктів фонду: програма Національна медична премія, програма «Зірки за здоров’я», Банк благодійних подарунків, програма «Лікарням від Серця», програма «Доброволець Добрих Справ», Акція «Крок до життя», проєкт «Інформатика та медицина», проєкт «Вечірня Школа Фандрейзингу», Благодійна акція «Вітамінки для дитинки» та інші. 

Наприкінці 2022 року фонд розпочав збір Першого медичного мільярда на 15 000 операцій на кінцівках в межах національної програми “Врятуй кінцівку”.


28 Травня

Потрібні глобальні зусилля для проведення саміту миру за участю лідерів країн світу, яких Москві не обдурити – Олександр Левченко

На Київщині оновлюють дані на квартирну чергу: кого зніматимуть з обліку

Прокуратура передала до суду справу проти Марченко щодо фінансування Росгвардії та МВС Росії

Нідерланди та Чехія підтримали дозвіл Україні бити по РФ західною зброєю

Мобілізовані військовослужбовці з хронічним захворюванням втрачають доступ до життєво-необхідних ліків!

Українські учні навчатимуться за допомогою Штучного інтелекту, VR-технологій, Minecraft та Убер-Школи

план розвитку Херсона до 2027-го року

«На території України». Премʼєр Бельгії розповів про умови використання F-16

Кошти від підвищення тарифу на електроенергію не підуть на відновлення енергооб’єктів: причини

Климатическая битва! Сравнение кондиционеров TCL и Haier

ГУР та Національна поліція ідентифікували ще трьох воєнних злочинців — офіцерів зс рф

«Удари по Києву відбуватимуться з російської території» – Боррель про те, чому важливий дозвіл на застосування зброї по РФ

Як приготувати смачний десерт з білків, горіхів та фініків без додавання борошна

Зброя Україні потрібна зараз, а не наступного року – Боррель

Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

Україна відчує брак шкільних підручників після знищення у Харкові типографії – Політучий

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ