Новини Технології

Дискова борона в сільському господарстві: технічні характеристики та ефективність обробки ґрунту

Дискова борона в сільському господарстві: технічні характеристики та ефективність обробки ґрунту

Фото: дискова борона


Дискова борона – це сільськогосподарський інструмент, який використовується для розпушування та перемішування ґрунту, знищення бур’янів та шкідників, інших с/г робіт. Широкий вибір дискових борін представлено на маркетплейсі з продажу нової та б/у агро техніки AGRO.RIA. Тут можна купити дискатор у гарному стані за ціною власника. Але перш ніж переходити до покупки цієї сільгосптехніки, розглянемо, яка роль дискової борони у сучасному сільському господарстві. 

Дискатори використовують під час виконання різних сільськогосподарських робіт:

 1. Розпушування ґрунту, розбиваючи великі грудки та вирівнюючи поверхню поля. Це покращує аерацію ґрунту, підвищує його вологоємність та сприяє зростанню рослин.
 2. Підготовка землі під посів різних сільськогосподарських культур. Вони подрібнюють рослинні залишки, вирівнюють поверхню поля та створюють сприятливі умови для проростання насіння.
 3. Оранка легких і середніх ґрунтів. Вони забезпечують якісніше розпушування ґрунту, ніж плуги, і менше пошкоджують кореневу систему рослин.
 4. Знищення бур’янів і мульчування: подрібнюють рослинні залишки та рівномірно розподіляють їх по поверхні поля. Це покращує структуру ґрунту та сприяє збереженню вологи.


Технічні характеристики дискової борони

Вибираючи сільгоспмашину, потрібно звернути увагу на:

 1. Ширину захвата – відстань між крайніми дисками борони, що визначає ширину смуги обробки ґрунту. Ширина захоплення може змінюватись від 1 до 10 метрів залежно від кількості дисків та їх розташування на рамі.
 2. Глибину обробки – ступінь проникнення дисків у землю, що визначає ступінь розпушування та перемішування. Глибина обробки може регулюватися зміною кута нахилу дисків, швидкості руху борони та навантаження на диски. Зазвичай глибина обробки становить від 5 до 25 сантиметрів.
 3. Продуктивність – площа землі, що обробляється бороною за одиницю часу. Продуктивність залежить від ширини захвату, глибини обробки, швидкості руху борони та властивостей ґрунту. 
 4. Потужність трактора – мінімальна потужність трактора, необхідна для того, щоб тягнути борону ґрунтом. Потужність підбирається, відштовхуючись від маси борони, ширини захвату, глибини обробки, швидкості руху борони та опору ґрунту.  

Принцип роботи та технологічні переваги 

Принцип дії у тому, що дискова борона прикріплюється до трактора, який надає їй рух. При цьому механізм виставляється таким чином, щоб диски потопали у землі. Під час руху під дією ґрунту вони починають обертатися, завдяки чому відбувається розпушення шару та зрізання коренів рослин. Такого ефекту не можна досягти від зубних чи сітчастих пристроїв.

Однією з важливих характеристик механізму є можливість заміни будь-якого диска окремо від інших без розбирання агрегату. Виконати такий ремонт можна безпосередньо на полі без залучення спеціальної бригади. Сам оператор зможе провести заміну диска дуже швидко.

Ще одна відмінна риса дискової борони – можливість обробки земель із підвищеною вологістю. Це високопродуктивне обладнання, яке можна використовувати на ґрунтах із вологістю в 40%.

Дискова борона складається з низки дисків, закріплених на рамі, які обертаються під час руху землею. Дискові борони мають ряд переваг перед іншими видами обробки ґрунту, наприклад, за допомогою плуга або культиватора:

 • працюють на великих швидкостях та обробляють великі площі за короткий час;
 • краще аерують ґрунт і покращують його структуру, сприяючи проникненню води та повітря;
 • зменшують ерозію родючого шару та втрату родючості, оскільки вони не перевертають верхній шар ґрунту, а лише перемішують його;
 • підвищують врожайність та якість сільськогосподарських культур, оскільки вони видаляють бур’яни та шкідників, а також забезпечують рівномірний розподіл добрив та органічних речовин у ґрунті. 


Види та модифікації дискової борони

Відповідно до параметрів, пристроїв і характеристик, інструмент поділяється на кілька видів.

За режимом роботи:

 • Одиночної дії – дві дискові секції встановлюються навпроти один одного, відкидають ґрунт у різні боки, створюючи борозни та гребені.
 • Подвійної дії – використовують дві або більше дискові секції, передні відкидають ґрунт в одному напрямку, а задні – в інший.
 • Сферичні пристрої з лівої та правої секції працюють в одному напрямку.

За типом кріплення до трактора:

 • Причіпні – обладнані колесами, що спрощує їхнє транспортування;
 • Навісні – під час транспортування піднімаються у повітря, а до трактора прикріплюються як опори на робочі елементи.

По діаметру дисків:

 • 20-30 см – легкі;
 • 30-50 см – середні;
 • більше 60 см – важкі.

Огляд можливостей адаптації до різних умов роботи та типів ґрунту

Дискова борона має можливість регулювання глибини обробки, що дозволяє адаптувати інструмент до різних типів ґрунту та вимог посівних культур. Ви можете легко налаштувати глибину обробки в залежності від вашої ділянки та ґрунтових умов, щоб досягти оптимального результату.


25 Лютого

робимо «можливе і неможливе» для прориву, «план-2024 вже є»

У Києві перейменували важливу магістраль: що потрібно знати мешканцям

Війна завершиться або поразкою путінізму, або крахом діючої системи міжнародних відносин та безпеки – Олександр Левченко

«Він – і сподвижник, і митець». Яким був майстер петриківського розпису Федір Панко

Україна та Італія підписали угоду про гарантії безпеки – Зеленський

«ви знаєте, що нам потрібно, і розумієте, що потрібно вчасно»

У Києві надовго змінять проїзд багатьох маршрутів транспорту: список

говорили про безпекову угоду і виробництво зброї

24 Лютого

Поліція Києва переказала 3,2 млн грн – одноденний заробіток усіх своїх працівників – на легендарні Sea Babies

“Зростання та вага визначають тривалість життя”: Ось яка комплекція сприяє довгому та здоровому життю

Завод Міноборони України та стадіон “Авангард” оцінили для передачі в оренду

Україна підписала угоду про співробітництво у сфері безпеки з Канадою – Зеленський

Друга річниця великого вторгнення Росії. В Україні вшановують загиблих і нагадують про полонених

Зеленський записав звернення у Гостомелі

Смертельна ДТП сталася у Київській області (ФОТО)

брак військової допомоги підштовхує армію України до «складних» рішень щодо оборони та контрнаступу

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ